Skocz do zawartości

Samoloty 1/48 - najmniejszy model?


LITE

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Stałem się posiadaczem modelu Rockwell B-1B Lancer w skali 1/48, teraz poszukuję coś możliwie małego w tej samej skali.

Chcę zrobić giganta i mikruska na jednej płycie. Co proponujecie?

Pozdrawiam

LITE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem to ma być coś współczesnego by pasowało do B-1B.

 

Z maleństw współczesnych o napędzie odrzutowym masz np. A4 SkyHawk, F-5E także nie jest zbyt dużym samolotem, F-86 także jest maleństwem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem to ma być coś współczesnego by pasowało do B-1B.

 

Z maleństw współczesnych o napędzie odrzutowym masz np. A4 SkyHawk, F-5E także nie jest zbyt dużym samolotem

nie ma znaczenia, Flyer I też mógłby być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem to ma być coś współczesnego by pasowało do B-1B.

 

Z maleństw współczesnych o napędzie odrzutowym masz np. A4 SkyHawk, F-5E także nie jest zbyt dużym samolotem

nie ma znaczenia, Flyer I też mógłby być

 

No to masz całą masę modeli pierwszowojennych maszyn. Roden puścił np. Nieuport 28, który był używany niemal wyłącznie przez Amerykanów. Eduard jeszcze drobniejsze Nieuporty 17,21,23, te też były pilotowane przez amerykańskich pilotów w 1917-18 i ich repliki użyto w filmie "Flyboys".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu postawić obok siebie supernowoczesny B-1 i jakiś archaiczny dwupłatowiec sprzed wieku.

Większy sens będzie miało postawienie maszyny z podobnego okresu.

A-4 to dobry pomysł, bo to niezwykle mały szturmowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem to ma być coś współczesnego by pasowało do B-1B.

 

Z maleństw współczesnych o napędzie odrzutowym masz np. A4 SkyHawk, F-5E także nie jest zbyt dużym samolotem

nie ma znaczenia, Flyer I też mógłby być

 

No to masz całą masę modeli pierwszowojennych maszyn. Roden puścił np. Nieuport 28, który był używany niemal wyłącznie przez Amerykanów. Eduard jeszcze drobniejsze Nieuporty 17,21,23, te też były pilotowane przez amerykańskich pilotów w 1917-18 i ich repliki użyto w filmie "Flyboys".

 

Powiem tak: epoka, kraj czy przeznaczenie nie ma znaczenia. Ma być możliwie mały. Ten Roden jest super.

Myślałem, żeby skraczować coś takiego: Cricket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli miałby to być model do celów porównawczych to raczej niech będzie to coś typowego i rozpoznawalnego nawet dla laika. Niewielu słyszało o PZL Mrówka, ale każdy wie co to Fokker Dr.I, Spitfire, czy MiG-21. To są popularne i niewielkie samoloty - idealnie nadające się na punkt odniesienia. Dlatego uważam, że nie ma co szukać na siłę najmniejszego samolotu jaki się da. W końcu Lancer też nie jest największy w swojej klasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Nie lubię się chwalić że czegoś nie wiem, ale nie mam bladego pojęcia co to Fokker, a jeszcze Dr. I do tego.

No znaczy się wiem, że samolot, domyślam się że stary, ale na tym moja wiedza się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne stwierdzenie

 

Potwierdzam.

Nie lubię się chwalić że czegoś nie wiem, ale nie mam bladego pojęcia co to Fokker, a jeszcze Dr. I do tego.

No znaczy się wiem, że samolot, domyślam się że stary, ale na tym moja wiedza się kończy.

Wiesz i większość ludzi też wie, tylko być może nie zdaje sobie z tego sprawy, że tak to się nazywa:

pete-ryan-a-replica-fokker-dr-i-a-red-triplane-as-flown-by-the-red-baron.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu! Co za różnica czy oryginał czy replika? Chodzi o to jak wygląda mniej więcej najsłynniejszy myśliwiec I Wojny Światowej. Taki samolot ludzie kojarzą, Camela czy SE.5 już dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje De Havillanda DH-4 w barwach amerykańskiego USAAC takie porównanie maszyn o tych samych zadaniach z początku wieku i jego końca. Fajnie mógłbyś wtedy pokazać jak w ciągu niespełna wieku wyewoluowało lotnictwo wojskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu! Co za różnica czy oryginał czy replika? Chodzi o to jak wygląda mniej więcej najsłynniejszy myśliwiec I Wojny Światowej. Taki samolot ludzie kojarzą, Camela czy SE.5 już dużo gorzej.

 

Na Allaha:) Ja wiem o co Ci chodzi. Zaufaj mi:)

A konkretnie jeśli pytasz o różnicę: Różnica w sylwetce w związku z zupełnie innym silnikiem jaki służy do napędu repliki. No przed wszystkim to A.Fokker nie zarobił na tym:)

Mniej konkretnie: Różnica mniej więcej taka sama jak między moją żoną, a cudzą.

 

Co do tego, że jest to mniej więcej najsłynniejszy myśliwiec I Wojny Światowej, to pełna zgoda. Może z wyłączeniem krajów Wspólnoty Brytyjskiej, chociaż nie wiem, czy ktoś to w ogóle mierzył:

11012848_10153109549323666_1479045229007494289_n.jpg?oh=d3fa2c89e4068faaf60613a47025b880&oe=5614C62D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje De Havillanda DH-4 w barwach amerykańskiego USAAC takie porównanie maszyn o tych samych zadaniach z początku wieku i jego końca. Fajnie mógłbyś wtedy pokazać jak w ciągu niespełna wieku wyewoluowało lotnictwo wojskowe.

 

Dokładnie to chcę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz i większość ludzi też wie, tylko być może nie zdaje sobie z tego sprawy, że tak to się nazywa:

pete-ryan-a-replica-fokker-dr-i-a-red-triplane-as-flown-by-the-red-baron.jpg

 

Niestety ale mylisz się.

Owszem, widziałem w swoim życiu chyba coś podobnego, ale nie mam bladego pojęcia czy to był ten, czy jakiś inny.

Dla mnie dwupłatowce wszystkie są takie same.

Nie piszę to po to by pochwalić się ignorancją, ale po prostu ja nigdy nie zwracałem uwagi na takie samoloty, bo są dla mnie po prostu całkowicie nieinteresujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje De Havillanda DH-4 w barwach amerykańskiego USAAC takie porównanie maszyn o tych samych zadaniach z początku wieku i jego końca. Fajnie mógłbyś wtedy pokazać jak w ciągu niespełna wieku wyewoluowało lotnictwo wojskowe.

 

Dokładnie to chcę zrobić

 

Roden zorganizował CI nawet model. Do tego jakaś fajna podstawka firgurki z okresów niby rozmawiające ze sobąalbo coś w tym stylu.. Fajny temat

http://www.mojehobby.pl/products/American-IWW-plane-Liberty-D.H.4-Dayton-Wright-built.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.