Skocz do zawartości

T-62 1962 Iraq 1:35 Trumpeter


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ehhh

Jak bardzo będziecie krzyczeli/zawiedzeni/źli na mnie jak powiem ze chyba spieprzyłem mojego Iraqa

Zacząłem go brudzić (nie wiem czy dobrze) i dziś chcąc pobrudzić wieże urwałem jedna z 4 "obręczy" jako ze ona była już pęknięta niebchce mi się ładnie ułożyć/przykleić i mam dwie małe dziurki w wieży :( nie wiem jak z tego wybrnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo będziecie krzyczeli/zawiedzeni/źli na mnie jak powiem ze chyba spieprzyłem mojego Iraqa

Zacząłem go brudzić (nie wiem czy dobrze) i dziś chcąc pobrudzić wieże urwałem jedna z 4 "obręczy" jako ze ona była już pęknięta niebchce mi się ładnie ułożyć/przykleić i mam dwie małe dziurki w wieży :( nie wiem jak z tego wybrnąć...

 

Weź się nie wygłupiaj...

 

Drut i trochę gimnastyki, żadna tragedia się nie stała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drut i trochę gimnastyki, żadna tragedia się nie stała

może być ciężko, raz nie mam odpowiedniego druta a dwa brak mi wprawy

 

No dobra oddaję pod waszą ocenę moje wypociny

 

 

d6INBdS.jpg

kR9dQZw.jpg

yXNCK6m.jpg

uielV8m.jpg

1cN7Gqp.jpg

UOQOo1x.jpg

or8MAyd.jpg

k5qrPzj.jpg

1hlxFgo.jpg

1UnSGjv.jpg

FcBmyTt.jpg

gu6Q9yg.jpg

dymo5uM.jpg

IGZArRw.jpg

EdDboUq.jpg

vKqOyGB.jpg

eLtphyq.jpg

 

jedynie co mogę powiedzieć na swoją obronę to marne zdjęcia, nie kupiłem jeszcze lepszego oświetlenia :(

 

B

 

ps

 

Weź się nie wygłupiaj...

 

Będę bo się przejmuję

 

ps2

 

dostałem info, że wczoraj wysłali do mnie nowe koła napędowe do 4 tygodnie będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieźle podoba się,zwłaszcza te zadziory na lufie , jak na pierwszy tank to jest super . Ale pokrowiec na jarzmo działa to musisz przemalować gdyż w realu wykonany był z brezentu ( Pactra A30) podobnie jak lufę współosiowego km-u na gunmetal , ale to pierdoły. Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spoko to wygląda, choć nie wiem, czemu najpierw nie zrobiłeś obić... Kup drut i oświetlenie, będzie jeszcze lepiej

 

bo nie umiem pierwszy raz je robiłem

starałem się je zrobić czarną tamiyą i vangoghiem ale nie wyszło mi (w niektórych miejscach wyszło )

 

Spinacz biurowy albo jak cieńszy to drut z tzw. skrętki komputerowej

 

to i to mam, pokombinuję albo zostawię zobaczymy jak mi wyjdzie

 

Jest nieźle podoba się,zwłaszcza te zadziory na lufie , jak na pierwszy tank to jest super . Ale pokrowiec na jarzmo działa to musisz przemalować gdyż w realu wykonany był z brezentu ( Pactra A30) podobnie jak lufę współosiowego km-u na gunmetal , ale to pierdoły. Pozdrawiam A.

 

muszę poprawić

jeszcze chyba daleka droga by go skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak na pierwszy tank to jest super . ...

 

Właśnie, ja to bym chciał żeby mój pierwszy tak wyglądał

 

 

dobra dobra, proszę skończyć słodzić

 

jest marny... wszędzie widać moje braki

a tu klej a tam paproch etc ...

 

powiedzcie proszę jeszcze co bardziej poprawić

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak na pierwszy tank to jest super . ...

 

Właśnie, ja to bym chciał żeby mój pierwszy tak wyglądał

 

 

dobra dobra, proszę skończyć słodzić

 

jest marny... wszędzie widać moje braki

a tu klej a tam paproch etc ...

 

Klucz jest w słowie pierwszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz jest w słowie pierwszy ;)

 

domyśliłem się, że jeszcze mam taryfę ulgową

 

ale czy coś jeszcze w nim ruszać ? czy zostawić tak już ?

 

Decyzję o tym kiedy skończyć to każdy musi się nauczyć podejmować sam... I z pewnością inni Koledzy potwierdzą, że nie jest to takie proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wporządku wygląda ten T-62. Jak na pierwszy czołg to jest bardzo dobrze.

A co to tego kiedy skończyć to ja też tak mam, że już prawie koniec a ja tu coś dodam, tam zmienię i tak można by ciągle

Swoją drogą podziwiam tych którzy potrafią np pół roku przy jednym modelu siedzieć. Ja tak nie potrafię, tym bardziej kiedy z kupki spoglądają inne niezaczęte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję o tym kiedy skończyć to każdy musi się nauczyć podejmować sam... I z pewnością inni Koledzy potwierdzą, że nie jest to takie proste ;)

Dorotka dla przykładu po dziś dzień nie wie kiedy skończyć i tłucze swojego Abramsa do tego stopnia, że zaraz General Dynamics zawinie go pod pretekstem skradnięcia planów M1

 

Czyli chyba idę w ślady Dorotki

 

Nawet wporządku wygląda ten T-62. Jak na pierwszy czołg to jest bardzo dobrze.

A co to tego kiedy skończyć to ja też tak mam, że już prawie koniec a ja tu coś dodam, tam zmienię i tak można by ciągle

Swoją drogą podziwiam tych którzy potrafią np pół roku przy jednym modelu siedzieć. Ja tak nie potrafię, tym bardziej kiedy z kupki spoglądają inne niezaczęte

 

Dziękuje.

Staram się byście byli zadowoleni (no i żona także, widząc rachunki presja rośnie).

 

Tzn, zasadnicze pytanie z mojej strony, czy idę w dobrym kierunku czy coś zmienić ?

 

B

Nie chce przesadzić w jego brudzeniu, ale patrząc na zdjęcia http://www.primeportal.net/tanks/till_sunderman/t-62/ (dzięki Adams) to jeszcze go ztyram

Nawet jak przesadzę to będę miał pamiątkę

 

Chciałbym jednak wrócić do obić Dorotka czy dobrze myślę/robię tzn. suchy pędzel z czarną farbą ? Czy są jakieś inne metody ?

Ciężko mi namierzyć na yt jak robić obicia w takim czołgu jak mój(tzn. malowaniu), oglądałem np :

i u niego wygląda to na takie proste ale u mnie efekt już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Chciałbym jednak wrócić do obić Dorotka czy dobrze myślę/robię tzn. suchy pędzel z czarną farbą ? Czy są jakieś inne metody ?

Ciężko mi namierzyć na yt jak robić obicia w takim czołgu jak mój(tzn. malowaniu), oglądałem np :

i u niego wygląda to na takie proste ale u mnie efekt już nie

 

Tutaj to Ci chyba nie pomogę... Ja obicia/zadrapania, czy jakieś takieś, robiłem na Abramsie stosując jakieś szpeje do zdzierania wierzchniej warstwy farby, żeby było widać to co pod spodem... Nigdy tego nie malowałem, uważając że powinno być widać "próg" zdartej farby...

 

 

Wersja przesadno-paradna:

 

Przechwytywanie_zpslkv3ho04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to Ci chyba nie pomogę... Ja obicia/zadrapania, czy jakieś takieś, robiłem na Abramsie stosując jakieś szpeje do zdzierania wierzchniej warstwy farby, żeby było widać to co pod spodem... Nigdy tego nie malowałem, uważając że powinno być widać "próg" zdartej farby...

 

 

Wersja przesadno-paradna:

 

Przechwytywanie_zpslkv3ho04.jpg

 

Szpeje ?

A mógłbyś opisać jak zrobiłeś taki efekt jak na zdjęciu ? (czy jest w Twoim warsztacie ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to Ci chyba nie pomogę... Ja obicia/zadrapania, czy jakieś takieś, robiłem na Abramsie stosując jakieś szpeje do zdzierania wierzchniej warstwy farby, żeby było widać to co pod spodem... Nigdy tego nie malowałem, uważając że powinno być widać "próg" zdartej farby...

 

 

Wersja przesadno-paradna:

 

Przechwytywanie_zpslkv3ho04.jpg

 

Szpeje ?

A mógłbyś opisać jak zrobiłeś taki efekt jak na zdjęciu ? (czy jest w Twoim warsztacie ? )

 

Jutro... Szpej w warsztacie jest, ale mnie w nim nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przejrzę Twój warsztat po raz enty

Dzięki wielkie

 

Wartswa olejnej - szpej - warstwa akrylu - woda - wykałaczka.... Szpej to jakiś szajs kupiony w sklepie dla plastyków, do puchnięcia farb akrylowych... Chyba włoski... Jutro Ci podam co to za specyfik, bo zwyczajnie nie pamiętam. Ale to i lakier do włosów i te insze preparaty od MIG-a, czy AK się nadadzą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.