Jump to content

NOWOSCI NA 2016 ROK, 1/72.

Recommended Posts

• Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam za wprowadzenie w błąd z tymi kalkami. Wiedziałem, że ktoś robi podobne kalki i tym się po prostu zasugerowałem

http://www.martola.com.pl/pl1563/produkty49572/polish_air_force_mig_29_heroes_of_kosciuszko_

No właśnie o to mi chodziło, wszystkie White Eagle, Caracal mam ale 114 z Horbaczewskim po prostu nie uświadczyłem. Stwierdziłem, że musiały mi gdzieś umknąć w czyjejś ofercie dlatego, zapytałem o tą niby tańszą opcję. No cóż, teraz już wiem, że nie przeoczyłem.

Mam nadzieję, że kalki do 114 będą w miarę poprawnie kolorystycznie, bo White Eagle są za jasne, niemalże białe, a Caracal sporo za ciemne.

• 4 weeks later...

Z przeliczenia wychodzi 90-100zł za taki zestawik.

A jakie są opinie o firmie Neomega?

Bo ja osobiście jeszcze nie miałem przyjemności się zapoznać.

akurat przy Mi-14 jeśli chodzi o bryłę to ujdzie ale wnętrza to lepiej nie pokazywać.http://scalemodels.ru/news/10141-anons-neomega-1-72-konversija-mi-14.html

• 2 weeks later...
A cóż to za potwora...

A to nie ma być czasem diecast?

przy którymś ze zdjęć na FB jest odpowiedź że "metal with plastic parts"

Dodatkowo, wyłożone wokół "akcesoria" sugerują gotowy model

Chociaż fakt, że na twoim zdjęciu wygląda na plastik może kwestia szarego podkładu...

ru2couaxhqp7.jpg

ai0khxexcizq.jpg

Tym razem sie udalo... Model wykonany zgodnie z instrukcja... Zdjecia otrzymalem dzieki zyczliwosci kolegi... Jest to oczywiscie najnowszy produkt Italeri... Wg mnie kalkomanie wykonane jako dwukolorowe mijaja sie z celem poniewaz tlo podkladu znacznie odbiega od koloru bazowego na prawdziwym samolocie... Italeri szlo szlo w dobrym kierunku ale nie bardzo im to do monca wyszlo...

Edited by Guest

Pomijając fakt, że malowanie samolotu jest dalekie od oryginalnego wzorca, faktycznie kalki nie wyglądają zachęcająco...

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Mogę sobie wyobrazić.

Zawsze chciałem mieć model tego bydlaka, więc jest szansa na zrealizowanie marzenia.

Ja to nawet nie muszę sobie wyobrażać. Kiedyś kolega miał model kartonowy w skali 1:33 na ścianie. Oj jak ja mu go zazdrościłem!