Skocz do zawartości

TANIEC NA LODZIE 1944 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie. Przestan poprawiac, schowaj na 24 godziny do szafy i nie ogladaj tego a pozniej wric do tematu, spokzyj obiektywnie i bedziesz wiedzial co juz zostawic a co poprawic. Moze zwyczajnie za duzo i za dlugo nad tym siedzosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cały czas poprawiam. I nie mogę dojść do zadowalającego mnie efektu. Przez co mam ochotę wyrzucić wszystko przez okno,.

 

 

 

Tez tak czasami mam:)

Np. z moim OT-133 miałem ochotę go...ale go odłożyłem na parę dni i teraz jest już trochę lepiej:)

Zrób tak jak mówi pan 7urgen i zobaczysz będzie lepiej...

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wyrzucał to napisz kiedy, to ja będę łapał.

A tak na poważnie to pomysł z szafą jest bardzo dobry. Na razie zajmij się figurkami.

Jeżeli mogę coś zasugerować to dałbym więcej szarości i beżu na deskach, podobnie jak na zdjęciu które znalazłeś.

Możesz też rozważyć czy nie zmienić mostu na spalony.

3mam kciuki i kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa koloru juz byla omowiona kuluarach. Bedzie z takiej jednodtki ze mogl sie uchowac nieprzemalowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do komentowania. Ze światłami nie mam pomysłu. I prawdopodobnie będę musiał wiercić otwór na lampę.

Celowo nie pokazałem prawej strony pojazdu. Służyła do testowania. Nie będzie widoczna. Pojazd będzie na tą stronę przechylony (w wodzie)

 

4e049e84b0bb850d.jpg

 

 

fad42ee3844cbcb4.jpg

 

 

fffc3f32963d1b6a.jpg

 

 

189b6a7f4f2b4cc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli czujesz ze pojazdy nie sa Twoja najmocniejsza strona to poza lampa juz nic nie kombinuj. Wyszlo niezle. Sam pojazd nie musi byc mocno obity. Nalezy do LW i do czasu odwrotu, sluzyl na jednym z lotnisk do przetaczania samolotow (jak najbardziej byly uzywane do tego celu) a w czasie odwrotu "zmobilizowano" go na pierwsza linie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tej konkretnej scence wygladaloby to niewatpliwie atrakcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie. Wracasz do formy po frustracji widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspomniałem zamierzam z deczka wprowadzić na pojeździe błoto.

Dla mniej wtajemniczonych mini poradnik "ROBIENIE BŁOTA". Szybko i konkretnie.

Mi zajęło to wraz z robieniem zdjęć 25min.

 

 

Kilka starych pędzli. Pojemnik plastikowy lub szklany. Pigmenty o różnych odcieniach brązu + np. biały,żółty,zielony.Farba akrylowa brązowa - koniecznie AKRYLOWA. Gładź szpachlowa

f7d6b06464d815ea.jpg

 

Proporcję jak na fotce lub wg. uznania. (biały kolor to gładź szpachlowa)

99f4ac0064c507a2.jpg

 

Gładź szpachlową mieszamy z niewielką ilością wody.

3c3705bfc9d1cb67.jpg

 

Oczywiście pigmenty ze sobą również.

bd49bfe862211dac.jpg

 

Do gładzi dajemy kilka kropel brązowej farby akrylowej. I mieszamy całość wraz z pigmentem aż uzyskamy odpowiednią konsystencję (nie może być za sucho i nie za morko)

598bc03582589180.jpg

 

Przygotowujemy odpowiedni pędzel. Taki będzie odpowiedni.

e9eb9a76c4e221c3.jpg

 

Erwin Rommel użyczył kilka elementów od zniszczonych pojazdów w kolorze panzergrau.

Wszystko z wyczuciem. Można zastosować dodatkowy pędzel i błotko przeciągnąć w interesującym nam kierunku.

 

Mała ilość

d113ca95f3217d27.jpg

 

I jazda na całego

5b36a9ab7fa99833.jpg

 

Beczce też się oberwało.

8a6305b31735fa3c.jpg

 

 

Oczywiście całość należy robić spokojnie bez pośpiechu (Ja robiłem na szybkiego do zdjęć). Do błotka zapomniałem dodać szczyptę trawy co dodatkowo urozmaici efekt. Można również dodać mikro kamyczki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most super. Czy mógłbyś się z nami podzielić wiedzą, jak go malowałeś? Ale tak krok po kroku. Będę zobowiązany

Głownie farbami AK akrylowymi. Zestaw OLD & WEATHERED WOOD VOL1. Już nie pamiętam jakie to były. Ale z zestawu 6szt. malowałem głównie 2-3kolorami.

Całość dodatkowo zanurzyłem w washu Vallejo. 73.201 black shade + 73.203 umber shade. 50na50% +trochę kilka kropel wody. Po wyschnięciu. Poprawiałem kilka razy farbami z zestawu AK. Po zakończeniu końcówki desek i belek przeciągnąłem olejną dla plastyków brąz van dycka. Czynność farbami akrylowymi i waschami powtarzałem kilkanaście razy. A desek starałem się nie malować wszystkich tak samo. Wszystkie deski oczywiście wcześniej były obrabiane nożykiem. Punktami też suchy pigment biały,czarny i może brązowy. Ale to dosłownie szczypta. Nie wiem czy farba suchego pigmentu nie zakryła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listewki modelarskie. Niczym nie zabezpieczałem. (balsa to samo)

Poradnika w farbach nie było.

AK-Interactive -259 Realsitic wood efects (książka około 35-45zł)

Ale tylko w jez.ang.

Do tego filtry Ak WOOD jak chcesz.- ja ich nie używam.

W poradniku dodatkowo znajdziesz zastosowanie zestawu vol1 i vol2. Ja użyłem vol1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jeszcze taki pomysł na roślinność przybrzeżną:

Sinus dzięki za zainteresowanie ale raczej szukałem innych roślin.

 

Ostatnie spojrzenie na dioramę bez lodu. Jeśli nie ma zastrzeżeń wylewam lada chwila stopioną przezroczystą święcę na lód.

 

efa2e2536515d92f.jpg

 

302bde49c872f300.jpg

 

0b5dec45ccbca3b8.jpg

 

6e2a3c0d1f0668d1.jpg

 

af107636123faabc.jpg

 

3c3ea91f17bfa025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bedzie. Dawaj kolejny etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. A swoją drogą to odważny ten gość - większość by pewnie zostawiła grata i wiała z lodu ile sił w nogach.

 

Gdyby tak mysleli w czsie odwrotu to z Pilicy bysmy tylu fantow teraz nie wyciagali.

 

 

Szalokominiarka na kolor plaszcza motocyklowego ale jasniejszy troche.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył pojazdu powinien być do połowy w lodzie moim zdaniem, a już na pewno powinno być więcej pokruszonego lodu i to w płytach, a nie w okruchach. Przy samym brzegu lód chyba jest cieńszy, podchodzi woda, chyba że mróz duży, to sam lód zostaje przy brzegu.

Sam kettenkrad bardzo mi się podoba. Świetne malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o książce ak Wood realistic effect. Zastanawiałem się kiedyś nad jej zakupem. Jak oceniasz jej przydatność warta zakupu? Czy bardziej pooglądać i w kąt?

Książka o malowaniu drewna: ja jej nie posiadam. Ale to czy chcesz ją kupić i się na niej wzorować to sprawa indywidualna. Zależy czy czujesz się na siłach aby malować drewno. Bez żadnej praktyki na pewno będzie ciężko wykonać malowanie drewna jak w książce. A sama książka na początek zabawy "malowania efektu drewna" jest dobrym początkiem.

Możesz ją kupić za około 40-45zł z wysyłką. Zapoznać się z treścią. Wykonać zdjęcia lub zeskanować ulubione strony i sprzedać ją dalej na tym forum lub aukcji internetowej za powiedzmy 20-30zł. Ja sam bym ją kupił za 30zł z wysyłką i dalej ją później sprzedał.

Na pewno to temat nie na ten warsztat. Zainteresowanych tematem książki zapraszam na priva. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.