Skocz do zawartości

IV Warszawska Fiesta Modelarska - 11-12 czerwca 2016


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Kolejna bardzo udana impreza w Warszawie.

Udało się poznać osobiście i zamienić kilka słów z kolegami z forum. Można było zobaczyć sporo modeli znanych z warsztatów i galerii forumowych.

Zamieszczam garść zdjęć dla tych co nie mogli przyjechać.

DSC_0209.JPG

 

DSC_0208.JPG

 

DSC_0207.JPG

 

DSC_0206.JPG

 

DSC_0205.JPG

 

DSC_0204.JPG

 

DSC_0203.JPG

 

DSC_0199.JPG

 

DSC_0195.JPG

 

DSC_0194.JPG

 

DSC_0192.JPG

 

DSC_0191.JPG

 

DSC_0190.JPG

 

DSC_0189.JPG

 

DSC_0188.JPG

 

DSC_0187.JPG

 

DSC_0186.JPG

 

DSC_0185.JPG

 

DSC_0184.JPG

DSC_0183.JPG

 

DSC_0182.JPG

 

DSC_0180.JPG

 

DSC_0179.JPG

 

DSC_0176.JPG

 

DSC_0174.JPG

 

DSC_0171.JPG

 

DSC_0169.JPG

 

DSC_0167.JPG

 

DSC_0164.JPG

 

DSC_0163.JPG

 

DSC_0162.JPG

 

DSC_0161.JPG

 

DSC_0160.JPG

 

DSC_0159.JPG

 

DSC_0158.JPG

 

DSC_0157.JPG

 

DSC_0156.JPG

 

DSC_0155.JPG

 

DSC_0154.JPG

 

DSC_0153.JPG

 

DSC_0150.JPG

 

DSC_0148.JPG

 

DSC_0147.JPG

 

DSC_0145.JPG

 

DSC_0144.JPG

 

DSC_0139.JPG

 

DSC_0138.JPG

 

DSC_0130.JPG

Dziękuję za bardzo udaną imprezę.

Szczególne podziękowania za mega motywujące wyróżnienia dla juniorów.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem, gratuluję i dziękuję! Bardzo sympatyczna impreza, bez zbędnego patosu super!

 

Z perspektywy startującego: pieczątki sędziowskie znane z dwóch? innych imprez bardzo by się przydały, równie cieszyłbym się ze stempla "dobry detal" czy "malowanie" bez wyróżnienia. Pomyślcie, mogę wam wykonać takie jeśli zechcecie używać.

Z perspektywy oglądającego zakończenie: myślę że dorośli 'zwycięzcy' mogli się poczuć mało wyjątkowo, ale rozumiem że wszystko zostało złożone na ofierze dla juniorów, dzieciom nie zazdrościmy :-) Choć dobra fotka modelu i dwa słowa dlaczego bardzo by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się to stolik seniorów.

No to jak ja się mylę to pewnie ty masz rację Zresztą, kto komu zabroni robić czerwone łosie?

 

Z innej beczki - nie wiecie czyj jest wyróżniony Ki-84 Hayate 1:48 ? Strasznie bym chciał podpytać autora o parę tricków, świetny model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się na imprezie najbardziej podobał widowiskowy lot EC-135 w barwach LPR

Otóż przy podchodzeniu do lądowania z nieznanych jeszcze przyczyn (komisja je ustala, może pilot zahaczył o linie wysokiego napięcia? może była mgła? na razie niewiadomo... ) pilot wylądował niezwykle twardo co prezentuje poniższe zdjęcie (sam śmigłowiec zapewne wielu z Was jest znany )

 

WP_20160611_001_zpsdxsg0yuw.jpg

 

Ale jak wiadomo te maszyny są pancerne i po szybkim przybyciu ekipy ratunkowo-remontowej i kilkunastu minutach niezbędnego remontu, EC-135 został przywrócony do pierwotnego pięknego wyglądu co widać poniżej.

 

DSC_1998_zpsy2fx0kwg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, nawet nie wiedziałem, że zaszło coś takiego :( Ktoś musiał pomacać mimo ostrzeżeń :( Przepraszam! :(

 

Z innej beczki - nie wiecie czyj jest wyróżniony Ki-84 Hayate 1:48 ? Strasznie bym chciał podpytać autora o parę tricków, świetny model!

Autor to Darek Trzeciak. A model świetny!!!

 

Z perspektywy startującego: pieczątki sędziowskie znane z dwóch? innych imprez bardzo by się przydały, równie cieszyłbym się ze stempla "dobry detal" czy "malowanie" bez wyróżnienia. Pomyślcie, mogę wam wykonać takie jeśli zechcecie używać.
O pieczątkach myśleliśmy ale zarzuciliśmy ten pomysł bo pieczątki nie możesz cofnąć z kartki pod modelem, konieczne byłoby drukowanie nowej, łatwiej przełożyć karteczkę, która w sumie jest bardziej widoczna.

 

Z perspektywy oglądającego zakończenie: myślę że dorośli 'zwycięzcy' mogli się poczuć mało wyjątkowo, ale rozumiem że wszystko zostało złożone na ofierze dla juniorów, dzieciom nie zazdrościmy :-) Choć dobra fotka modelu i dwa słowa dlaczego bardzo by się przydały.
Każdy junior dostał model i dyplom za czas poświęcony budowie modeli, każdy wyróżniony junior dostał medal, model, gazetki. Nawet dokupiliśmy dwa modele na giełdzie żeby to się spięło. Co do seniorów to myślę, że nie mają powodów do narzekań - każdy wyróżniony dostawał jeden medal i tyle dyplomów ile zdobył wyróżnień, do tego gazetki. Ciekawe co byś powiedział gdyby zakończenie trwało 2 godziny (tyle by pewnie zajęło gdybyśmy mieli komentować każdy model) zamiast 45 minut. Zdjęcia w prezentacji były zoptymalizowane pod kątem szybkiego jej zrobienia. Słowo klucz tutaj to CZAS. Myślę, że to, że w ogóle można zobaczyć zdjęcia wyróżnionych modeli to i tak bardzo wiele jak na krajowe konkursy. Uważam, że całość to dobry kompromis między czasem trwania zakończenia a tym co mówimy i pokazujemy. Zakończenia są dramatycznie nudne, my walczymy, żeby były krótkie i sprawne - każdy chce jak najwcześniej wrócić do domu.

 

Znaleźliśmy jeszcze błąd w wyróżnieniach - Radek Pituch nie dostał dyplomu i medalu za dioramę Wiosenne porządki. Zdjęcie na prezentacji było dobre, karteczka leżała dobrze. Ja po prostu nie wydrukowałem dyplomu. Przepraszamy - medal i dyplom będzie przekazany jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się na imprezie najbardziej podobał widowiskowy lot EC-135 w barwach LPR

Otóż przy podchodzeniu do lądowania z nieznanych jeszcze przyczyn (komisja je ustala, może pilot zahaczył o linie wysokiego napięcia? może była mgła? na razie niewiadomo... )

Komisja ma filmik z wypadku - i w siódmej sekundzie słychać strzały...

 

OMG, nawet nie wiedziałem, że zaszło coś takiego :( Ktoś musiał pomacać mimo ostrzeżeń :( Przepraszam! :(

Nikt nikogo nie macał - autor/pilot sam przyziemił ustawiając model na stoliku...

Jutro sobie z autorem/pilotem porozmawiasz (przeżył, choć zawał pewnie był tuż, tuż...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja ma filmik z wypadku - i w siódmej sekundzie słychać strzały...

 

I jest też taki charakterystyczny trzask drzewa...tylko komisja bada gatunek...klon? topola? brzoza?

 

W każdym bądź razie wszystko dobrze się skończyło. Śmigło jak widać zrobione pancernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja ma filmik z wypadku - i w siódmej sekundzie słychać strzały...

 

I jest też taki charakterystyczny trzask drzewa...tylko komisja bada gatunek...klon? topola? brzoza?

 

W każdym bądź razie wszystko dobrze się skończyło. Śmigło jak widać zrobione pancernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten śmigłowiec nie był już wyróżniony w zeszłym roku? Myślałem, że wyróżnionych rok wcześniej modeli nie można wystawiać drugi raz i dlatego swoich modeli nie brałem. Czy się mylę? Jak to teraz jest na zawodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten śmigłowiec nie był już wyróżniony w zeszłym roku? Myślałem, że wyróżnionych rok wcześniej modeli nie można wystawiać drugi raz i dlatego swoich modeli nie brałem. Czy się mylę? Jak to teraz jest na zawodach?

 

Witam serdecznie. Piotrze Twoje wzburzenie i ironia absolutnie nie są potrzebne.

Owszem, był wystawiony rok temu i najmocniej przepraszam za zaistniałą sytuację.

Niestety przez zamieszanie wywołane remontem jestem odcięty od kwitów i w nie nie spojrzałem.

Model był na kilku wystawach, i nie pamiętałem gdzie był wyróżniony dotarło to dopiero do mnie dziś

Dzięki bogu nie został wyróżniony...

 

Kajam się i upraszam o wybaczenie wszystkich urażonych moim zachowaniem forumowiczów

Sam model już został pokarany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki opublikowane, więc wypada coś napisać.

W końcu, za namową rodziny, zdecydował się pierwszy raz pokazać "na żywo" swoje modele i ... taka niespodzianka.

Organizatorom i Jury chciałbym bardzo podziękować za docenienie mojej dłubaniny w polistyrenie.

Fiesta super zorganizowana, miła atmosfera, piękne modele.

Obcesowość za rok obowiązkowa, myślę, że również z ciekawymi modelami.

 

Jarek(k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten łoś i czapla są czerwone?

 

Dzieciom wolno więcej , to stolik juniorów

Mylisz się to stolik seniorów.

 

Tak to stolik seniorów. Autor wypowiadał się na temat modeli, że zainspirował się pogłoskami, że prawdopodobnie Łoś i Czapla prezentowane na salonie w Paryżu w 1936 mogły być tak pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Piotrze Twoje wzburzenie i ironia absolutnie nie są potrzebne.

To nie była ironia ani tym bardziej wzburzenie. Poważnie się zastanawiałem czy mogę wziąć modele z zeszłego roku i nawet szukałem takiego punktu w regulaminie.

Nie masz za co przepraszać, to sędziowie powinni ewentualnie pamiętać czy model był już wcześniej wyróżniony.

Tak to stolik seniorów. Autor wypowiadał się na temat modeli, że zainspirował się pogłoskami, że prawdopodobnie Łoś i Czapla prezentowane na salonie w Paryżu w 1936 mogły być tak pomalowane.

Coś mi tak właśnie świtało, że to nie model juniora. Dzięki za wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor tak samo prawidłowy jak i wychylone klapy. Samoloty w Paryżu według mojej wiedzy, były polakierowane i wypolerowane na wysoki połysk. Teoria modelarza pewnie dopasowana do farbki jaką posiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pieczątkach myśleliśmy ale zarzuciliśmy ten pomysł bo pieczątki nie możesz cofnąć z kartki pod modelem, konieczne byłoby drukowanie nowej, łatwiej przełożyć karteczkę, która w sumie jest bardziej widoczna.

Doskonale rozumiem, mam chyba pomysł żeby nie trzeba było cofać pieczątek i robić dodatkowych kartek - po prostu pieczątki są za dobre elementy np "dobry detal" "skratch" "malowanie" "weathering". Nie najlepszy ale dobry, nie oznacza to nagrody, dobrych może być wiele i jak jest dobry to jest, nic nie musisz cofać. Potem robisz wyróżnienia dowolna metodą np kartką jak teraz.

Minusy - 1. trzeba mieć stemple i stemplować - jak pisałem mogę pomóc. 2. - może dyskusje typu "panie sędzio skoro mam 2 stemple to czemu nie wygrałem?"

Plusy 1. nawet nienagrodzony ostatecznie modelarz może się ucieszyć widząc stempel "good work" 2. ilość stempli może pomóć jury wyróżnić ostatecznie 1-3 modele wg systemu jak teraz, uprzedzając dyskusję - nie musi automatycznie - ale powinno to pomóc wyłonić najelpszych.

 

Każdy junior dostał model i dyplom za czas poświęcony budowie modeli, każdy wyróżniony junior dostał medal, model, gazetki. Każdy wyróżniony [senior] dostawał jeden medal i tyle dyplomów ile zdobył wyróżnień, do tego gazetki. (...) Zakończenia są dramatycznie nudne, my walczymy, żeby były krótkie

Ostach pełna zgoda, wielkie brawa za podejście do juniorów Co do seniorów - jak sobie myślę ile godzin i stafu poszło na niektóre cacka to kawałek chemii czy fajny model dla każdego nagrodzonego to nie przesada, ale rozumiem że to zależy od hojności sponsorów tak? Nie czuję się źle bo nie zdobyłem nagród, moim zwycięstwem było coś po raz pierwszy wystawić :-)

Pewnym pomysłem na skrócenie faktycznie długaśnych rozdań mogłoby być wywoływanie grupowe w całej kategorii Samoloty X,Y,Z na scenę , fotka modeli i grupowe gratulacje. Nie wiem czy będzie mniej nudno ale może szybciej ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor tak samo prawidłowy jak i wychylone klapy. Samoloty w Paryżu według mojej wiedzy, były polakierowane i wypolerowane na wysoki połysk. Teoria modelarza pewnie dopasowana do farbki jaką posiadał.

 

Chciałeś dopiec autorowi modeli bo postąpił inaczej niż Ty byś to zrobił... [CIACH ADMIN] proszę bez personalnych wycieczek. Te elementy to lotki nie klapy. Mała różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach pełna zgoda, wielkie brawa za podejście do juniorów Co do seniorów - jak sobie myślę ile godzin i stafu poszło na niektóre cacka to kawałek chemii czy fajny model dla każdego nagrodzonego to nie przesada, ale rozumiem że to zależy od hojności sponsorów tak? Nie czuję się źle bo nie zdobyłem nagród, moim zwycięstwem było coś po raz pierwszy wystawić :-)

Pewnym pomysłem na skrócenie faktycznie długaśnych rozdań mogłoby być wywoływanie grupowe w całej kategorii Samoloty X,Y,Z na scenę , fotka modeli i grupowe gratulacje. Nie wiem czy będzie mniej nudno ale może szybciej ... ?

 

Wg mnie wszelkie nagrody rzeczowe powinny iść w ręce młodzików i juniorów którzy z założenia nie posiadają własnego budżetu na hobby. Dla starych pierników absolutnie wystarczający będzie dyplom czy jakiś medal, uścisk łapki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.