Skocz do zawartości

T-62 1962 Iraq 1:35 Trumpeter


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Olej suchy pędzel. Weź delikatny papier ścierny i przejdź nim po krawędziach. Sa z metalu. Jak chcesz to zobacz jak mi to wyszło na T-34.

Hmm, to nie głupie.

 

Trochę przetarć by się przydało. Ale efekt fajny Ci wyszedł. Pokombinuj trochę jeszcze. Nie bój się, jak coś nie wyjdzie to zapaćkasz błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobry

 

Po blisko 4 miesiącach walki z Iraqiem udało mi się go postawić na gąsienicach

DIxmbOR.jpg

1T8jfIJ.jpg

KO51ck8.jpg

Niestety za bardzo nawierciłem miejsce pod koło napędowe i delikatnie spada. Mam nadzieje, że jak je wkleję to będzie ok.

6ESCJiv.jpg

I parę zbliżeń :

GE07kIv.jpg

IXIlEPj.jpg

Xp1vfYt.jpg

z4pDXMu.jpg

G69326P.jpg

EeHeBxi.jpg

 

Złożone na sucho.

Muszę poprawić piny :

Ex-Iraqi_T-62_tank_at_the_Bovington_Tank_Museum_zpss4yvrsc0.jpg

Oczywiście dokończyć koła, pobrudzić je i hmmm chyba wielkimi krokami zbliża się koniec.

Są jeszcze miejsca na gąskach, które muszę poprawić

 

 

Ogólnie w mojej opinii

na plus :

- już prawie go złożyłem

na minus :

- chyba za dużo wymienić

 

Czy o czymś zapomniałem ? Jakieś porady albo krytyki ?

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ten teciak ma przedstawiać pojazd porzucony czy w użyciu , bo jak w użyciu to wewnętrzna strona gąsienicy wyciera się do gołego metalu prawie jak lustro .I nie można się sugerować pojazdami na pokazach albo otwartych dniach ,gdyż są to najczęściej pojazdy z garażu z konserwacji. Po dniu jazdy czy to na poligonie czy na docieraniu pojazdu gąsienice wycierały się aż miło a guma na kołach łapała specyficzny satynowy odcień pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje OLO za informacje.

Raczej skłaniam się do pierwszej opcji by był jako porzucony. Raczej to i tak bardziej sf niż konkretny egzemplarz ale dla mnie najważniejsze jest to, że nie poddałem się, poćwiczyłem, (chyba) czegoś się nauczyłem i miałem dużo zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na koniec zabawy z gąsienicami, to proponuję wziąć zwykły ołówek, nożykiem, lub sklapelem naskrobać na kartkę papieru, trochę rysika, żeby mieć taki pył. Potem wsadzić w ten pył palucha i paluchem przejechać po gąsienicach na zewnętrznej stronie, ewentualnie, jeśli możesz rozpiąć gąski, to samo można zrobić na zębach prowadzących. Ołówek to najtańszy, aczkolwiek bardzo skuteczny metalizer.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Plan na dzisiaj to wash by poprawić moje błędy oraz piny a potem pyłek z ołówka.

A na koniec lakier i finito.

 

Nie ma błędów są tylko eksperymenty... Pobaw się z tymi gąskami, będzie dobrze. Dostałeś kupę porad, teraz do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry.

 

... tylko eksperymenty...

 

No to ciąg dalszy moich eksperymentów

co tu pisać jest tak :

pFnGR5R.jpg

sc1Y0o2.jpg

TEusk4Z.jpg

LyphnK0.jpg

xhR1qZu.jpg

7qnPhcx.jpg

vKGyuZ6.jpg

UTMUtKX.jpg

 

koła

rGey6x4.jpg

f4VzXOM.jpg

wzorowałem się (przynajmniej próbowałem) na :

2TcMnwz.jpg

 

Raczej bym powiedział, że marnie to wygląda więc zmyje pigment i będą kolejny próby

 

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym powiedział, że marnie to wygląda więc zmyje pigment i będą kolejny próby

Moim zdaniem przyprószyć pyłkiem pustynnem i zakładać.

 

Dokładnie... Skończ go już

 

No to dziś zakładam i kończę

 

I tak jest bardziej sf więc nie pytam czy nie wypadałoby poprawić gąsek w stylu jak na zdjęciu, na którym się wzorowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Skończ go już

Żeby nie było, kończę

AaMjrFY.jpg

 

Pytanie

dobrze kombinuję, nakładam gąskę na koło napinające(?) i po kolei kleję każde kolejne aż do napędowego ?

Czy jakoś inaczej robicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawieszenie akurat jest proste.

Wklej zębatkę, koło napinające i załóż gąsienice. Następnie wklejaj koła jezdne zaczynając od zewnętrznych (pierwsze i ostanie) potem drugie i czwarte a na koniec trzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie chcę wiedzieć jakie jest trudne, tzn zdaję sobie sprawę, że jest proste(i dam radę) i wiem, ze po sklejeniu 4 takich zawieszeń 5 zrobiłbym pewnie z zamkniętymi oczami(przypuszczam bo nie powiem, że to zrobię). Natomiast jest to moje pierwsze zawieszenie

dlatego mam tak wiele pytań, pewnie z każdym kolejnym będzie ich mniej ale to czas pokaże.

Dziękuje Tenggeri za radę

 

idę kończyć żona śpi, ten spokój i cisza hmmmm

 

złożyłem :

PXcIwkx.jpg

 

ale widzę jeden mega babol :( i to nie wina zdjęć tylko nawet nie będę zwalał tego na nie wiedzę ... czy brak doświadczenia .... brak mi k**** słów

spieprzyłem poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale widzę jeden mega babol :( i to nie wina zdjęć tylko nawet nie będę zwalał tego na nie wiedzę ... czy brak doświadczenia .... brak mi k**** słów spieprzyłem poprostu

 

Oj tam... Nie takie rzeczy się kładło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.