Skocz do zawartości

NOWOSCI NA 2016 ROK, 1/72.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 209
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kompilacja HobbyBossowy Mi-17 i ramka Zvezdy + piloci i B-8W20 z żywicy + kalki zrobione przez Begemota

W zapowiedziach też Ka-29, Ka-50, M-24W i T-50 też zdaje się w tej konwencji (przynajmniej też napisali, że plastik i żywice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak kto chciał uzbrojoną siedemnastkę z Hobby Bossa zrobić to i tak musiał do kompletu brać ramy z pylonami ze Zvezdy, więc widać ktoś wyszedł na przeciw tym wymaganiom

 

ładne mi naprzeciw za 280 zetów... To starczy na HB, Zvezdę i żywice z Ciro.

http://www.1999.co.jp/eng/10377840

 

 

No na cenę nie popatrzyłem.

 

Drogo sobie każą płacić za lenistwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z tą degradacją to bym nie przesadzał bo model będzie kosztował około 55 zł więc taniej będzie nabyć kalki osobno. W tej skali nie ma wyboru jeśli chodzi o MiGa-29, którego szłoby zrobić w polskim malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Trumpeterowi od jakiegoś czasu już jest, a jak i Zvezda puści swoją 9.12 to będzie jeszcze większy. Italeri i tak do zestawu nie dodała części potrzebnych do dokładnego wykonania modelu samolotu, który jest na pudełku, więc i tak trzeba by go poprawiać jak ktoś chce mieć model zgodny z oryginałem.

 

ps. a z poprzednim wpisem to ja żartowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem polega na tym, że to pobożne życzenia co do Zvezdowego 9.12. Jak na razie nie znalazłem jego zapowiedzi. Równie dobrze może się ukazać za rok, dwa, dziesięć lat jak i nigdy. A Italerka i Trąba są. Uprzedzając odpowiedzi: tak, wiem, nie spełniają oczekiwań. Skoro wiec rozmawiamy na temat "nowości na rok 2016 1/72", a nie na "Marzy mi się..." to jak padło wyżej odnoście Italeri: "model będzie kosztował około 55 zł więc taniej będzie nabyć kalki osobno" zapytam gdzie i za ile te kalki (114 z Horbaczewskim) skoro taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam gdzie i za ile te kalki (114 z Horbaczewskim) skoro taniej?
Tak tak, podpinam się do pytania, bo też je chętnie nabędę taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie pisałem że będzie taniej, chłopaki.

 

a z poprzednim wpisem to ja żartowałem ;)

 

A kalki do dowolnego malowania można sobie zamówić. Firm czy ludzi robiących takie rzeczy na zamówienie, profesjonalnie, nie w domu na atramentówce, jest całkiem spory wybór. I na pewno nie będzie to 55zł

 

Mogę dać namiary na osobę, u której sam często zamawiam kalkomanie. Cena dobra i jakość na wysokim poziomie. Pytać przez PW. 25zł mnie to kosztowało.

 

DSCN3955_zpsrv474410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Kalka za 20 zł na 3 malowania (w tym jedno UB). Jak się dobrze rozplanuje to starczy na 2 samoloty (mówię o ogólnych grafikach, bo na jeden nie będzie napisów i szachownic). Moim zdaniem tanio wychodzi. Warto brać póki są:

http://www.martola.com.pl/pl1563/produkty49572/polish_air_force_mig_29_heroes_of_kosciuszko_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do postu Mikele gdzie pojawił się arkusik z "56". Ja nie twierdzę, że Caracal to jedyny słuszny wybór, ale jest taniej przy większym wyborze malowań. Generalnie uważam, że nie jest najgorzej jeśli chodzi o ten typ malowania z kościuszkowskim godłem, gdy akurat ktoś nie ma indywidualnych wymagań, co do konkretnego samolotu. Mi akurat jest rybka, który patron będzie na ogonie. Dlatego dla mnie zakup Italeri dla samych kalkomanii, gdy są/będą lepsze modele mija się z celem. Jednak jak, kto chce to niech kupuje sobie na zdrowie. Nikogo przekonywał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.