Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Dzięki Kubisz

W galerii to na pewno będą achy i ochy.

Tylko żeby nie był,o mogłeś to tak albo tak zrobić. Ponieważ na to jest teraz pora, by coś jeszcze zmienić. Po galerii już niestety model odchodzi na półkę i nie ma poprawek.

Zamówiłem już dla niego gablotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto i plandeka są OK. , plandeka może z Greenstuffa lub z czarnego Miliputa miałaby lepszy kształt (chociaż niekoniecznie) , ale chustka w/g mnie na 2 zalety dzięki którym bije na głowę powyższe plasteliny po pierwsze faktura bardzo przypomina brezent, po drugie ma odpowiednią grubość, zresztą plandeki wszelkie są chyba szyte z płaskich kawałków brezentu Jedyne do czego się można przyczepić to znaczek UAZ-a na atrapie który jest błyszczący u ciebie jest w kolorze kamo. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jedyne do czego się można przyczepić to znaczek UAZ-a na atrapie który jest błyszczący u ciebie jest w kolorze kamo. Pozdrawiam M1A1(HA)

Nie wiem jak się to stało, ale nie zauważyłem tego. W wolnej chwili postaram się to poprawić. Srebrny kolor będzie chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ja bym jeszcze spróbował poprawić szyby, bo są odrobinę upaćkane farbą bazową. Może udałoby się to zdrapać np. wykałaczką, bez uszkadzania przezroczystego plastiku.

To znaczy one nie są upaćkane. Farba wpłynęła pod maskowanie, na szczęście nie głęboko.

Jak najbardziej postaram się to usunąć, myślę że się uda. Najgorzej jest wewnątrz za lusterkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Więc może napiszę co zrobiłem.

Próbowałem usunąć farbę, która się dostała pod maskowanie. Farba zeszła, na szybie zostały jeszcze jakieś paprochy, które po zdmuchnięciu znikają.

Uzupełniłem oświetlenie, są też czarne uszczelki. Zamocowałem koło zapasowe. To chyba tyle.

KCTrc10.jpg

 

IzrHYyS.jpg

 

HVmdugp.jpg

 

HPwIAg4.jpg

 

bbLX7cK.jpg

 

BSzZT0w.jpg

 

vSMja76.jpg

 

RRjsLiF.jpg

 

Vun675F.jpg

 

PS.

Zapomniałem o znaczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Naprawdę nie masz w domu kawałka białego brystolu ?

Panie Kapitanie mam, ale nie mam miejsca na rozstawienie.

Po ukończeniu każdego modelu, sprzątam wszystko z warsztatu i rozkładam studio fotograficzne z białym i niebieskim bristolem.

Po ukończeniu zdjęć, studio chowam i nie rozkładam, aż do kolejnego fotografowania ukończonego modelu.

Wiem że zdjęcia nie są dobrej jakości, ale wolę wstawić takie niż w ogóle.

Pomyślę, może uda mi się coś zrobić z tym tłem.

 

Całość- opony na 100%

Ok. da się zrobić.

 

- znaczek

- koła na mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To nie jest tłumaczenie. Był tu na forum fajny tutorial ale się zbył.

Można go obejrzeć tutaj: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=10&t=63251

I pamiętaj: od moderatorów wymaga się więcej. Powinni dawać przykład, a nie promować bylejakość.

Dzięki za rady

Pomyślę, może uda mi się coś zrobić z tym tłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Dzisiejsze prace przy modelu mogę nazwać "Walka z kogutem".

Kogut zrobiony i założony na ramę przedniej szyby. Doszedł też mechanizm wycieraczek, który widoczny jest pod uchwytem sygnału świetlnego.

ipKdiBL.jpg

 

Tak wygląda teraz całość.

OJRBmhC.jpg

 

N6k8GVX.jpg

 

T0Lvdhr.jpg

 

Zi8rrQ3.jpg

 

Yi0PYFj.jpg

 

jWbFGwX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis MILICJA na galeryjce lepiej by wyglądał zrobiony z kalkomanii z przeźroczystym podkładem, bo ten ciemniejszy prostokąt przy tej skali tak sobie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Napis MILICJA na galeryjce lepiej by wyglądał zrobiony z kalkomanii z przeźroczystym podkładem, bo ten ciemniejszy prostokąt przy tej skali tak sobie się prezentuje.

Dzięki Grześ za opinie. Na zdjęciach poniżej napis "Milicja" też jest na ciemniejszym tle, tyle że jest szerszy i wygląda to lepiej.

No ale trudno, tak musi zostać. Chyba że by dobrać kolor ciemno niebieski i domalować.

1Nbc31R.jpg

 

jrpHFIS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek dobry, ale szyld do poprawienia (dla mnie wygląda jak zabawka), w zestawie od Toro masz pod numerem 3 napis MILICJA właśnie na szyld, proponuję go dopasować do kalkomanii oraz dorobić dolną i górną ramkę , a wtedy będzie super , nie zapomnij że kogut miał metalową podstawę (u Ciebie jest w kolorze koguta). Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Panowie cieszę się, że wam się podoba. Dorotka wróciły wspomnienia

(dla mnie wygląda jak zabawka), w zestawie od Toro masz pod numerem 3 napis MILICJA właśnie na szyld, proponuję go dopasować do kalkomanii oraz dorobić dolną i górną ramkę

To właśnie te kalki wykorzystałem.

Ale mam plan.

Zamówię kalkomanie jeszcze raz, a na sam koniec zrobię ten szyld od podstaw na wymiar kalki, ale kogut będzie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.