Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 527
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Po tym co napisaliście, to mnie gryzło, gryzło i nie wytrzymałem, musiałem przeszlifować.

Następnie Uaz trafił na lakiernię.

bCenZwm.jpg

 

Vmu4piQ.jpg

 

lHCgtmy.jpg

 

askvWIX.jpg

 

L2n0dS8.jpg

 

K7r5Zur.jpg

 

Uaz schnął, a ja buduję wyrzutnie WŁ-1.

Kaliber 52mm (1,48mm w 1:35), dł. luf 400mm (11,4mm), ilość luf - 4.

kcCrnPl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Całą niedziele spędziłem nad budową wyrzutni. Ostatecznie, będzie się ona składała z 28-30 elementów. Wyrzutnia będzie osadzona na podstawie wysokiej.

Na razie do zdjęć pokazowych, została złożona na wcisk. Tak się obecnie prezentuję.

2HLw0EG.jpg

 

q1tuLYM.jpg

 

4vLOdl2.jpg

Podstawa wysoka ma wysokości 1110mm, co daje 31,7mm w skali. Na samochodzie leży jak ulał i na wysokość też jest dobrze.

c5U9TOe.jpg

 

eftP5TU.jpg

 

RFpEnwh.jpg

 

Bva8kb8.jpg

 

CnMN0wa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Wyrzutnia otrzymała brakujące elementy i została pomalowana.

Przymiarka na samochodzie.

ayck2PC.jpg

 

gTgrqIj.jpg

 

F3WCzaI.jpg

 

idpCApc.jpg

 

W lufie były jakieś białe resztki plastiku, już je usunąłem. W późniejszym czasie nawiercę jeszcze lufy, by je wyrównać.

EQuoNZK.jpg

Obrotnicę zrobiłem z blaszki aluminiowej po puszcze i jest strasznie miękka. Nawet nie wiedziałem, że się wygięła podczas montażu.

S4VPvos.jpg

 

5omY1hb.jpg

 

UtIOlke.jpg

Poza samochodem.

ev3RSY3.jpg

 

IeQCUpK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Nie wiem czy coś przeskrobałem, czy obraziliście się na mnie?

Nie piszecie nic, czy może być, czy coś poprawić itp. Temat się pewnie znudził.

 

Macie jakieś pomysły, co mam zrobić na podstawce?

Przydało by się już wiedzieć, pomierzyć i zamówić, ponieważ czas oczekiwania na podstawkę, to jakiś miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaz jest ok .Chociaż jak dla mnie jakbyś lufy zrobił z cienkościennej rurki mosiężnej, to już byłoby mistrzostwo świata . . Co do scenerii, to proponuję zrobić go z otwartą maską z dwoma lub więcej ludkami ( moja propozycja jest dalej aktualna ) na podłożu z trylininki. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Uaz jest ok .Chociaż jak dla mnie jakbyś lufy zrobił z cienkościennej rurki mosiężnej, to już byłoby mistrzostwo świata .

Dzięki.

Co do rurek, to zrobiłem lufy z tego co miałem pod ręką.

Ale lufy mosiężne podoba mi się ta rada, dlaczego ja na to nie wpadłem.

Na Allegro widziałem rurki mosiężne. Średnica zew. 2mm, wew. 1,2mm. Wewnętrzną rozwiercę do 1,5 mm i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Już kupiłem rurkę na Allegro.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jestem dobrej myśli. Widziałem też te rurki cienościenne w exito.pl. Nie moge sie tam połapać, podają średnice tylko nie wiem którą, czy zew., czy wew. Dodatkowo podają gr. ścianki np. 0,22mm.

Już za 2tyg. urlop, tak że chwycę się za model. Myślę, że uda mi się go ukończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Nadszedł czas na uszczelki. Zamaskowałem drzwi oraz dwie szyby. Jutro kolejne dwie szyby i malowanie.

HpwVKWQ.jpg

 

Czy ktoś posiada zdjęcie mocowania anteny CB?

Mam zdjęcia ale kiepskiej jakości i nic nie widać. Wiem że była mocowana nad szybą, po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

ja używam igieł kupuje w aptece

W innych modelach też używałem igieł.

Lecz w tym potrzebuj igłę o średnicy wew. 1,48mm, a w aptece najgrubszą igłę jaką dostałem była o średnicy zew. 1,2mm.

Natomiast na internecie, znalazłem igły o średnicy 2,1mm, ale wcześniej kupiłem rurkę mosiężną.

Jestem dobrej myśli

 

Dzisiaj uszczelki, może i klamki.

Za niedługo urlop, to podjadę z robotą. Jest coraz bliżej końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam .

Dzisiaj ktoś zaczął dobijać się do moich drzwi. Walił tak mocno, myślałem że zaraz wywali je z futryn.

Okazało się że to gość z poczty, dostarczył mi moje "lufy do gazika".

Śr. zew. 2mm, wew. 1,1mm.

tShVPb5.jpg

Śr. wew. rozwierciłem do 1,5mm.

pppHuIZ.jpg

Tak że w weekend, wymiana 4 "lófóf" plastikowych na mosiężne się odbędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Tych plastikowych nie dało rady w ten sam sposób rozwiercic?

Plastikowe mają wew. śr. 1,5mm. a śr. zew. 2,5mm.

Jak bym rozwiercił, to stracę średnicę w skali 1:1 która wynosiła 52mm czyli (1,48mm w skali 1:35). A poza tym ścianka jest za gruba.

Mosiężne mają śr. zew 2mm a wew. 1,1mm. Rozwiercę je do śr 1,5 mm. Średnicy wew. do skali 1:1 nie stracę, a ścianka będzie wynosiła o,25mm.

Dużo mniej niż w plastikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

tombie01 napisał:
widziałem w zakupach układ nano - rozumiem że to do zasteowania kogutem?

Tombie układ Nano kupiłem do Airbusa A380. Ale w sumie , no chyba nie za bardzo bo w Nano diody migają, a wtedy koguty nie migały, tylko obracało się "lustro".

No ale Fajnie by to wyglądało i jeszcze włączane światła co jakiś czas oraz migające awaryjne.

Trzeba by było poprosić Milczącego o pomoc w programowaniu.

 

====================================================================================================================================================

 

Wydaje się, że rozwiercenie rurek to pikuś. Kurka siwa, tak mi dały po tyłku te rurki, że dzisiaj mi ochota na modelarstwo przeszła.

Już kończę rurkę rozwiercać, patrze a tu wiertło wyszło bokiem. I tak kilka razy. Ale w kocu po ok 9 rurkach udało się.

 

Lufy gotowe. Nic już z nimi nie robię, tylko wyrównam i to wszystko

JL2fsH0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.albionhobbies.com/wp-content/uploads/2015/02/AA-Precision-Metals-2014-4pp.pdf

 

ta firma robi genialne rureczniki cienkościenne .

 

Dostępne pojedynczo albo w zestawach kilku rułków wchodzących jedna w drugą - w martolce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.