Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Jak będziesz malował to pomaluj jeszcze podstawę klosza , na czarno lub srebrno .

 

yQxNpj8l.jpg

Była pomalowana na czarno, co nawet widać na pierwszym zdjęciu. Tylko podczas malowania na niebiesko, było tak ciasno, że farba niebieska wlała się na czarny kolor. A nie chciałem uszkodzić koguta to nawet tego nie ruszałem.

Spoko panowie, będą poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Kogut jest OK. A kalki Milicja jak nie są przyklejone za pomocą jakichś płynów to po namoczeniu powinny odejść (sam w ten sposób odzyskiwałem kalki z wnętrza M113 ) Pozdrawiam M1A1(HA)

Kalki są położone na SOL z Microscale, a na nich jest sidolux.

Jedna kalka mi się potargała i jest złożona z dwóch części tak że nie będę ich ściągał.

Mam pomysł jak przerobić ten szyld, jak się nie uda, to w zapasie będzie para tych kalek i wtedy zrobię nowy.

Ale tym zajmę się na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad "OP" w tablicy rejestracyjnej masz niefajnego kleksa. Usuń też trochę nitek z okolic reflektorów (chyba klej Ci się trochę "ciągnął" przy wklejaniu szkiełek). Miałem pisać coś o szybach przednich, ale z drugiej strony samochody starsze i intensywnie użytkowane mają czasem te szyby też porysowane i nie pierwszej przejrzystości. A generalnie - bardzo mi się ten model podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Nad "OP" w tablicy rejestracyjnej masz niefajnego kleksa. Usuń też trochę nitek z okolic reflektorów (chyba klej Ci się trochę "ciągnął" przy wklejaniu szkiełek). Miałem pisać coś o szybach przednich, ale z drugiej strony samochody starsze i intensywnie użytkowane mają czasem te szyby też porysowane i nie pierwszej przejrzystości. A generalnie - bardzo mi się ten model podoba

 

Dzięki za spostrzegawczość. Kleksa usunąłem, kiedyś musiał mi kapnąć klej CA, a ja tego nie zauważyłem. Klosze kleiłem na "Clearfix", stąd te nitki, do usunięcia.

Co do szyb, wystarczy dotknąć czymś a już się rysują. Spróbuję jeszcze na sam koniec coś lekko poprawić, ale nic nie obiecuję.

Cieszę się że Ci się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model! Plandeka wygląda naprawdę imponująco, producent chusteczek powinien być dumny ze swojego produktu po obejrzeniu tych zdjęć. Halogeny na przodzie wyszły bosko, a co do szyb, miałem podobnie w 1:24 w paru modelach i jedyne co pomogło to folia pcv albo plexa (różnie na to się mówi - zależny w jakim sklepie) - mowa o przezroczystym plastiku, sztywnym na tyle, że jak się go chce na stałę wygiąć, to trzeba w ciepłej wodzie, dość elastyczny, najczęściej stosowany w opakowaniach do modeli BBurago (jeśli kojarzycie). Uratowałem tym kilka modeli, a w przypadku UAZA, to nawet nie trzeba profilować bo szyby są płaskie.

Dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki Vlad_8011

 

Dorotka napisał:
Całość fajna, ale za „szkło”, to Ci się „ochrzan” należy, bo psuje efekt: szyby przednie nie wyglądają dobrze – rysy jak diabli, brak uszczelek, kierunki przód brak uszczelek, Halogeny, nie wiem co chciałeś osiągnąć… Czyli fajny, ale….

Spróbuję, tak jak pisałem wcześniej, jeszcze szyby trochę podratować. Uszczelki w przednich szybach, całkowicie wypadły mi z głowy, na kierunkach się zrobi na szybach też jakoś spróbuję..

 

bazylms napisał:
Dorotka napisał:
Halogeny, nie wiem co chciałeś osiągnąć…

Masz na myśli syreny (czy jak to się tam poprawnie nazywa)?

Model ładny. Ze względu na szkło nie kleję jeszcze żadnych pojazdów w nie wyposażonych.

Szyby były zamaskowane, po ściągnięciu taśmy tak się porysowały.

 

Dorotka napisał:
bazylms napisał:
... Masz na myśli syreny (czy jak to się tam poprawnie nazywa)? ...

 

No to nie poznałem, że to syreny "som"

Tak to są syreny.

 

Dzięki panowie za cenne uwagi. Będę się starał to wszystko pouzupełniać

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

W dniu dzisiejszym skończyłem:

- Antena

- Ramiona lusterek

- Chlapacze

Patrząc na instrukcję, to model według instrukcji został ukończony. Lecz do końca mojej pracy jeszcze trochę zostało.

1vvwsBX.jpg

 

XIp7xfe.jpg

 

aP7beha.jpg

I całość.

Tr5rshg.jpg

 

K6Rk4ss.jpg

 

vU8Z8tl.jpg

 

QT715Dx.jpg

 

KiNghEp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dziękuję Panowie i Cieszę się że mój model się wam podoba.

Do końca nie zostało wiele. Same drobne sprawy, które są najgorsze.

Podstawka zamówiona w "IZMOD", napisali że się wyrobią przed konkursem.

Jak nie to będzie to ładna klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pamięć jest zawodna a zdjęcia z epoki niewyraźne - jedno co ci mogę napisać na poprawę humoru to to że za mojego młodu czyli jakieś 25 - 30 lat temu milicja na posterunku w Szczyrku miała takiego Uaza i jak patrząc na Twojego to uważam że wyglądał dokładnie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Cieszę się bardzo, że rozwinęła się dyskusja w moim temacie.

 

Baas ArK napisał:
Wiem, że trochę musztarda po obiedzie, ale nie daje mi spokoju ten kogut. Czy podstawa i tło napisu nie powinny być w kolorze budy (lub zbliżonym)? Poza tym .

Tak jak pisałem wcześniej, kogut będzie przerabiany, lecz na razie go nie ruszam iż UAZ'a chcę wystawić w Bielsku-Białej na konkursie.

Lecz co do koloru, to nie będę brał udziału w dyskusji, gdyż pamiętam tylko Nyski, Polonezy a UAZ'a w Żywcu chyba nie było.

Nyski i Polonezy miały niebieskie tło pod napisami.

A z dokumentacji zdjęciowej też nie za bardzo. Jedynie musi to ktoś potwierdzić, kto był milicjantem w tamtym okresie. A chyba dwóch się tu wypowiadało.

 

Dorotka napisał:
Ja bym się upierał, że były i takie i takie....

 

 

DOPISANE

 

Z tego co widzę na zdjęciach z epoki (kolorowych i nie z filmów fabularnych), których jest super mało to jednak chyba w kolorze budy... Takie jeszcze trafiłem:

 

jnmHJK3.jpg

 

Dorotka, nie wiem czy była od tego jakaś zależność ale popatrz ten UAZ, ma niebieski pasek, może to był jakiś wóz dla dowódcy, nie wiem. Może jego przeznaczenie było inne, jak dla UAZ'a z białym paskiem.

Być może te z niebieskim paskiem miały napis w kolorze nadwozia. Mam zdjęcia w kolorze takiego UAZ'a jak mój model i ma niebieski kolor pod kogutem.

Ja już sam nie wiem.

 

 

Dziękuję Panowie, piszcie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.