Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2016 - 1:48


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 765
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli teraz nikt nie może na forum komentować zgodności krzywizn bo trzeba modele przystawiać najpierw do planów ;)

 

Nie, ale jeśli gołym okiem nie widać takiego błędu, to warto go pokazać przy pomocy jakiś kwitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie akceptujecie innego punktu widzenia. To tylko zdjęcie - każdy może je odbierać inaczej. Moim zdaniem jest w nim coś nienaturalnego - prawdopodobnie jest to jakaś wypadkowa sposobu malowana, światła i umiejscowienia numeru. Kto ma racje wyjdzie w praniu. Ja bym był ostrożny w sądach. Jaki w tym interes żeby zaciekle bronić producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMK właśnie zapodało info, że wypuści "dostawkę" do MiG-31 BM/BSM dla tych, którzy już model nabyli a chcieli by mieć "wersję" Limited Edyszyn ;)

 

BRAWO!

 

Na szczęście wersja B/BS ma już i przyciemniane szybki, kalki do kokpitu i kalki na uszczelki. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bronieniem producenta mnie rozbawiłeś, osobiście uważam, że Tamka dała akurat z tym modelem ciała, więc akurat tu się mocno mylisz. ;-) I w tej kwestii się z Solo nie dokońca zgadzamy.

 

Ja bym jednak dyskutował.

Owszem, to model trochę tak z korzeniami w XX wieku - brak mechaniki skrzydeł (ruchomych powierzchni sterowych), brak pozycjonowanego hamulca aero, praktycznie brak światełek z plastiku clear.

Ubogo, mało opcji.

Z drugiej strony mamy fenomenalny detal, piękne linie podziału i zdaje się że znakomite spasowanie. Do tego także pozbawioną błędów (chyba, bo za wcześnie żeby to przesądzać) bryłę maszyny.

Jeśli AMK wypuści swojego Tomcata w stylu MiGa-31 (rowy melioracyjne i troszkę jakby z grubsza ciosane detale), to tamkowo Tomcat przez długie lata będzie najlepszym modelem tej maszyny na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też AMK kibicuję, szczególnie że oni chyba jednak trochę słuchają modelarzy, a do tego model według zapowiedzi ma być bogaty w opcje.

Pytanie tylko czy ta firma jest w stanie zbliżyć się poziomem technicznym wyprasek do modelu Tamki.

Póki co, nic na to nie wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro to takie proste, to czemu AMK nie zrobił bardziej finezyjnych linii i detali w swoim modelu?

Moim zdaniem to po prostu brak know how, technologii.

Kinetic też tak kiedyś ciągnął, ale w końcu wskoczyli o stopień wyżej i ich ostatni Hornet to już małe cacuszko jest.

AMK tak na razie moim zdaniem nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kompletnie tej branży, więc sobie myślę że może są lepsze i gorsze firmy, które są w stanie wyprodukować określone formy na podstawie projektów producentów modeli.

Nie wiem, może takiego Kinetica albo GWH stać na firmę która zrobi im formy pełne pięknych detali, a AMK już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momemtu wypustu AMK raczej Tamka będzie najlepszym modelem F-14.

 

Hmmmm, najlepszym ? Jak dla kogo ?

 

1/32 to inny temat.

 

I tu własnie widzimy obarczona Tamkę, technologiami XX wieku. Ich Tomcat w 1:32 nie jest dobrym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla kogo, tylko pośród dostępnych modeli.

 

Tomcat Tamki w skali 1/32 to model z 1980r... Oczywiście, że jest z dupy.

 

I tu zgoda w 100%. Robiłem dwa, "męka przez drogę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HyperScale zaczął się build review TT.

Warto popatrzeć, jeszcze nie zetknąłem się z takim detalem w kabinie i wnękach podwozia.

Tamiya pozamiatała, AMK po prostu raczej nie jest w stanie zbliżyć się do tego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ukradnę zdjęcia z innej strony.

Na IPMS/USA pokazano znowu wypraski F-4J Zoukei Mura, jeśli ktoś nie widział.

Szału jakiegoś nie ma, choć detal bardzo przyjemny.

Wydaje mi się jednak że Academy może spać spokojnie.

 

ipms2016_vendor36.jpg

ipms2016_vendor37.jpg

ipms2016_vendor39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.