Skocz do zawartości

T-62 1962 Iraq 1:35 Trumpeter


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć,

Rozgrzej drut, rozgrzany zanurz w wodzie, wyginaj. Powinno być łatwiej

 

Spróbuje tak zrobić.

 

Dobrze jest... Blachy będą naturalniej wyglądać, jak je trochę "wygnieciesz"....

 

 

Jako, że blachy będą bardziej pogniecione - zniszczone to mam pytanie o pręty wokół wierzy, idąc za ciosem wczoraj starałem się je dorobić z drutu.

Nie wyszły tak "idealne" jak odlane z plastiku, są troszkę pogięte i itp (wieczorkiem wrzucę fotki).

Czy to dobry pomysł i je tak zostawić czy starać się je zrobić bardziej jako "nowe" ?

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Bardzo marnie to wygląda ?

 

Bardzo, to może nie, ale marnie to już - według mnie - i owszem. Jak patrzę na szybko na fotki to mam wrażenie, że po pierwsze "pierwotny kształt" tych prętów, gdzieś uciekł. Nawet jeżeli się coś gnie, to trzeba zacząć od prawidłowego przygotowania tego, co jest do zgięcia. No i skąd te wielkie dziury?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt prętów był formowany na szybko (muszę poszukać innego drutu, ponieważ ten jest "pofalowany" i skręcony) na pewno będę go poprawiał

Dziury hmmmm temat rzeka, chciałem dobrze jednak za szybko i popsułem :( będę musiał szpachlować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bengal.

Jeżeli chcesz robić coś z drutu to kup nie nawinięty na szpulkę tylko w prostych kawałkach. Na allegro tego pełno.

http://allegro.pl/pret-mosiezny-fi-0-2-mm-x-305-mm-i6574295137.html

Po drugie odpowiednie narzędzia do gięcia, Szczypce z zaokrąglonymi kocówkami

https://qnszt.pl/catalog-pl/1175/1003_szczypce_okragle.html

Zrób to jeszcze raz, praktyka czyni mistrza. Bedzie ok, tylko się nie spiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
:lol: Hallo, co tam. Cisza w temacie czy już Irak pokonany?

 

 

Hallo

Irak ma się "chyba" dobrze, tak naprawdę to dopiero wczoraj miałem czas by usiąść do niego, dziś też coś podłubię ale jutro wylatuje na wakacje w końcu więc będzie cisza przez 2 tygodnie :(

 

Po południu wrzucę fotki.

 

edit

wcześniej się nie udało, ale proszę teraz:

rBVaHOt.jpg

dPLnN9W.jpg

XMcPt2P.jpg

WmBgm8E.jpg

 

ogólnie jeszcze chyba mnóstwo baboli popełniam, staram się ale nie wychodzi tak jak bym chciał :(

lina jeszcze nie jest ułożona finalnie, co do reszty to czekam na wasze uwagi

 

i teraz pytanie czy nie poniosło mnie za bardzo ?

DakOfQ1.jpg

 

chciałbym by to lepiej wyglądało ale może nie potrafię :(, teraz odpocznę sobie a potem dalej walka z irakiem

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są gąski w tym modelu? Pojedyncze ogniwka? Jak tak, to poskładaj na sucho, na płaskiej powierzchni tyle ogniwek ile potrzebne jest na jedną gąsienice, potem aplikuj klej tam gdzie ogniwka się łączą ze sobą. Jak już troszkę podesnchną, ale nie do końca, załóż gąskę na koła, ładnie uformuj i poczekaj aż wyschną do końca. Nie sklejaj uformowanej gąski przed malowaniem, zostaw nie sklejone końce. Łatwiej będzie zdjąć do malowania i potem nałożyć z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje instalacji paliwowej na zewnętrznych zbiornikach na prawym błotniku,co do montażu gąsienic to najlepiej jest ogniwa pomalować wstępnie na kolor gąsienicowy (mieszanina czarnego,metalic z lekka nutką rdzawego koniecznie olejne ), potem zaś powycinać ogniwka i posklejać najpierw dolną część tą od strony ziemi w jedną całość i przykleić do kół, potem kleisz te gąski do koła napędowego i napinającego potem sklejasz górny bieg w całość i przyklejasz do tego co Ci wystaje z koła napędowego i napinającego i gotowe , jak będzie to dla Ciebie za trudne, pisz PW do mnie to coś się wymyśli. Pozdrawiam A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że siatka odstaje na wlotach powietrza. Photo etched trzeba potraktować super glue i docisnąć. Lubią czasem płatać psikusy.

Nie spiesz się, powoli rób. Czasem trzeba wrócić i poprawić, nie ma modelarza który nie popełnia błędów. I nie wydziwiaj z dodatkami, z wprawą przyjdzie czas na waloryzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzis kończę zabawę, zdjęć nie dam rady wrzucić :( musicie poczekać jeśli chcecie.

Posiedziałem dziś nad wieżą, zaszpachlowalem wywiercone dziury, pewnie pójdzie jeszcze jedna warstwa szpachli. Następnie pobawiłem się blaszkami efekt hmm zrobiłem ale nie powala (nie to co np robisz Ty Dorotka ) skończyłem dziś na przymierzeniu lufy i Iraq nabiera coraz fajniejszych kształtów

Rano wylatuje i bede za 2-3 tygodnie wypoczęty i pełen werwy do pracy

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jak mogę coś podpowiedzieć, to wywal te liny holownicze z zestawu. To dziadostwo. Ani to wygląda, ani tego dobrze ułożyć nie można. Zainwestuj w liny Eureka XXL nr kat. ER3506. Bez porównania, pięknie się układają, pięknie zwymiarowane szekle na końcach. Splot liny jak należy i jej grubość. Jak mogę podpowiedzieć to wymieniaj.

 

Pozdrawiam

MBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.