Skocz do zawartości

Czy warto używać Pactr jak się chce zaoszczędzić?


daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Uderz w stół, a nożyce się odezwą...

 

Ja bym powiedział, że bardzo lubisz obrzucać błotem, nie mając żadnych faktów na poparcie swoich tez.

Zazdrość i nienawiść ugotują cię chłopie od środka, daj sobie z tym spokój. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niepomiernie mnie to cieszy.

Szczerze to nie rozumiem,po co nie które osoby siedzą na tym forum skoro tylko się kłucą,jak nie o farby to o aerografy, jak nie aerografy to o sytuacji na forum,ludzie to forum nie zostało stworzone do kłótni,tylko do wiązania na co dzień ludzi zakręconych na punkcie dłubania plastiku,faktycznie mogą gdzie nie gdzie pojawić się wymiany zdań,ale bez przesady.

Ps.Tą wiadomością nie chciałem nikogo urazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, pancerkę to można nawet plakatówkami, i tak później leci wiadro błota i tadaaa, za$&%sty model... :-D

Zdziwiłbyś się jak ciężo jest zrobić styrany model aby wyglądał realnie. Spróbuj kiedyś skleić jakis wóz pancerny. Ja samoloty już keliłem więc mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a wracając jeszcze na moment do Pactr.

Nie chę dodawać kolejnych wyroków czy są dobre czy nie, podzięlę się moimi doswiadczeniami.

Miałem okazję popróbować różnych farb; Humbrol (olej/akryl)/ MM(olej/akryl), Revell, Pactra, Gunze, Tamyia, Vallejo(color/air), Hataka, Bilmodel, Pactra, Aster, Modelak...

Z pewnościąnie Pactry to nie są najlepsze farby, ale też na pewno nie beznadziejne.

Pod pędzel, rozcieńczane kranówką, potrafiądać całkiem przyzwoity efekt przy odrobinie chęci,

do aerografu rozcieńczane wodą faktycznie zapychają dyszę, prostym wyjściem jest Gunze Levelling Thinner, wtedy nie ma z nimi żadnego problemu.

Aerograf myję Mr Tool-em abo płynem Tamyi, wymywają wszystko.

Tu naturalnie pojawia się kontekst finansowy - farby jednorazowo tanie to fakt, ale żeby mieć z nich pożytek trzeba droższych dodatków (choć starczają one na dość długo).

 

Ja maluję nimi gł aerografem, b szybko schną, dają satynową łatwą w nabłyszczeniu powierzchnię, mają bardzo drobny pigment. Raz na 1-2 lata każdą otworze, wymieszam, jeżeli widze że gęstnieje dodaję wody destylowanej, jeżeli już przysycha - można ją odratować rozcieńczalnikiem gunze.

Zakrętki przy dbaniu o czystość nie są aż takim utrudnieniem (choć odrywanie uszczelki potrafi być irytujące, ale zależy co komu przeszkadza i jak bardzo).

Jak wspomniano poprzednio, niewielkim nakładem finansowym można zwiększać paletę kolorów.

 

Moja konkluzja: nie są to najlepsze farby na rynku, ale można nimi malować z nienajgorszymi efektami.

Ekonomicznie (zł/ml) faktycznie Tamyie wychodzą taniej, jednorazowo do zwiększenia palety niewątpliwie są atrakcyjne cenowo.

Decyzja należy do Ciebie.

 

p.s. poniżej fotki moich modeli wykonanych w ostatnim czasie, oba malowane Pactrami. Wiem wiem wielu powie że da się lepiej, ale może komuś innemu zasugerują czy warto czy nie.

th_IMGP3227.jpg th_IMGP3198.jpg

 

Pozdrawiam

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.