Skocz do zawartości

T-62 1962 Iraq 1:35 Trumpeter


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Z innego wątku :

 

Zacząć trzeba od tego, że nie ma większego znaczenia, czy zabawa tyczy sie gąsienic metalowych, plastikowych czy winylowych. W przypadku metalowych patynowanie w przeznaczonych do tego specyfikach jest ekwiwalentem zaledwie pierwszego etapu pokazanego poniżej, czyli malowania. Pokazane techniki można w dowolny sposób intensyfikować lub stosować z większą subtelnością, w zależności od oczekiwanego efektu. No i rzecz jasna to jedna z wielu metod, acz chyba najmniej skomplikowana. Przykłądem są gąsienice do Chara 2C - ogniwkowe z czarnego plastiku

 

Na początek całe paski pomalowałem mieszanką German gray XF-63, Red brown XF-64 i niewielkiej ilości Metallic gray XF-56 (tak mniej wiecej 5:5:1). Można rzecz jasna uzyć jakiegoś gotowca

 

jM5u2d.jpg

 

Całość zawerniksowałem mocno rozcieńczonym H95 Smoke gray

 

wCAxV9.jpg

 

na finał malowania suchy pędzel i winylowe Natural steel, po krawędziach, od zewnątrz i od środka. Bardziej pro forma, ale lepiej dać, niż nie dać, szczególnie gdy w planach ma się mało intensywne brudzenie

 

wXa7bf.jpg

 

Na to zaaplikowałem ni to łosz, ni to filtr - mocno rozcieńczona (do mikstury można dodać kropelkę detergentu) UA702 Rust base z LC rozprowadziłem po wszystkich powierzchniach. Siłą rzeczy mikstura delikatnie skumulowała się w rożnych zagłębieniach i wokół detali

 

04kuRg.jpg

 

Dalej zaczęła się zabawa pigmentami. Nazwy mają mniejsze znaczenie. wystarczą trzy rózne odcienie - siakis jasny, siakiś ciemny, siakiś pośredni, ale w innym odcieniu. Tutaj użyłem piaskowego, brunatnego i rudawego. Starym pędzlem rozprowadziłem nieregularnie spore ilości na paskach gąsienic

 

xNKQVE.jpg

 

Pudry zalałem mieszanką wody i spirytusu 10:2. Ważne jest, żeby za bardzo nie smyrać pędzlem pigmentów, a nasączać je płynem

 

zN1ehi.jpg

 

Jak wyschnie, jest nieźle utrwalone. Na koniec metaliczne przecierki. Do wcierania pigmentu Gun metal najlepiej nadaje się palec grzebalec. Identyczny efekt można osiągnąć miękkim ołówkiem 8B. ten ostatni przyda się tez do wyswiechtania drobnych powierzchni, gdzie poszczególne ogniwa trą o siebie czyszcząc się z błota i odsłaniając goły metal.

 

4IVswU.jpg

 

te same zabiegi powtórzyłem na zewnętrznej stronie gąsienic.

 

8UWkI9.jpg

 

I dopiero na koniec uzyskany efekt zabezpieczyłem mgiełką Pigment fixera zaaplikowanego aerografem

 

FuZtsS.jpg

 

ZG293n.jpg

 

SCfM2X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobiłem pierwszą stronę, pierwszą i chyba ostatnia i zaraz wyrzucę te gąsienice....

uqF7S0L.jpg

qhum40O.jpg

0Tj46L6.jpg

g8Wtwn9.jpg

 

krzywo, nie równo .. nie podoba mi się :(

chyba mam dwa wyjścia, pierwsze zrobić drugą stronę staranniej albo drugie kupić nowe gąsienice.

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
.. kup normalne ..

Znalazłem MasterClub MTL-35048 Metal tracks for T-55, T-62 (1/35)

szukam jeszcze innych

 

Innych nie szukaj... Nie ma po co

Jaka jest różnica miedzy MasterClub a Friulmodel, jeśli mogę zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup MasterClub MTL-35048, są dobre. Inna bajka, będziesz mógł je złożyć pobrudzić i nałożyć bez stresu na czołg. Model twój nabiera rumieńców, dobrze jest. Pod spodem masz linka how to...do it

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup MasterClub MTL-35048, są dobre. Inna bajka, będziesz mógł je złożyć pobrudzić i nałożyć bez stresu na czołg. Model twój nabiera rumieńców, dobrze jest. Pod spodem masz linka how to...do it

 

 

Postanowione, kupuje

 

Podziękował za linka.

 

Do usłyszenia za parę dni.

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów to do tego żydowskiego Rydwanu zakupiłbym jeszcze taki kolorek od ModelMastera:

http://plastmodel.pl/p/211/6467/model-master-2138-israeli-armor-sand-gray-f-mm-15ml-pustynna-burza-farby-model-master-ii-autentic-model-master-farby-i-ch

Bo jak już pisałem na tym forum po co wyważać otwarte drzwi .Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów to do tego żydowskiego Rydwanu zakupiłbym jeszcze taki kolorek od ModelMastera:

http://plastmodel.pl/p/211/6467/model-master-2138-israeli-armor-sand-gray-f-mm-15ml-pustynna-burza-farby-model-master-ii-autentic-model-master-farby-i-ch

Bo jak już pisałem na tym forum po co wyważać otwarte drzwi .Pozdrawiam A.

 

 

Nie odnaleziono podanej strony

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać

Przyjechały do mnie prezenty :

SKLYOtr.jpg

QrLKsDm.jpg

wG6TYIt.jpg

 

Jako, że nigdy nie brudziłem i naprawdę obawiam się, że przesadzę bądź w ogóle popsuje efekt, zacznę od złożenia gąsek, tylko 210 elementów i 420 pinów

pracowity wieczór przede mną

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebro to to nie jest na pewno tylko biały metal właśnie. A Piny nie są plastikowe, tylko żywiczne.

 

Chodziło mi o kolor srebrny niż o srebro

A piny pewnie masz rację, nie miałem styczności z takim materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebro to to nie jest na pewno tylko biały metal właśnie. A Piny nie są plastikowe, tylko żywiczne.

 

Chodziło mi o kolor srebrny niż o srebro

A piny pewnie masz rację, nie miałem styczności z takim materiałem

Tak, tak, kolor się zgadza, ale materiał jest ten, o który pytał jawkers. Bierz się do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.