Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2016 - 1:48


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

N E day mówili że trzeba się spodziewać w 2017. Najpierw w planie mają wydać Miga.

 

133977_0.jpg

http://www.aviationmegastore.com/?action=prodinfo&art=133977

 

Dalej w zapowiedziach, dalej nie wiadomo, co w pudle, ale wiadomo tyle, że ma być w wydaniu Easy Kit i na bogato.

 

I Cutting Edge już wydaje do neigo kalki

 

CED48006instr.jpg

CED48007Instr.jpg

http://www.fineartofdecals.com/goodies/mi-8mi-17-hip-helicopter-markings-bonanza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 765
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie ucieszy możliwość wykonania modelu w kamuflażu i z 10 półtonówkami na podwieszeniach

 

 

Tiaaa, tylko sowieci mogli wymyślić taki zestaw - taki samolot do przenoszenia tak prymitywnego uzbrojenia - pomijam, że im te 5 ton to sie mocno czkawka odbijało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz, że zasięg spadał do śmiesznych wartości. Kołowy błąd trafienia przy zrzucie z pułapu powyżej 10km i prędkości naddźwiękowej - to było coś

Wbrew pozorom nie było tak strasznie w taki np tankowiec szło trafić. Przetestowane w praktyce przez Irakijczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wietnamie A-1 zestrzelił MiG-17, pilot zestrzelonego B-24 opadając na spadochronie zastrzelił z broni osobistej japońskiego pilota myśliwca, Iracki Mi-24 zestrzelił w locie czołowym irańskiego F-4 itd itp, takie rzeczy się zdarzają, ale to jak wygrana w totka a nie dzień powszedni

 

A opisaną powyżej historię chętnie poznam - jakiś namiar na bliższe szczegóły? Lubię takie ciekawostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monografia wariantów rozpoznawczo-bombowych w "Lotnictwie" parę lat temu(chyba 2010 r.) O ile pamiętam, to według tego co w niej było MiGi regularnie latały na bombardowanie irańskich portów. Z niezłymi rezultatami, także nie był to pojedynczy incydent. Dobre efekty zawdzięczały kompleksowi nawigacyjno-celowniczemu. Umiało to cudo poprowadzić samolot od lotniska do punktu zrzutu, po wyliczonej wcześniej trasie Chyba nawet samo bomby zrzucało. Małym mankamentem było wyliczanie trasy przed atakiem, które zajmowało kilkanaście godzin i wymagało startu z dokładnie określonego punktu, bo obliczenia opierały się na geowiązaniu.

PS z tym hindem co phantoma ustrzelił to Saddam ściemniał. Nikomu się nie udało znaleźć potwierdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawigację bezwładnościową made in USSR to ja nie wątpię, wszak Buran wykonał autonomiczny lot w kosmos na autopilocie (Cytując za Wikipedią, po dwóch okrążeniach Ziemi wylądował 3 metry na bok i 10 po długości od punktu docelowego ) Ale pytam o parametry lotu przy tych bombardowaniach, bo o ile mnie pamięć nie myli dla wymienionych przeze mnie parametrów (pułap powyżej 10km i prędkości powyżej Ma1) kołowy błąd trafienia był rzędu kilometra A artykuł sobie odnajdę, jak się do rocznika 2010 Lotnictwa dokopię, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale o ile pamiętam temat tego modelu Su-34 był już poruszany na forum, czekałem by zamówić jednak dziś zobaczyłem cenę i nie co mnie powiedzmy zdziwiła ta cyfra.

 

http://www.martola.com.pl/pl307/produkty68284/russian_su_34_fullback_fighter_bomber

 

Zastanawiam się czy to nie jest pomyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.