Skocz do zawartości

M1113 Dumvee "Zielone Berety" w zimowym Afganistanie 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fotele zrobione wg zdjęcia

IMG_8132_zps3uvhvry5.jpg

 

Zrobiłem skrzynkę na elektronikę wraz z zawartością. Dojdą jeszcze kable i klawiatura sterowania BFT.

IMG_8133_zpsmz8x52s2.jpg

 

Przyszedł czas na drzwi. Tylne powinny wyglądac tak

MARSOC67_zps787e4e1a.jpg

 

Zeby doprowadzić zestawowe do takiego stanu trzeba- odciąć dwa zawiasy, zeszlifować, dokleić płytę dopancerzenia, dokleić 18 śrub i...można się było zabrać za wewnętrzną część drzwi. Tam kilka przetłoczeń, zamek, cięgna. Na deser trzeba rozciąć 3 blaszane zawiasy i wkleić powstałe 6 drobnych kawałków. Cieszymy się z powstałych drzwi- sztuk jeden. Jeszcze tylko 3.

I tak z jednoczęściowych drzwi mamy drzwi z 32 elementów. (jeden zawiasik odpadł podczas manewrów foto)

IMG_8135_zpsy3qk79y7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urobek na dziś: zabudowa paki, czyli dopancerzenie, mocowania i śruby. Dopancerzenie nadwozia od dołu wraz ze śrubami. Stelaż na kanistry/kartony. Przednie drzwi pasażera. Dzień pod znakiem śrub. Zostało do "ośrubowania": dwie pary drzwi, rama okna, zabudowa tylnej półki.Całość "na ślinę" na podwoziu zastępczym oczywiście.

IMG_8138_zps3j4c91lo.jpg

IMG_8139_zpsr62anmg9.jpg

IMG_8140_zpsv3yfzigm.jpg

 

Żeby nie zgłupieć od tych Plastructowych śrubek zacząłem produkować Afganistan. Proces wytwórczy przebiegał następująco- ramka z hipermarketu budowlanego. Stelaż ze styropianu (lepsze jednak jest coś twardszego, co się nie kruszy) pokryty paskami papieru nasączonymi wodą z Wikolem. Jak wyschło, to potraktowałem to klejem do glazury i posypałem ziemią, piachem. W międzyczasie umieściełm "skały". Taka operacja 4 razy z dużym udziałem wody z klejem do drewna. Całość po 4 dniach ma się tak

IMG_8141_zps2sehosi6.jpg

 

Tak więc baza do dalszej pracy jest.

Zasiałem też zieleń, żeby za 3-4 tygodnie była wystarczająco wyrośnięta. Zielenią się nie przejmujcie, zżółknie. Wykorzystam może 2, góra 3 krzaczki. Resztę mogę odsprzedać.

IMG_8142_zpsdry5979s.jpg

 

Dokupiłem jeszcze żywiczne kanistry z Panzer Art. Trawa jest bardzo fajna i jej nie odsprzedam.

IMG_8143_zpsl0ubbjrm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko dwa zdjęcia- tylny zderzak wraz z półką. Niestety mam wrażenie, że lekko półka nie trzyma wymiaru, w związku z czym po zamontowaniu tylnej płyty wraz ze stelażem koła zapasowego zrobiło się trochę mało miejsca na przejście bokiem.

Płyta pancerna ma w poprzek zawias. W modelu to pręcik z dciętymi co 3 mm paskami papieru samoprzylepnego szerokości 3 mm. Teraz na białym się wszystko zlewa, ale po washu będzie elegancko widać.

IMG_8144_zpsnp87cxab.jpg

IMG_8145_zpsgomxsrsa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę dalej. Ponieważ koła dojadą do mnie w przyszłym tygodniu ( za namową Kubisza zdecydowałem się na wymianę posiadanych na inny wariant), to zabrałem się za upiększanie terenu. W zasadzie nie wiem, czy podpada to pod dioramę, czy jeszcze podstawkę/winietkę w kategorii Pojazdy Wojskowe?

Przy dumvee- zrobiłem wreszcie wszystkie śruby (chyba), a więc ramę okienną, wszystkie drzwi. Dojdzie drobnica w postaci uchwytów i mocowań. Dorobiłem stelaż na antenę BFT, przerobiłem uchwyt na skrzynki amunicyjne wsadzając pomiędzy nie stojak pod tylny KM. Pojawiły sie też dwie drobne podstawy pod antenki, oraz uchwyt mocowania KM pasażera przy prawych, przednich drzwiach. Teraz czeka mnie zabawa z zawiasami i ich mocowaniem.

 

fotosy

IMG_8146_zpsrzfh00xf.jpg

IMG_8147_zpscxisgkbf.jpg

IMG_8148_zpsslans8yy.jpg

IMG_8149_zpsjhnwacs0.jpg

 

Dosypałem drobnych kamieni

IMG_8150_zpsp9phkzqg.jpg

Po wycieczce do lasu przed domem

IMG_8151_zpsowyuyz2d.jpg

Jakiś czas później. Krzaczek nie jest umocowany i poważnie zastanawiam się nad jego obecnością.

IMG_8152_zpsfn2blf4k.jpg

IMG_8153_zpsavysymiq.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota jak zwykle robi ogromne wrażenie.

 

Mam tylko pytanie jaki konkretnie "robisz" okres?

Bo na zdjęciach jest rozrzut 10 letni, a figurki z kolei są z 2 odrębnych (2 masz podpisane, trzecia to ~2006).

1NvPxy5h.jpg

 

Z plecakami Alice już Ci koledzy wyjaśnili, choć były to zazwyczaj mocno "customowane" modele i na innych ramach.

Zastrzeżenie mam też do tego jasnego plecaka, całkiem z prawej, choć zdjęcie jest małe i nie widać szczegółów.

Wygląda jak Assault Pack, Large z systemu MOLLE II, a te przez SF wykorzystywane nie były.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z plecakami Alice już Ci koledzy wyjaśnili, choć były to zazwyczaj mocno "customowane" modele i na innych ramach.

Zastrzeżenie mam też do tego jasnego plecaka, całkiem z prawej, choć zdjęcie jest małe i nie widać szczegółów.

Wygląda jak Assault Pack, Large z systemu MOLLE II, a te przez SF wykorzystywane nie były.

Takich wskazówek mi potrzeba co proponujesz w kwestii wyposażenia? Pogrzebię w pudłach i poszukam. Zdjecia referencyjne miłe widziane.

 

Z malowaniem, to trochę potrwa...pędzlowanie, to nie aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wczesnego okresu mógłbyś tam upchać od biedy coś kontraktowego jak Alice czy Patrol Pack od systemu SPEAR.

 

Ewentualnie coś komercyjnego od Camelbaka, jakiś plecak typu 3-Day (BHI, Eagle, TT etc) lub większy pod sprzęt łączności albo plecak medyczny typu STOMP.

Te komercyjne bez problemu możesz wrzucić też dla późniejszego okresu.

 

z-hmmwv-t-920-63.jpg

 

Natomiast nie jestem specem od Dumvee i nie wiem kiedy dokładnie wprowadzono SAG i kiedy realnie SF mogły ich zacząć używać.

Info jakie znalazłem to takie, że pod koniec 2003 dopiero testowali prototypy, ale w OIF

http://www.murdoconline.net/archives/18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.