Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2016 - 1:48


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, to samo jest przecież z kineticowym Hornetem - ładny, ale dla mnie to też model bez uzbrojenia.

Ale temu, że Kinetic bazuje na starszych ramkach to już się nie dziwię. Przecież nie wyrzucą formy na złom skoro można na niej jeszcze zarobić. I tak nie mają realnej konkurencji dla chcących zbudować szwajcarskiego Mirage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 765
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz, to samo jest przecież z kineticowym Hornetem - ładny, ale dla mnie to też model bez uzbrojenia.

 

Uzbrojenie w Hornecie jest prawidłowe, włącznie z zasobnikami, można dyskutować tylko o jego jakości.

Ale jest, jak komuś takie wystarcza.

A jeśli nie, to tez nie ma problemu, bo można ten model wyposażyć w ładne i tanie uzbrojenie Eduarda.

Akurat do Horneta to podwieszeń nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to samo jest przecież z kineticowym Hornetem - ładny, ale dla mnie to też model bez uzbrojenia.

 

Uzbrojenie w Hornecie jest prawidłowe, włącznie z zasobnikami, można dyskutować tylko o jego jakości.

Ale jest, jak komuś takie wystarcza.

A jeśli nie, to tez nie ma problemu, bo można ten model wyposażyć w ładne i tanie uzbrojenie Eduarda.

Akurat do Horneta to podwieszeń nie brakuje.

No dla mnie osobiście chcącego wykonać wersję szwajcarską pudełkowe uzbrojenie z Horneta jest conajmniej kontrowersyjne, bo nie da się sensownie obsadzić wszystkich węzłów podwieszeń (jak by nie kombinować zostają dwa wolne). Podwieszenia zostały wrzucone, bo pasują pod amerykańską wersję, a reszta to niech sama sobie radzi. Pisałem o tym w inboxie. W Mirage jest jeszcze gorzej, bo prócz baniaków paliwa kompletnie nietrafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spore dziury: owiewka, nos.

 

Co do owiewki to nie wiem o co chodzi, jeśli zaś chodzi o nos, to zetknąłem się bodajże z opinią, że w przypadku dokładnego montażu poszczególnych części wszystko da się dobrze spasować.

Tak czy inaczej, ten element łatwo zaszpachlować jeśli się pojawi w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten model wymiata.

Kokpit i wnęki właśnie zrobione są fantastycznie, nie zetknąłem się z plastikowym modelem z takim detalem.

Ilość drobiazgów jakie tam odtworzono budzi mój szczery podziw.

Podobnie jest z dyszami, które szczegółowością doganiają dysze Airesa.

Ok, na pewno kokpit i wnęki to nie ten poziom co Aires, bo nie mogą być, ograniczeń technologicznych nie da się przeskoczyć, ale prosto z pudła raczej nie mają sobie równych.

Do tego detale powierzchni kadłuba, mnóstwo smaczków, mnóstwo drobiazgów jakich nie znajdziesz raczej w modelu HB czy Hasegawy.

Nie wiem czy to można nazwać rewolucją - pewnie nie, bo w końcu co można zrobić więcej w plastiku, który ma swoje prawa i nigdy chyba nie da się z niego zrobić takich cacuszek jakie Aires robi z żywicy.

Spodziewałem się modelu na poziomie F-16, a dostałem - tak przynajmniej wygląda na zdjęciach - coś znacznie, znacznie lepszego.

Naturalnie dalej uważam, że brak ruchomych powierzchni sterowych, hamulca oraz światełek z przezroczystego plastiku to wielka wtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinka moim zdaniem jest na tym samym poziomie co F-16. Wypychacze na goleniach podwozia i na kablach we wnękach to porażka. W niektórych miejscach praktycznie nie do usunięcia dla zdecydowanej większości modelarzy. Dysze jednak ciut grube na krawędzi, brakuje tam paru detali. Opony takie trochę balonowe, przydałoby się ugięcie. Na pewno jest to dobry model, linie bardzo ładne i sporo części, ale z zachwytami wstrzymałbym się do czasu większej dostępności modelu i pierwszych relacji z budowy. Ostatecznym testem będzie to jak wygląda na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, naturalnie - możliwe że się niepotrzebnie podniecam.

Ale jak sobie oglądam tablicę przyrządów, gdzie każdy zegar ma swoją obwódkę, każdy przycisk wyraźnie się odznacza od powierzchni, to samo na burtach i panelach bocznych, no to nie bardzo nie potrafię się nie zachwycać.

Ok, może kabina faktycznie nie jest aż taka nadzwyczajna, choć tę z F-16 moim zdaniem bije na głowę, to jednak reszta zdetalowanych obszarów jest prima sort.

Dysze są grubawe, ale to plastik, technologia jego odlewania po prostu chyba nie pozwala na zrobienie czegoś cieńszego, dlatego jest Aires i jego żywice.

Ale nawet w plastiku Tamka odwzorowała lekko licząc ze dwa razy więcej detali niż Hobby Boss w swoich całkiem udanych przecież dyszach.

Do tego wnęki podwozia - nie wiem czy znajdziesz drugi model z taką ilością szczegółów upchniętych w tych częściach modelu.

Na deser masz dwa rodzaje air-bagów, dysze otwarte i zamknięte do wyboru i niezwykle szczegółowe kalkomanie. No i model składający się jak klocki.

Choć co do kalkomanii to mam obawy, że mogą być tak samo kruche jak te w F-16, czyli praktycznie nie do położenia na modelu. Ale może przez te 9 lat Tamka nauczyła się robić dobre kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wszędzie wiatr w oczy?

Moje kalki - o ile pamięć mnie nie myli - był bardzo sztywne i w ogóle nie kładły się na powierzchni, był też kruche.

Choć jak teraz się zastanawiam, to nie wiem czy nie pomyliłem ich z tym badziewiem z Jaguara Kitty Hawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eduard na swoim profilu facebookowym ujawinl, ze wkrotce ma sie pojawic w lemitowanej edycji Messerschmit BF 109 w malowaniu z powstania czechoslowackiego. Tu mozna zobaczyc przykladowe malowania. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1363940743620869&id=116570475024575

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.