Skocz do zawartości

Spitfire 1:72 Italierii


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowym warsztacie.

Mial być Mig-29 , poczeka

Bedzie Spit

Jest on nagroda jaka zdobyłem w konkursie ''Zima 2015''

Ogromnie się ciesze z tego powodu,gdyż jest to moja pierwsza nagroda w życiu, jaka dostałem za klejenie.

Dziękuje wszystkim ,którzy glosowali na mój model i kolegom ,którzy wspomagali mnie przy budowie.Tu nie chce picować,ale wielkie dzięki dla Solo,który z modelarskim spokojem nauczył mnie wstawiania zdjęć

Dziekuje Sponsorowi nagrody.Model jest jak na 72 super.Delikatne linie podziału blach piękne szkło(będę uważał aby go nie spitulic jak przy wiatraku)

 

 

010.JPG

011.JPG

015.JPG

013.JPG

014.JPG

016.JPG

 

Koledzy teraz ogromna prośba do wszystkich .

Chciałbym aby to był model jakiejś konkretnej maszyny-polskiej

Porady,doradztwo,konstrukcja,plany zdjęcia, wszystko mile widziane w tym wątku-z góry dziękuje Krytyka i stopowanie również

Uważam ,ze z wasza pomocą skleimy ładnego Spitfire

Farby i narzędzia zamówione.Czkam na dostawę.

Gdy dotrą RUSZMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poszperałem trochę w necie ,bo jak widzę ,oglądacie a pomocy ni du..du

 

Supermarine_Spitfire_Mk.IXC.jpg

spit9-2.png

spit9-12.jpg

10917326_916073841765950_8003324067201046244_n.jpg

10500303_802122279827774_5498962234503868091_n.jpg

10641110_835852889788046_2537925696709931499_n.jpg

10294467_757158957657440_382056144805304803_n.jpg

10151156_747582041948465_7905442910262013865_n.jpg

Zaplatał mi się meser

1915858_102175296489146_5001233_n.jpg

207306_199616126745062_1350431_n.jpg

IX -tki tez tak były utytłane?

Dalej zbiera materiały.Kombinuje z trwa elektrostatyczna,bo chce go postawić na podstawce z trawka,ale nie udeptana.

Mam już małe metalowe sitko i transformatorek 9 Volt

Wiatrak mnie dobija ,wiec dla relaksu bawię się spitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV widzisz jakim jestem laikiem w temacie.Laik to jeszcze za dobre określenie dla mojej wiedzy i umiejętności.Piękna ta Twoja kolekcja i stronka w necie tez.

Teraz gwoli wyjaśnienia ,właśnie takich informacji będę potrzebował.Waszych problemów z jaki się natknęliście podczas budowy tego modelu i wskazówek. co poprawić.W necie tez przesiedzialem pol dnia i widzicie z jakim skutkiem Staz sklejacki mam większy niż niektórzy z Was lat.Ale'' modelarzem'' jestem bardzo kiepściutkim.

Podobno na naukę nigdy nie jest za późno ,wiec się uczę i trenuje z różnym skutkiem słuchając Waszych rad

Ta nowa chemia modelarska ,techniki preshadingi wasche wateringi-nawet nie wiem czy poprawnie pisze -przepraszam, ale znawcy wiedza co chodzi.No i w końcu te wasze cacka powalają mnie z nóg

.Tez tak chce,chociaż w namiastce.Nie wiem czy się uda,nie jetem takim artysta jak niektórzy z Was ,ale pomarzyć zawsze można, z Wasza pomocą może się udać

Idę polerować spitulone oszklenie do wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis chciałem otworzyć jakiś panel ,ale w Migu,Jakis malutki dla wprawy.W wiatraku były gotowe a i tak spaprałem.Wstawiłem butle których nie powinni być

RF-D tez mi się podoba.Gdy bym miał wprawę jak Marudek

Nie kuś ,bo jestem wariat i jeszcze może zacznę próbować

Z pracami nie mogę ruszyć ,Czekam na dostawę zamówienia,Brakło w magazynie szablonu ,który zamówiłem i czekam jak skompletują ,taki maja tryb wysyłki

Panowie w sekcji kadłuba za fotelem pilota, znajdują się dwie butle (jedni malują na czarno inni na srebrno) do czego służyły ?

Lom na drzwiczkach kabiny pilota ,zawsze jest koloru czerwonego?

Owiewka ,przednia szyba ,jest podwójna ,cze gruba -pancerna ?

Na płacie skrzydła ,tuz przy wybrzuszeniu wnęki podwozia są dwie listwy,-to wzmocnienie płata,czy jakaś aerodynamika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super.RAV zasób wiedzy jaka masz w tym temacie lepszy od encyklopedii

Dziękuje

Co do malowania???

Ho,ho to jeszcze daleka droga .Nie mogę się zdecydować na wersje,a co dopiero malowanie

Zamówiłem gunze GSC S683 i trochę podstawowych z serii H.Czekam na to cholerne zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się jureczkowi.

Z malowaniem nie powinienem mieć problemów,bo wertując posty spotkałem się z uwaga Mikele ,o dobraniu farb u Duzy Modelarz.

Wg. jego opinii używając zestawu gunze GSC S683 i GSC S684 + Miliid stone GSC 21 mogę pomalować prawie każdy samolot RAF z okresu II WS

Chcąc wykonać poprawnie model ,zamówiłem wskazane zestawy.Dostałem potwierdzenie w piątek podobno dotrą

Wiatrak w męczarniach na ukończeniu, wiec nie mogę się doczekać kiedy zacznę spita

MellusManu dziękuje za podpowiedz.A ile u ciebie takie kalki kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te nasze kalki ze zdjęcia wyżej są w skali 1/144 ale to nie problem by powiększyć razy dwa

Poniżej efekt końcowy i mam nadzieję, że autor mi wybaczy wstawienie tej fotki.

 

WX-L_05.jpg

 

Kaleczki - najmniejszy arkusik (serial i szachownica).

Resztę proponuję w formie masek i malować.

Cenniki są tu: http://meliusmanu.pl/cenniki/kalkomanie-wodne.html, żadna tajemnica.

Projekt jest gotowy (wystarczy przeskalowanie) więc proszę o PW w przypadku zainteresowania to policzę to dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak jest u kosmetyczki-jest masa niuansów do poprawienia

Wykom-palem wiec spita i dokładniej mu się przyjrzałem

Wypraski naprawdę extra.Delikatne linie podziału blach ,nawet się pokrywają z moimi planami ściągniętymi z netu,Nity nie za dużo ,ale wypukle.Musze kleić bardzo czysto aby nie upaprać bo znikną przy szlifowaniu.

Fajnie odlane działka - w całości na jednej polowce płata,

a tak to wygląda ,nie potrafię robić super zdjęć ale może się dopatrzycie

P1270005.JPG

P1270006.JPG

P1270007.JPG

 

Czekam na jakieś fajne fotki malowań.Na razie jest tylko jedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrne odpadają .Nie mam dobrego metalika ,a dostałem maila w piątek o 13-14 dotrą zamówione gunzo

RAV oglądam ,a i zastanawiam się czy w tym z aerodynamicznymi beczuszkami jest Szkocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem dziś mile zaskoczony

Dotarły farbki

W miedzy czasie zrobiłem remanent z moimi>Sporo wywaliłem,a te ponieważ lubię stawiać model na podstawce

jeszcze się przydadzą

Zasięgnąłem porady u jednego z lepszych malarzy na forum i za pomocą jego wskazówek kompletuje farby i chemie

 

Moje starocie

 

P1280003.JPG

 

Zakupy

 

P1280001.JPG

 

Ponieważ wspomniał abym farby uzupełniał pod wskazany model (modelarstwo to jednak drogie hobby) to za wskazówkami Mikele do spita zamówiłem zestawy gunze GSC S683 i GSC S684 plus GSC 21

CS 683 to:C368-SKY, C369-DARK EARTH, C370-AZUR BLUE, CS684 to :C361 DARK GREEN,C362 OCEN GRAY,C363 MEDIUM SEAGRAY

Oczywiście nie moglem się powstrzymać aby je nie wypróbować.Kurde bajka. Pryśnięty plastik nabiera życia ,nie puchnie i nie odpryskuje.

Teraz to chce mi się tylko malować

Wiatrak na ukończeniu wiec Spitfajera czas zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... (modelarstwo to jednak drogie hobby) ...

Jurku zapewniam Cię, że każde jedno hobby jakie byś nie wziął (filatelistyka, numizmatyka itp.) nie należy do tanich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje

Ja tak sobie tylko kleiłem,kupiłem jakiś modelik i jakaś farbkę i robiłem COŚ

Oglądając jednak prace kolegów ,ich zaangażowanie,wiedze,umiejętności,nabrałem apetytu aby i samemu skleić coś ,co będzie przypominać model

No i się nakręciłem ostro

Czas pokaże co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... (modelarstwo to jednak drogie hobby) ...

 

Drogie?

 

Porządne whisky kosztuje tyle co to co nakupowałeś

A co mają powiedzieć ci co kupują metr kabla do głośników za minimum kilkaset złotych, kartę graficzną (bo nowa gra wyszła) za ponad 2000 zł itd. itp.

 

Śmiem twierdzić, że modelarstwo jest jednym z tańszych menskich hobby

 

A jak Ci żona, partnerka, dziewczyna narzeka to zawsze mówię: Kochana! Facet musi mieć jakieś hobby i lepiej żeby wydawał np. na samolociki (nad tym będziesz miała kontrolę) niż na spotkania z kolegami i panie mniętkie w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz wersje-łatwo powiedzieć.

Przejrzałem sporo postów i zgłupiałem

Jest tyle wersji i związanych z nimi niuansów,ze opadły mi ręce

Nie będę tu ich wymieniał ,bo jest tego ogromna masa i powielał wiedzy ludzi ,którzy naprawdę się na tym znają

Powiecie może ,ze nie jestem patryjota, ale podjolem decyzje.

Malowanie będzie pudełkowe te z pełnymi znakami inwazyjnymi

Mam farby i nie mogę się doczekać kiedy zacznę z nich korzystać

Konserwatyści przymroźcie oko, bo w temacie jestem zupełnym laikiem, a im więcej czytam, ty staje się to bardziej zagmatwane

Więcej nie marudzę idę sobie sklejać ,a nie budować model,

Przepraszam ze rozczarowałem nie których kolegów

Po prostu jestem cieniutki w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze rozczarowałem nie których kolegów

Po prostu jestem cieniutki w tym temacie

 

Model robisz dla siebie, nie na zamówienie, ani na jakieś mistrzostwa świata. Jeśli pokazujesz na forum, to dobrze, jak nie zechcesz, to też dobrze. Pojęcie "cieniutkości" jest natomiast względne. Można zawsze widzieć szklankę do połowy pełną, albo do połowy pustą:)

Chętnych do pozytywnego motywowania na pewno tu jedna znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych do pozytywnego motywowania na pewno tu jedna znajdziesz.

 

Choć permanentny styl jęcząco-męczeński może to grono bardzo przetrzebić. Jurku - więcej wiary w siebie i działania. Trening spowoduje wzrost umiejętności. Także w dziedzinie wyszukiwania źródeł..

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,dziękuje za wsparcie

Aby ''coś'' zrobić dobrze -potrzeba :chęci,umiejętności,wiedzy,materiału i narzędzi

-chęci mam ogromne

-umiejętności -jako takie-Mikołaju tobie nie dorównam nigdy

-wiedza dzięki waszej pomocy można powiedzieć tez

-materiał i narzędzia

I tu jest problem,mam farby i dobre aero.Brak mi płytek polistyrenowych,nitowidla,scribera.Mija 3-ci tydzień jak czekam na dostawę

Nitowidlo mam stare-z trybów od zegarka.mam 3 ,jedne za drobne a dwa za ogromne.Sciber zrobiony ze skalpela,można pole orać .Nie potrafię ustawić w nim kata natarcia-ostrzyłem pod rożnym katem,jednak skrobie a nie wycina

No i wreszcie model.

Zachwalałem ,jednak po przejrzeniu fotek,sporo do poprawy-jeśli ma to być samolocik przypominający Spitfajera?

Chłodnic nie ruszam.Poprawie stery wysokości

IMG_2009.jpg

Charakterystyczna cecha spita jest przyjcie płata w kadłub -tu go nie ma

IMG_2010.jpg

Wykorzystam patent RAV nie mam surfancera 500 .ale kombinuje dodać do 1500 talku zmienić dysze w aero z 0,2 na 0,4 i spróbować

Podłubałem przy kokpicie

IMG_2011.JPG

A to moje graty

IMG_2013.JPG

Mailem iść dziś na spacer z wnukami i pstryknąć zdjęcia skończonego wiatraka.Leje, podobno do wtorku, idę wiec dłubać spita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla treningu porobiłem wręgi.Katastrofa dobrze ze nie będzie widać.Z braku polistyrenu robiłem z pręcików ciągniętych nad płomieniem

Dokończyłem kokpit dodając manetki,Chce zamknąć kadłub aby zobaczyć czy będzie wszystko pasowało.Poprawiłem ster wysokości

 

IMG_2016.JPGIMG_2017.JPGIMG_2019.JPG

 

Nawet wszystko pasuje

 

IMG_2021.JPG

IMG_2022.JPG

 

I poprawiony ster

 

IMG_2023.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.