Skocz do zawartości

[W] M983 Tractor w/M901 Launching Station - Trumpeter 1:35.


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się skończyć Smerch przed otrzymaniem Patriota więc z czystym sumieniem mogę go rozgrzebać. Niestety Plastmodel się pomylił przy wysyłce i otrzymałem ciągnik M983 i Smerch Trumpka. Już zgłosiłem reklamację i odesłałem Smerch, czekam teraz na naczepę z wyrzutnią i radar.

Dłubię więc sobie powoli ciągnik siodłowy i mimo, że początek pracy to już nachodzi mnie refleksja, że jednak mogłoby być lepiej. Lepsze spasowanie, mniej "gupio" umiejscowionych wypychaczy, mniej szwów albo chociaż mniej widoczne. Nie jest może tragicznie ale skoro cena rośnie to wymagania też

Ale do sedna. Kabina jest dołączana jak dwa główne elementy, podłoga i cała reszta (dach, tył, przód, boczki) i jest wycięta z ramek, pozostają jednak ooogromne elementy które trzeba usunąć:

IMG_3298.JPG

 

i piękne ślady na dachu wraz z informacją o produkcie. Po co to komu?:

IMG_3299.JPG

 

Z dołem jest lepiej, część tych potencjalnie widocznych da się wyszlifować:

IMG_3300.JPG

 

Sama rama ma około 25cm długości i składa się z dwóch szyn połączonych kilkoma wzmocnieniami/rozdzielaczem napędu i niestety nie wszystko do siebie pasuje. Po wklejeniu wzmocnień w jedną część, to żeby przymocować drugą musiałem użyć ścisku bo inaczej było krzywo:

IMG_3301.JPG

 

Teraz bawię się z zawieszeniem, które niestety nie jest ruchome:

IMG_3302.JPG

 

Zobaczymy jak z przednim mostem, czy koła będzie można skręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cena a taka jakość... Brak słów.
Ano trochę żenua. Szczerze myślałem że będzie lepiej.

 

Te wypychacze to faktycznie jakiś żart. Po Smerch narobiłeś apetytu.
Dzięki. No a teraz zgodnie z zasadą sinusoidy będzie rozczarowanie.

 

To siedzimy i patrzymy.
Witam i się cieszę.

 

Wczoraj przysiadłem na chwilkę i podłubałem przednie (chyba - bo Trumpek nie opisał w instrukcji co się klei) zawieszenie.

Na pewno nie jest ruchome, ale na razie koła można skręcać. Pisze na razie, bo część piasty wciska się praktycznie na siłę (nie jestem ułomkiem a i tak miałem problem to zrobić) więc chcąc nie chcąc naruszamy obydwa zatrzaski. Jak przyjdą koła i siądzie na nich ciężar pojazdu to może być kiepsko.

IMG_3303.JPG

Szwów na resorach celowo nie usuwałem bo zabawy z tym od groma a efekt słaby a tu i tak nie będzie tego widać.

 

Dodatkowo co mnie zirytowało, Trumpek dał jakiś dziwny sposób montażu kół/felg:

IMG_3304.JPG

 

Element oznaczony jako H9 to nie jest polycap (w sumie to nawet nie wiem jak to nazwać) co byłoby bardziej logiczne tylko plastikowy element który należy przykleić do piasty.

Mocowanie jest dosyć płytkie i ciężko jest to przykleić tak aby się dobrze trzymało a nie skleiło całości (żeby koła się obracały).

Poza tym wolałbym mieć sklejoną ramę a koła oddzielnie i dopiero po ich pomalowaniu założyć/zamontować/przykleić do piast a tu trzeba mieć felkgi sklejone z ramą a na koniec zakładać opony.

Zrobiłem więc tak że do jednego elementu nakładłem pattafixa, przymocowałem ten pipsztok H9 i skleiłem połówki felg:

IMG_3305.JPGIMG_3306.JPG

IMG_3307.JPGIMG_3308.JPG

 

W ten sposób mam felgi oddzielnie.

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że im głębiej w las tym lepiej będzie to wyglądać, bo przyznam się, że mam ogromną chrapkę na ten model.
Hmm, nawet nie wiem co Ci powiedzieć. Nie spodziewałbym się cudów, raczej przeciętny model an poziomie do jakiego nas już chyba Trumpeter zdążył przyzwyczaić. Mają swój target i tego się trzymają. Z drugiej strony, dobrze, że jest ktoś kto takie model w ogóle produkuje.

 

Wczoraj skleiłem też tylny wózek:

IMG_3309.JPG

 

i przymierzyłem do ramy na sucho. Na szczęście wszystko pasuje i rama nawet zostaje prosta:

IMG_3310.JPG

 

Wziąłem się też za silnik, raczej prosta konstrukcja, bez wodotrysków, może dodam jakieś kabelki. Tu jednak trumpek pokazał że można odlać dobre części takie jak skrzynia biegów, bez szwów, dobrze zaprojektowana, sporo detali:

IMG_3311.JPG

 

No i i silnik złożony na sucho i przymierzony do ramy:

IMG_3312.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, kolejny Twój bardzo ciekawy warsztat Chętnie oglądam.

 

Może przyda Ci się taki link:

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=240991&page=1

Widać tam, że silnik w modelu Trumpetera jest bardzo ubogi...

Dzięki. Na pewno się przyda.

 

Zastanawiam się nad dokupieniem, jeszcze jednego ciągnika, bo radar i wyrzutnia są na oddzielnych naczepach/platformach.

Ale to będę wiedział dopiero jak je dostanę i częściowo skleję. Musze znać mniej więcej wymiary i rozplanować podstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to wydaje mi się że polityka firmy jest taka, żeby iść po najmniejszej linii, bo za jakiś czas i tak pewnie wyjdą blaszki i dodatki do niego
Być może. Chociaż ciężko tym wyjaśnić złe spasowanie części.

 

Po sklejeniu tłumika okazało się że fragment takiej karbowanej rury wygląda fatalnie, wyszlifować tego by się nie dało, więc zeszlifowałem do zera i owinałem drutem:

IMG_3313.JPG

 

Pomalowałem ramę i wózki i skleiłem razem, na szczęście w miarę wszystko pasowało, trochę tylko jeden wał napędowy musiałem skrócić żeby wszedł na miejsce:

IMG_3336.JPG

 

Pomalowałem też chłodnicę:

IMG_3341.JPG

 

Sklejam też drobnicę, zbiorniki, błotniki i całą resztę:

IMG_3337.JPG

 

Zacząłem też kabinę:

IMG_3338.JPG

 

i blaszkowanie, którego nie ma dużo, ot 12 elementów (co ciekawe data na modelu to 2015 a na blaszkach 2014 rok.):

IMG_3339.JPG

IMG_3340.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Silnik:

IMG_3349.JPG

IMG_3350.JPG

IMG_3351.JPG

 

 

Pomiary do oszacowania wielkości podstawki:

IMG_3356.JPG

IMG_3355.JPG

IMG_3354.JPG

 

 

Jedna naczepa będzie z rozłożonymi a druga z ruchomymi podporami:

IMG_3370.JPG

 

 

Sporo tego:

IMG_3369.JPG

IMG_3368.JPG

 

 

Pierwsze malowanki:

IMG_3403.JPG

IMG_3404.JPG

 

 

Kabinka:

IMG_3371.JPG

IMG_3372.JPG

IMG_3373.JPG

 

 

Kolejne malowanie i kompletowanie ciągnika:

IMG_3405.JPG

IMG_3406.JPG

IMG_3408.JPG

IMG_3407.JPG

 

 

Malowanie radaru:

IMG_3411.JPG

IMG_3419.JPG

 

 

Wózki:

IMG_3417.JPG

 

 

Malowanie wyrzutni:

IMG_3416.JPG

IMG_3414.JPG

 

 

Różnice:

IMG_3423.JPG

 

 

Babranie się z kontenerami na rakiety:

IMG_3422.JPG

 

 

Pan Radar:

IMG_3421.JPG

 

 

Przymiarka do ciągnika:

IMG_3420.JPG

 

 

Waloryzowanie ciągnika (przewody pneumatyczne, rdza, plamy, liny itd)

IMG_3432.JPG

IMG_3433.JPG

IMG_3434.JPG

IMG_3435.JPG

IMG_3436.JPG

 

 

Waloryzowanie wyrzutni (głównie kable, pierdylion kabli)

IMG_3439.JPG

IMG_3440.JPG

IMG_3441.JPG

IMG_3442.JPG

IMG_3443.JPG

 

 

Walka z rozpadającymi się niektórymi kalkami. Trzeba było improwizować. A efekt, hmm, średni:

IMG_3444.JPG

 

 

80cm czy może 60cm. Chyba jednak 80.

IMG_3437.JPG

IMG_3438.JPG

IMG_3446.JPG

 

 

Dodane pokrowce na wywietrzniki:

IMG_3445.JPG

 

 

Rzeźbienie podstawki:

IMG_3447.JPG

 

 

I taaadaaa. Gips, piach, pigment, kamienie, gałęzie, krzaczory, trawa itp:

IMG_3460.JPG

 

I zbiżenia na kurzenia:

IMG_3481.JPG

IMG_3484.JPG

IMG_3483.JPG

IMG_3482.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodło koniecznie utytłaj smarem jak będzie opcja "solo"!A w zapowiedziach jest zestawik z AFV- ciekawe jak się będzie miał do wszystkich innych..

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=21928&mode=thread&order=0

Do ciągnika będzie podczepiona wyrzutnia ale tak czy siak chętnie bym ubrudził ale nie wiem czym. Oprócz normalnego smaru nic mi nie przychodzi do głowy.

A ten AFV to wzbogadzony trumpek pewnie w cenie 2x większej. Tak jak w przypadku F-16. Przepakowali Academy coś dodali i zestaw za 800 gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czekałem na ten warsztat i się nie zawiodłem. Piękna robota. Jak oceniasz ten zestaw całościowo?
Dziękuję bardzo.

Zestaw powiedziałbym jest na poziomie obecnego Trumpetera. Du..y nie urywa jakościowe ale jest przyzwoity. Gorszy chyba jest ciągnik, naczepy są lepiej spasowane.

Dodatkowo podział zapowiadanego wcześniej dużego zestawu na dwa mniejsze (ciągnik / wyrzutnia i radar) powoduje że instrukcja też na szybko była dzielona co się w miarę udało ale wypraski były już zaprojektowane przez co kilka z nich się powtarza i zostaje bardzo dużo części.

Generalnie powiedziałbym tak że zestaw to jakieś 8 punktu na 10. Spasowanie jest OK, mogłoby by lepsze. Jakość detali, różna. Jest dużo uproszczeń szczególnie jeśli chodzi o kable i przewody ale i dużo fajnych elementów jak na przykład w kabinie. Szwy średnie, nie ma niedolewek czy jam skurczowych - to na plus. Cena jednak jest wysoka bo ponad 500zł więc można oczekiwać jakości, no tyle, że dostajesz trzy duże pojazdy.

 

No panie, bajka.
Dzięki wielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.