Skocz do zawartości

TANIEC NA LODZIE 1944 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd przesunąłem do przodu i podniosłem lekko do góry. Przez co zrobiło się bardziej dynamiczniej.

Pierwotnie prawa strona pojazdu miała być częściowo nie widoczna. Teraz widać wszystko jak na tacy. A prawa strona służyła mi do testów i teraz muszę odnowić (kłopotliwe, czasochłonne)

 

I druga sprawa jeśli był zanurzony w wodzie to przynajmniej dół gąsienicy powinna być przemyta wodą. I znów poprawka.

 

 

7f34449387803e9f.jpg

 

da21bacc298b7440.jpg

 

ad694c48de2d9965.jpg

 

35f7011e1b4f5ef2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie się to prezentuje.

Czy możesz zdradzić jak zrobiłeś lód?

 

pisałem o tym. Ale nie ma problemu. Komu się chce czytać 5stron.

Świece koloru przezroczystego (nie mylić z białą!) topisz pod wpływem ciepła w jakimś naczyniu. I wylewasz roztopiony wosk na dioramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedzelek - chylę czoła... wszystkie twoje dioramy to małe arcydzieła.

Zawsze z przyjemnością podziwiam dokładność wykonania

 

Dzięki takim komentarzom chce się dalej rzeźbić dioramy.

 

Ale do rzeczy:

Kolejne przymiarki.

 

-Figurki muszę lakierem matowym potraktować.

-dojdzie szczypta śniegu. (50% dioramy będzie zasłonięte cienką warstwą śniegu)

-dojdzie figurka zamarznięta w pozycji siedzącej na moście.

-i lampa od pojazdu raczej do zrobienia.

 

Mała uwaga do główek. Były malowane plastikowe. Bardzo trudne do malowania. Żywicznych w kominiarkach nie byłem w stanie znaleźć.

 

6ae989953af5ae9a.jpg

 

3cde5bff885c43d0.jpg

 

c45be9fe9a510ac6.jpg

 

b91c0cb1c2218d8d.jpg

 

7a96de18babe4700.jpg

 

6a6181c6c82b253d.jpg

 

Trzeci delikwent oczywiście tył będzie pchał.

 

d5c75f42541d2173.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka świetna. Dynamika wzorcowa.

Oglądając coś takiego zaraz się ciśnie mi na myśl. Ale im zaraz będzie zimno. Buty pełne lodowatej wody, która zaraz w tym mrozie zmieni się razem z innymi mokrymi częściami garderoby w beton. I jeśli nawet go wyciągną to najlepiej biec obok bo odmrożenia i amputacje mają w pakiecie jak usiądą mokrzy i pojadą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest niepokojące. Czy tym panom nie pomyliły się kierunki? teraz wygląda, że brną w kierunku środka rzeki...

 

Dobre!

O tym nie pomyślałem. Ale skoro jest pytanie to odpowiem. I też mam pytanie:

Czy te pojazdy mogły jeździć tyłem?

 

Łatwiej było im wyciągnąć przodem. A zależało im na czasie ,że poprzez pośpiech stwierdzili ,że przejdą rzekę pchając delikatnie pojazd i nie wsiadając na niego.

 

 

cooper69 to nie jest syberyjska zima ,że zaraz ręce i nogi odpadną. Jest zimno na tyle ,że zamarzła rzeka,staw,jezioro. Czyli wystarczy w nocy poniżej 0. A w dzień może być plusowa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka jest jak najbardziej prawidłowa. Sądząc po gabarytach mostu, a właściwie kładki, to chcą się przeprawić przez rów z wodą a nie przez rzekę czy nawet strumień.

A że kładka rozwalona no próbowali po lodzie, a że lód nie wytrzymał to wiadomo, pchamy

Jedna rzecz jest niespójna. Trzciny za pojazdem również powinny być połamane w kierunku wody, gdyż są uschnięte i na 100 procent by się połamały.

No chyba, że próbowali przejechać po kładce, która się zawaliła i wtedy wpadli do rowu.

W każdym razie piękna scenka

 

 

pozdrawiam

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz jest niespójna. Trzciny za pojazdem również powinny być połamane w kierunku wody, gdyż są uschnięte i na 100 procent by się połamały.

 

 

Sławek

 

Są połamane.

Nawet najładniejsze zdjęcie nie ukazuje tego czego widać gołym okiem. Nie wiem dlaczego. Być może odległość między trzcinami są tak małe i zdjęcie tego nie pokażę. Mogę bardziej połamać trzcinę. Czekam na sugestie.

 

Kolejna sprawa to na razie nie mam odwagi zrobić błotka w miejscu gdzie jechał pojazd na trawie. I nie wiem czy robić. Czekam na wasze sugestie.

 

 

94a0a05f0c84e697.jpg

 

a4525430bcefe1a8.jpg

 

e9db30ddb60e3b36.jpg

 

400c62bb2afa1469.jpg

 

5da4558c70bb212a.jpg

 

aed074499da8d2d1.jpg

 

 

Kolejny Niemiec. Tym razem zamarznięty będzie otulony kocem i siedział na moście. Jest to moja pierwsza pomalowana figurka w trybie błyskawicznym. tz. 2dni. po kilkadziesiąt minut. Czekam na kolejną sugestię z czego zrobić koc. np.Chusteczka+wikol nie bardzo bo za dużo fałd

 

eccf6b2aa84e22fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyprószona śniegiem sceneria wygląda jeszcze fajniej.

Co do błota i zmarzlaka to ustal może co dokładnie chcesz przedstawić - w jakim miesiącu, w jakich warunkach atmosferycznych i geograficznych ma się akcja rozgrywać, bo na razie mamy:

- zamarznięty wojak - czyli raczej konkretne mrozy

- mało śniegu

- lód cienki na tyle że pęka pod 1300 kilogramowym, gąsienicowym pojazdem

- jak piszesz: " to nie jest syberyjska zima ,że zaraz ręce i nogi odpadną. Jest zimno na tyle ,że zamarzła rzeka,staw,jezioro. Czyli wystarczy w nocy poniżej 0. A w dzień może być plusowa temperatura."

Jeśli ma być odwilż lub temperatura w granicach zera to błoto jak najbardziej.

Jeśli minus 20-30 stopni że ludzie zamarzają to błota raczej nie będzie.

Choć może czepiam się niepotrzebnie.

Tak czy owak scenka podoba mi się coraz bardziej z każdą kolejną odsłoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są połamane.

Nawet najładniejsze zdjęcie nie ukazuje tego czego widać gołym okiem. Nie wiem dlaczego. Być może odległość między trzcinami są tak małe i zdjęcie tego nie pokażę. Mogę bardziej połamać trzcinę. Czekam na sugestie.

 

Kolejna sprawa to na razie nie mam odwagi zrobić błotka w miejscu gdzie jechał pojazd na trawie. I nie wiem czy robić. Czekam na wasze sugestie.

 

 

 

O! widzisz i teraz widać, jest OK

Co do błotka, to jakoś nie widzę go tu. Jak patrzę na tą scenkę to raczej widzę mroźny poranek, może i jest odwilż w dzień ale w nocy mróz trzyma i rano ziemia jest mocno zmarznięta. A oni właśnie ruszają po nocnym postoju w dalszą drogę. Ale jak błotko dorobisz to też będzie super.

Twój wybór

 

 

pozdrawiam

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, odpuścić sobie błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.