Skocz do zawartości

M1113 Dumvee "Zielone Berety" w zimowym Afganistanie 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Co do figurków to jak już tak robimy afgan zimą to nie powinni mieć oni kompletów PCU? Raczej ciężko z tego co wiem by im było w samych koszulach. A co do kamuflażu to tez różnie z nimi bywa. Widziałem zdjęcia w 3C, UCP, MC, nawet zamiast plate carrierów mieli modyfikowane ETLBV, a pod nimi niskoprofilowa PACA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś trochę detali

- koła dostały wash

- zamontowane uzbrojenie "pokładowe" i tylne prawe drzwi

IMG_0589_zpsz0bpikl2.jpg

IMG_0593_zpsbyn3b74i.jpg

- pomalowane kierunkowskazy i odblaski

- dorobiona osłona przedniej wyciagarki wraz z linka i hakiem

IMG_0587_zpsyzswwmxq.jpg

- antenka wraz z kablem

IMG_0591_zpssjz9qf9x.jpg

- podłaczona antena BFT wraz z anteną PLGR z kabelkiem

IMG_0592_zpshktkvvyp.jpg

- minigun podłączony- drugi koniec będzie przy baterii, ale po złożeniu w całość

IMG_0595_zpsbthqjwv0.jpg

- bateria połaczona z boosterem na skrzynce amunicyjnej.

IMG_0596_zpsvlbzknvb.jpg

 

Cóż- makro zabija, ale diabeł drzemie w szczegółach, a tych trochę nawtykałem w model

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wiadomo extra a podstaweczka też fajnie się zapowiada

Teraz musisz tylko pomyśleć o wykonani podstawek dla Twoich pozostałych kilkudziesięciu Humee-Dumvee.

 

Im więcej tych pojazdów oglądam tym większą ochotę nabieram na podjęcie próby zbudowania jakiegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy okazji gratów:

 

STOMP II (czyli w praktyce LBT Training Coverage MEdical Backpack bo BH po prostu kopiuje a STOMP to inny plecak) to dla medyka, ale na sam samochód pomyśl jeszcze o WALKu:

 

80-0089.jpg?w=496&h=372&zc=2&a=b&cc=ffffff

 

10C93CC2-0094-4231-8B46-DAB69B84AA45.jpg

 

Bo standardowo na HUMVEE to raczej coś takiego by było upchnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponawiam pytanie o ubiór figurek, bo jednak to kłuje w oczy. Afganistan to dość sroga zima. Na bank "Zielone" zimą po Afganistanie nie śmigali w samych mundurach. Jestem niemal pewny, że jakieś kurtki puchowe plus stutputy albo komplety PCU powinni mieć na sobie. Poszperam w swoim archiwum fotek z "epoki" i coś Ci podrzucę jeśli jesteś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponawiam pytanie o ubiór figurek, bo jednak to kłuje w oczy. Afganistan to dość sroga zima. Na bank "Zielone" zimą po Afganistanie nie śmigali w samych mundurach. Jestem niemal pewny, że jakieś kurtki puchowe plus stutputy albo komplety PCU powinni mieć na sobie. Poszperam w swoim archiwum fotek z "epoki" i coś Ci podrzucę jeśli jesteś zainteresowany.

 

Piecu- niestety muszę iść na kompromis. Zgranie dostępnych na rynku figurek, wyposażenia graniczy z cudem, o ile nie jest nawet niemożliwe.

Mozna kupić 176 zestawów niemieckich żołnierzy w rożnych pozach, okresach historycznych i umundurowaniach. Temat współczesny, a zwlaszczas SF jest bardzo wąskim marginesem. Jesli strasznie bedzie raziło po oczach, to zrezygnuję z figurantów, choć nie chcę. W zasadzie dowolność tego konkursu w interpretacji jest tak niedorzeczna, ze w zasadzie moge zrobic wczesna wiosnę z roztopami i temp powyżej zera w pełnym słońcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dowolność tego konkursu w interpretacji jest tak niedorzeczna, ze w zasadzie moge zrobic wczesna wiosnę z roztopami i temp powyżej zera w pełnym słońcu...

Może być nawet środek lata - wrzuć na tylne siedzenie przenośną lodówkę i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.