Skocz do zawartości

MIL MI 24V HIND-E


Szach0ver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako,że jestem nowy na forum chciałbym się przedstawić i przywitać.

Mam na imię Mateusz,i jestem prawie,że kompletnie zielony jeżeli chodzi o modelarstwo(ofc.przeczytałem samouczka,ale za dużo nie pojąłem jak na razie ).Otwieram zatem pierwszy warsztacik,i liczę na pomoc kolegów,jak i zapewne koleżanek.Jako pierwszy model wybrałem heli. MIL MI-42V HIND-E firmy Trumpeter.

d7448e371a50820f.jpg

Ot taki oto brzydal!!:)

Chciałbym go zrobić w polskich barwach:

ccff0c036c041df7gen.jpg

 

I teraz chciałbym,prosiłbym aby wypowiedzieli się znawcy:

1)Jakie farbki będą mi potrzebne.

2)jakie wash'e i tym podobne materiały

3)szczerze to najlepiej Abyście mnie pokierowali co i jak!

Wiem,że pomocy w necie jest sporo,ale to mój pierwszy model,i prosiłbym o wyrozumiałość i zapewne cierpliwość co do mojej osoby.Wierze,że na pewno się polubimy.

A i jeszcze jedno,oto mój domowy warsztacik,i narzędzia:

b54f4b5fe95d1fcfgen.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj łatwo nie będzie ale na pewno ci ktoś pomoże ja będę tylko obserwował może od czasu do czasu się odezwie dosyć trudny model na początek ale ja też tak miałem na początku zabawy modelarstwa że chciałem składać duże modele.

Ot taki oto brzydal!!:)

Każdy śmigłowiec z Inowrocławia jest przepiękny

I taka jeszcze mała uwaga że jeśli chcesz zrobić w Polskim malowaniu musisz przerobić go na wersje D lub W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znawcą żadnym nie jestem, ale jak kiedyś interesowałem się tym modelem to doszedłem do wniosku że trzeba by zakupić zestaw blach Eduard do niego. Ktoś też wypuścił żywiczny kokpit i przedział załogi, ale przy blachach Edka chyba można sobie go darować. No i przy tej wadze modelu warto by zainwestować w metalowe podwozie.

A teraz będę podglądać co tu będziesz działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka jeszcze mała uwaga że jeśli chcesz zrobić w Polskim malowaniu musisz przerobić go na wersje D lub W.

No zestaw jest właśnie do wersji W ;)

 

Model rzeczywiście dość trudny, ale jak to pierwszy model to bym proponował skoncentrowanie się na poprawnym montażu i starannym malowaniu. Żadnego przesadnego szaleństwa z rzeźbiarstwem czy brudzingami, chyba że autor czuje się na siłach i od razu chce skakać na głęboka wodę.

 

Materiałów do polskich Mi-24 jest na forum sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do grona kibicujących i wspomagających w miarę możliwości szanownego kolegę w pracach nad Mi.

 

Zamierzałem od jutra rozpocząć wątek warsztatowy z Mi-24 ale w tej sytuacji ograniczę się do podpatrywania postępów kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tempo jest wyścigowe.

Kolory masz podane w instrukcji przy konkretnych elementach dla ułatwienia wklejam poniżej kilka fotek które wykonałem w trakcie ogledzin Mi-24.

 

th_SL704077_zpsudjwzvw9.jpgth_SL704078_zpssdhj8ojs.jpgth_SL704093_zpst6cxeuj2.jpgth_SL704094_zpsm77ahz4w.jpg

 

Okolice to kolor szaro niebieski.

 

Pamiętaj tylko że pewne detale takie jak drążek, fotele, panele deski itd wygodniej jest pomalować przed wklejeniem teraz będzie to dość trudne szczególnie jeżeli zamierzasz wykonać to dokładnie.

 

Proponuję przejrzeć inne warsztaty ja tak zaczynałem swoją przygodę modelarską - wiele można się nauczyć podpatrując i nie wyważa się otwartych drzwi.

 

Hmmmmmmmmmmmmm. może i ja wezmę się za ten wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szczegółow konstrukcji i samego modelu się nie wypowiem. Mogę jedynie zalecić ostrozność z podkładem vallejo. Ja użyłem czarnego, popsiukałem nim owiewkę. Po pierwsze pokurczył się strasznie mimo że warstwa była cieniutka, po drugie nie dało rady go zmyć bo wżarł się w przezroczysty plastik. Zachował się jak klej humbrola który rozpuszcza plastik. Wamodem nie dało rady go do końca usunąć, nawet narzędzi pomalowanych tym podkładem nie mogłem doczyścić. Może mi się trafil jakiś felerny ale radze zrobić próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty...

Połowa kokpitu już jest:

aa0e69166d9aa0d0gen.jpg

I tu moje pytanko jakich kolorów użyć do pomalowania wnętrza?

Zdjęcia w późniejszych postach będą lepsze.

Pozdrawiam.

 

fajnie ze Mi-24

 

Z kokpitem to ostrożnie. zanim zaczniesz malować to kup kalkomanie i wybierz który egzemplarz chcesz zrobić. Ten zielony Mi-24W ze zdjęcia najpewniej nie ma zielonej tablicy tylko czarną.

 

Czy juz zlepiles te elementy i teraz chcesz malowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.