Skocz do zawartości

T-62 1962 Iraq 1:35 Trumpeter


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie "wydaje" mi się, że w tym zdjęciu są źle koła przyłożone. Jutro zrobię zdjęcia w lepszym oświetleniu lub innej perspektywie.

Zastanawia mnie, czy górna część gąsienicy musi leżeć na kołach/czy tylko stykać się/bądź w ogóle ich nie dotykać.

 

Kolejny, chyba najbardziej mnie nurtujący problem to jak mam się pozbyć poprzedniego miejsca na koło napędowe. Będę musiał wkleić nowe a co ze starym ? Było klejone TETC, więc hmm pilnik i powoli ? To mnie przeraża .... nie chce popsuć delikatnie mówiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie "wydaje" mi się, że w tym zdjęciu są źle koła przyłożone. Jutro zrobię zdjęcia w lepszym oświetleniu lub innej perspektywie.

Zastanawia mnie, czy górna część gąsienicy musi leżeć na kołach/czy tylko stykać się/bądź w ogóle ich nie dotykać.

 

Kolejny, chyba najbardziej mnie nurtujący problem to jak mam się pozbyć poprzedniego miejsca na koło napędowe. Będę musiał wkleić nowe a co ze starym ? Było klejone TETC, więc hmm pilnik i powoli ? To mnie przeraża .... nie chce popsuć delikatnie mówiąc...

 

Co do 1 to sprawdź na oryginale. Co do dwa to zupełnie nie rozumiem o co chodzi z "pozbyć poprzedniego miejsca na koło napędowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1 to sprawdź na oryginale. Co do dwa to zupełnie nie rozumiem o co chodzi z "pozbyć poprzedniego miejsca na koło napędowe"

 

Fakt 1 muszę sam sprawdzić, przepraszam.

Odnośnie dwójki chodzi mi o :

WRk45Vt.jpg

a kupiłem :

ArGSCSi.jpg

 

dół nie był brudzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a kupiłem : ...

 

Napiszę Ci brutalnie... To twój pierwszy model... Fajny model... Zostaw to co masz, przestań świrować z takimi dodatkami, co wymagają odklejania czegoś, co jest już przyklejone... Skończ go, bo zaraz coś spier... a nie poprawisz...

 

Tyle moich mądrości, twoja decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

 

szybkie 2 pytania

1/ fixer pigment pędzlem czy aero ? Zakładam, że pędzlem by nie zdmuchnąć pigmentu ?

2/ pierwszą warstwę położyłem błyszczącym lakierem, na wszystkie teraz zabiegi położyć mat czy mogę pół/mat ?

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń.

 

Pędzlem nie zdmuchniesz pigmentów, ale mogą się nazwijmy to rozpoznać, rozmazać.

Aero cześć napewno odleciał, ale ich nie zalejesz przez co zostaną tak jak je zrobiłeś.

 

Jak nie chcesz czekać pół dnia albo i dłużej na wyschnięcie fixera, może go wysuszyć suszarką do włosów. Tylko ostrożnie i nie za długo w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Mały update

karabin, który moim zdaniem nie wyszedł mi za bardzo :(

MXj3oTN.jpg

VlFtar1.jpg

liny :

efTRkFR.jpg

vlUPcLa.jpg

YXvqE89.jpg

Ts0s818.jpg

 

Dokleiłem urwaną obejmę wieży.

I chyba koniec, teraz tylko fixer, lakier i pozostaje mi już tylko czekanie na koła.

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę… A jeszcze niedawno zarzekałeś się, że obejma przekracza twoje możliwości… Nie wiem jak innym, ale mnie się podoba. Kalki fajnie wyszły, przetarcia też fajne, nieprzesadzone. Blaszka się chyba z tyłu odkleiła, nie wiem czy zauważyłeś. Jest spoko!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę… A jeszcze niedawno zarzekałeś się, że obejma przekracza twoje możliwości… Nie wiem jak innym, ale mnie się podoba. Kalki fajnie wyszły, przetarcia też fajne, nieprzesadzone. Blaszka się chyba z tyłu odkleiła, nie wiem czy zauważyłeś. Jest spoko!

 

A no popatrz jakoś się udało.

Blaszka była od początku krzywo wklejona, ale już tak zostanie.

 

Uchwyt spoko , ale wkm to skisiłeś koncertowo powinna być pomalowana tylko podstawa a nie karabin czy puszka amunicyjna, tutaj masz zdjęcie co powinno być pomalowane a co w kolorze gunmetal:

http://www.info-pc.home.pl/whatfor/baza/whatfora_sentymenty.htm

Pozdr. A.

 

Jak napisałem marnie mi wyszedł (raczej źle go zrobiłem od początku). Na szczęście nie jest on wklejony, więc mogę kupić nowy ??

 

A co o linach sądzicie ? Bo jakoś ciężko było mi znaleźć ich konkretne położenie tak jak ja zrobiłem, w necie wygląda to tak :

WJd0W7X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry :

 

Nie będę już poprawiał tego Dorotka - mam nadzieje, że bardzo nie popsuje to końcowego wyniku.

 

 

Litości... Ecie, pecie ciągniesz z zagranicy, a nie chce ci się przykleić na rogu blaszki To trwa krócej niż napisanie tego postu... Także, weź się i nie wygłupiaj się

 

Przechwytywanie_zpsmvm6hzkl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem blaszkę, biorę się za koła.

 

Zuch

e tam... nic trudnego

 

kolejny update, przeprowadziłem przed chwilką operację - pacjent żyje o dziwo

było tak :

4xj6Xfv.jpg

w trakcie :

kcI5lnU.jpg

po operacji :

QJQViV6.jpg

 

oczywiście to nie koniec, bo jeszcze muszę poprawiać ale tak na szybko zrobiłem zdjęcia, że może kiedyś jednak Iraq stanie na tych gąsienicach.

Wracam do Merkavy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.