Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
ja tobie tak że wikol mieszam z kropką farby danego koloru i tak na moczone układam na stelażu

Kurcze racja, przecież Pactra to akrylowa farba jest. Jak nią zafarbię wikol rozcieńczony z wodą i jeszcze ułożę od razu na stelażu, to będę miał trzy pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja też tak robię, ale nakładam chustkę na zestawową plandekę jak na szewskie kopyto , czekam jak lekko przeschnie i delikatnie ściągam(odbija się dokładnie ze wszystkimi fałdkami ) nigdy nie trzymam do pełnego wyschnięcia bo wikol to jednak klej jest a chustka bardzo cienka i parę razy mi się to porwało .Jest super działaj dalej . Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam kolegów modelarzy.

Masakra, stres, zimne i ciepłe poty pomieszane razem, chęć ucieczki jak najdalej stąd i wiele innych elementów związanych z klejeniem modelu, miałem podczas układania plandeki na UAZie.

Wszystko po to by za chwile usłyszeć, ale gówno zrywaj to.

Tak na serio, było ciężko, najgorzej było przy przedniej szybie, by plandeka się tam dobrze przykleiła. Plandeka gdzie nie gdzie już mi się targała, ratowałem ją wikolem i jest ok dziur nie ma.

Już nie mogę na nią patrzeć. W nocy będzie mi się śniło, jak goni mnie zielona plandeka z UAZa.

Przyznam się szczerze, że jak miałbym to jeszcze raz robić, to model odłożył bym do przyszłego roku.

Adams M1A1 dzięki za zasugerowanie koloru, jest idealny do plandek.

Teraz muszę jeszcze ją dokładnie pomalować i wycieniować.

Bartosz Ciesielski podrzucił myśl, by na to walnąć, szary suchy pędzel. Mam szarą Pactrę A39, może nią spróbuję, czy sugerujecie jeszcze jakiś inny kolor .

Koniec ględzenia, słucham was.

 

Pierwsze koty za płoty.

f9w2rfF.jpg

 

8Gm4WzO.jpg

Finalny efekt układania.

429spdW.jpg

 

tMFQ5lk.jpg

 

tF9DXE4.jpg

 

asksLlI.jpg

 

RprrjgY.jpg

Powiem wam w sekrecie, choć może nie jest idealnie, to ja jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód wygląda bardzo realistycznie, ale wyrzutnia już nie. Proszę obejrzyj sobie AWGŁ (Automatyczna Wyrzutnia Granatów Gazowych). Na każdej rurze u góry znajduje się magazynek na 5 granatów gazowych, a od dołu "ma łożu" standardowy magazynek do karabinka AK do którego ładowane ślepe naboje (specjalnie wzmocnione) do miotania tychże granatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dziękuję panowie, cieszę się, ze moje wypociny nie poszły na marne.

 

tombie01 napisał:
Rozumiem że na konkursie w Bielsku w październiku będzie można go zobaczyć:)?

Tombie, jak tylko uda mi się go skończyć, to nie widzę żadnego problemu. A już dużo mi nie zostało.

 

Venio napisał:
Samochód wygląda bardzo realistycznie, ale wyrzutnia już nie. Proszę obejrzyj sobie AWGŁ (Automatyczna Wyrzutnia Granatów Gazowych). Na każdej rurze u góry znajduje się magazynek na 5 granatów gazowych, a od dołu "ma łożu" standardowy magazynek do karabinka AK do którego ładowane ślepe naboje (specjalnie wzmocnione) do miotania tychże granatów.
Venio napisał:
Chyba, że to ma być WŁ-11...

Venio, kilka stron wcześniej pisałem, że robię "Ręczną wyrzutnię granatów łzawiących WŁ-1"

Ona różni się bardzo od automatycznej. I nie robiłem jej dokładnej kopi, bo nie mam nawet jej wymiarów, ani lepszej jakości zdjęć.

Mam tylko dwa zdjęcia i kilka rysunków.

9yxEhQt.jpg

Później może coś poskrobię przy modelu, to dodam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

jawkers napisał:
Później może coś poskrobię przy modelu, to dodam zdjęcia.

Niestety wczoraj nie dałem rady, wrzucić zdjęć, więc robię to dzisiaj.

 

Na model przyszedł, wash, pigment i polakierowałem go pół matem. Wkleiłem szybkę w przednie drzwi.

0qTkPnY.jpg

 

XfeuaHt.jpg

 

6WVMqFt.jpg

 

S2W0oIV.jpg

 

kM72WrZ.jpg

 

vnuHCoA.jpg

 

fQZo8lR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kiedy planujesz zdjąć maskowanie przedniej szyby?

W sumie to dzisiaj zacząłem usuwać maskowanie od wewnątrz, ale coś mi przeszkodziło i przerwałem ten zabieg.

Jutro już mogę całość usunąć, oraz wkleję szyby w pozostałych drzwiach. Po tym go zaprezentuję jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość bardzo mi sie podoba z wyjątkiem plandeki, ale...sam kilka razy taka robiłem i nigdy nie byłem zadowolony z efektu końcowego. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest Green stuff, ale tu już trzeba trochę umiejętności. Próbowałem (może zbyt mało) i tez super nie wychodziło. Mistrzem jest Paweł i kiedyś pokazywał nawet jakiś miniporadnik, jak to sensownie zrobić. Sam model udany, choć teraz widzę, ze pomysł z plandeka nie był zbyt szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

makinen napisał:
Całość bardzo mi sie podoba z wyjątkiem plandeki, ale...sam kilka razy taka robiłem i nigdy nie byłem zadowolony z efektu końcowego. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest Green stuff, ale tu już trzeba trochę umiejętności. Próbowałem (może zbyt mało) i tez super nie wychodziło. Mistrzem jest Paweł i kiedyś pokazywał nawet jakiś miniporadnik, jak to sensownie zrobić. Sam model udany, choć teraz widzę, ze pomysł z plandeka nie był zbyt szczęśliwy.

Cieszę się że zaglądnąłeś do mojej relacji

Co do plandeki, pierwszy raz odtwarzałem plandekę i powiem wprost, nie jest to łatwe. Zrobiłem jak potrafiłem najlepiej.

Po wszystkim i tak byłem zadowolony, że udało mi się zrobić coś, czego obawiałem się odkąd koledzy na forum powiedzieli, że skoro robię silnik to i muszę zrobić plandekę.

No a mi dwa razy nie trzeba powtarzać, kiedyś i tak musiał być ten pierwszy raz. Cieszę się że chociaż UAZ Ci się podoba

Greenstuf będę musiał zakupić, ponieważ muszę się uczyć za jago pomocą coś wykonać. Muszę zrobić ręce jednemu z Milicjantów. Taki poradnik by się bardzo przydał.

 

Bartosz Ciesielski napisał:
Wygląda dobrze mi osobiście plandeka się podoba działaj dalej
bazylms napisał:
Ładny efekt. Na trzeciej fotce widać na łuku ramy odrapaną farbę i miedź prześwituje.

Cieszę się że wam się podoba

Co do stelaża to tak, jest odrapany ponieważ to teraz jedyny element, za który przenoszę model gołą ręką, więc się odrapał.

Spokojnie, na koniec i tak będą poprawki lakiernicze, to i stelaż się polakieruję.

 

 

Kolejny postęp to pomalowane na czarno obwódki reflektorów oraz przyklejone kierunkowskazy i klosze lamp.

Panowie, pierwszy raz kleiłem coś na Clearfix z Humbrola. No coś pięknego, nie zostawia śladów, a po wyschnięciu jest jak przeźroczysty plastikowy element.

Pomalowałem też ten przedziałek na przedniej szybie, w kolorze nadwozia.

pcFkNzE.jpg

 

LvXIjJ5.jpg

 

SmYpHfy.jpg

 

HCshXYo.jpg

 

FgtGFKC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.