Skocz do zawartości

M1113 Dumvee "Zielone Berety" w zimowym Afganistanie 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(...) i ostatnio odkryty przeze mnie podkład.

Masz na myśli jakiś konkretny produkt ? Jeśli tak, to mógłbyś się podzielić informacją jaki ?

Samego Hummera/Dumvee (czy jak to się tam nazywa), a w zasadzie procesu jego powstawania nawet nie ośmielam się komentować - i tak wiadomo że w finale ujrzymy ciekawy, fajnie zdetalowany i super wykonany pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i ostatnio odkryty przeze mnie podkład.

Masz na myśli jakiś konkretny produkt ? Jeśli tak, to mógłbyś się podzielić informacją jaki ?

Samego Hummera/Dumvee (czy jak to się tam nazywa), a w zasadzie procesu jego powstawania nawet nie ośmielam się komentować - i tak wiadomo że w finale ujrzymy ciekawy, fajnie zdetalowany i super wykonany pojazd

 

Otóż sprawca

IMG_0519_zpsdlm1jd81.jpg

 

Samego Hummera/Dumvee (czy jak to się tam nazywa), a w zasadzie procesu jego powstawania nawet nie ośmielam się komentować - i tak wiadomo że w finale ujrzymy ciekawy, fajnie zdetalowany i super wykonany pojazd

Nie chwal dnia przed zachodem... Nie wiadomo, co się jeszcze może zdarzyć

 

zmontowałem elektronikę, ale jeszcze kilka kabli dojdzie po wrzuceniu reszty szpejów. Będą się lepiej na niach układały. Brakuje mojego ulubionego gadżetu- otwartej skrzynki amunicyjnej z klamotami (robi się ). Wnętrze po washu, lekkim suchym pędzlu i matowym lakierze. Wash z zewnątrz jeszcze nie wytarty. Doszły też skrzynki amunicyjne do miniguna- trzeba jeszcze zamontowac uchwyt taśmy i samą taśmę z amunicją

IMG_0520_zpsxttnuswj.jpg

IMG_0521_zps1eadm2gv.jpg

IMG_0522_zpszaxpwi5d.jpg

IMG_0523_zpsaejsgcfp.jpg

Makro trochę zabija, ale wygląda na żywo nieźle. Washem się nie wprzejmujcie wewnątrz- będzie dotarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego zestawu pochodzi?

Powiem szczerze, że jakoś mi nie siedzi pod ten okres.

Nie przypomina za bardzo rzeczy produkowanych wtedy przez amerykańskie firmy.

Lepiej by chyba było tam powiesić po prostu jakiegoś Cirasa czy Camelbaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki w końcu okres będziesz robił?

Mam lekki dylemat z figurantami. Rozumiem, ze to one w większości swoim wyposażeniem i umundurowaniem determinują umiejscowienie w czasie?

Niestety nabycie w chwili obecnej gdzieś potrzebnych ludzi z Legenda graniczy z cudem. Moze popełnię grzech śmiertelny i obsadzę w rolach głównych dwóch rożnych czasowo pozorantów...

Zastanowię się. Coś sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem Ci, że chyba lepiej już bez nich bo merytorycznie będzie trochę niewypał.

Zwłaszcza, że pakujesz tu BFT (który przecież służy głównie jednostką liniowym), a on przed ~2009 był rzadko widywany, bo SF ich po prostu nie stosował na większą skalę.

A do tego jedyne foty jakie kojarzę z BFT przed tym okresem pochodzą z Iraku.

 

Nie znam rynku figurek zbyt dobrze, ale może rozejrzyj się za czymś z Black Doga:

http://exito.sklep.pl/en_GB/p/BLACK-DOG-F35002-135-US-Special-Force-in-Afganistan-Nr.2/8598

 

Ten Legend co wrzuciłeś jest chyba tu dostępny:

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf0134-us-oda-weapons-sergeant-135-p-24642.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amadem- decyduję się na okres późniejszy. Jutro będę szczęśliwym posiadaczem tych oto postaci z Airborne Miniatures. Dołoże jeszcze jednego z Legenda i będzie ok.

img_1_zpsjak2jwnq.jpg

3517_grande_zps7wtymref.jpg

 

Dumvee ma się - dorobiłem stelaż do skrzynek, żeby nie latały. jedna z nich dostała "boostera" do taśmy amunicyjnej. Trzeba go połączyć kablem z baterią, któa stoi na nadkolu (ta szara skrzynka). Dorzuciłem kilka szpargałów. Później trzeba zacząć tyrać wnętrze.

IMG_0527_zps9mjuysjh.jpg

IMG_0528_zpsnekeau4n.jpg

 

Po złożeniu do kupy (na sucho). Na wieży doszły skrzynki amunicyjne (brakuje pasów trzymajacych), oraz AT4 z tyłu i minigun. Roboty jest od cholery z tymi wszystkimi szzcegółami.

IMG_0532_zps0tpkspep.jpg

IMG_0533_zpsjkrus7cz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wyposażenie tego GMV, to będzie to okres 2009-2014. Operatorzy Black Doga wyglądają fatalne, dużo lepsze są te z Evolution, które autor pokazał w pierwszym wpisie. Legendy też byłyby ok. Makinen, widzę teraz, że mieliśmy telepatyczne połączenie - miałem Ci pisać, żebyś poszukał czegoś w ofercie Airborne Miniatures Którego Legenda w końcu dodajesz? Będziesz się brał za bary z Multicamem? Na zdjęciach przy takich pojazdach widać gości najczęściej w Multicamie, ale też czasem w 3CDP. Problemem będzie tutaj "uwiarygodnienie" figurek w zimowym klimacie, bo chyba wszystkie dostępne na rynku mają rękawy krótkie albo podwinięte. No ale autor już o tym wie

 

Nie wiem, czy Playboy to dobry pomysł. Na pewno nie na wierzchu. Takie gazetki były zakazane, choć nie wiem czy wszędzie i w każdych oddziałach. Ale tutaj nawet nie chodzi o to, co operatorzy mieliby tam czytać czy oglądać, ale o miejscową ludność, z którą na pewno często mieli do czynienia - szanować, nie prowokować itp. Nie wiem, jak się sprawa ma z papierochami

 

Bardzo mi się podoba kierunek, w jakim to wszystko zmierza :git: Ale dwie uwagi - klawiatura powinna być raczej zielona, a antena krzyżowa piaskowa.

 

W środku będzie jeszcze jakiś ładunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playboy'a wywalę w takim razie.

Chętnie załadowałbym wnętrze tak, jak w moim ulubionym wariancie

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=52&t=890 czwarty post

niestety torby i inne klamoty nie układają się na sobie naturalnie. Trzeba by ciąć i szlifować plecaki, śpiwory i torby, żeby to do siebie pasowało.

Oczywiście załaduję jeszcze pakę i może środek.

 

klawiaturę i antenę przemaluję (wydaje mi się, ze gdzieś widziałem czarną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.