Skocz do zawartości

T-62 1962 Iraq 1:35 Trumpeter


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiem, że nie wygląda to dobrze... To wygląda SUPER!!! Pewnie Koledzy coś jeszcze podpowiedzą, ale moim skromnym zdaniem, nic bym już nie dodawał, nie poprawiał, bo efekt jest naprawdę WOW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z cyklu "A ja bym"

 

Jeszcze jedna warstwa, bardzo lekka, na wszystkie "środki" z tego czym malowałeś z dodatikem 40% białego i 10 żółtego. Ale... Podkreślam jeszcze raz - MGŁA nie mniej, nie więcej. Jeżeli nie wiesz jak, czy masz wątpliwości, to zostaw jak jest. To jest generalnie uwarunowane tym, jakie wynalazki chcesz na nim zastosować później.

 

 

P.S. "Wielka siatka" na silniku jest krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest przesunięta siatka :( już nic z tym nie zrobie bo bardziej popsuje.

Co do jeszcze jednej warstwy hmmm kuszące, ale obawiam sie ze mi nie wyjdzie i bedzie gorszy efekt wiec zostawię jak jest (skoro można to zaakceptować).

Co do wynalazków na pózniej, chciałbym go troszkę styrac ale do tego dojdę jak zrobie wieże i zamontuje koła i gąski ;) wtedy bede sie was pytał o kolejne rady.

 

Czyli tak mogę zostawić i iść dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie OK . ale przy tym malowaniu tym bardziej razi ta gruba zestawowa osłona reflektorów oraz falochron który na Twoim zdjęciu wygląda jakby miał ze 3 cm grubości. Czołg fajny ale w przyszłości weź człowieku zainwestuj w blaszki fototrawienne (zobaczysz nie pożałujesz a kupno każdego modelu będziesz rozpoczynał od zakupu blaszek ) . Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze to mój pierwszy czołg to mam nadzieje ze mi wybaczycie te babole, a następny czołg bedzie z większa ilością blaszek albo samorobek:)

Tak czy tak, jeśli wam sie podoba efekt tym większy dla mnie kop by go kończyć

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę kładł podkład na lufę, czy wystarczy że ją przemyłem w ludwiku ?

8U7bbEP.jpg

 

edit

z lufą sobie poradziłem, chyba

 

teraz pytanie za 1000 pkt, co z gąskami ? jakiś patent ?

Na razie część zlożyłem i skleiłem (powiedzmy że dziś poprawię koła i je zaakceptuję) to co dalej?

Malować je po za modelem ? a potem jakoś starać się je nałożyć ?

Nie za bardzo wiem jak się zabrać do tego tematu :(

y6yW7Ko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam złożyć gąski na dwie połowy, uformować na kołach, odczekać aż wyschną, zdjąć i malować. Sam zawsze tak robię i potem raczej nie ma problemów z ich ponownym dopasowaniem - warto tylko sobie oznaczy która połówka jest na którą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ok to jest fajny patent , dziękuje, Ale

załóżmy że prawą cześć(nad gąsienicą) skleiłem pod złym kątem i będzie mi ciężko nałożyć ją nałożyć i potem zdjąć

więc, jak będę każde ogniowe malował i będę chciał nałożyć na tą część

xBBvzTh.jpg

to"chyba" skleję "część" gąsek i podkleję i daje sklejał na modelu/. Czy to jest dobra opcja ? Czy coś byście inaczej zrobili

Tak dużo pytań tak mało odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wkleiłeś koła napędowego na amen, to kręcąc nim powinno Ci się udać umiejscowić gąsienicę jak należy. Kleiłem ten sam model - http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=42728 - i mnie się udało skleić gąski tak jak to opisałem. Tak czy siak zamocowany błotnik będzie pewną przeszkodą w klejeniu gąsek - jakiej techniki byś nie wybrał do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorzu oglądam

Kamil K. dziękuje za link, na szczęście nie skleiłem go, więc mam troszkę łatwiej ale błotnik mnie już tak irytuje ....

kombinuję, jakoś muszę dać radę

 

Czy dużym błędem będzie jeśli wkleję koła przed brudzeniem ? Wydaje mi się, że wklejenie kół ułatwi mi montaż gąsienic ale obawiam się, że utrudnię sobie możliwość pobrudzenia pod błotnikami :(

Na chwilę obecną mój plan jest taki :

włożyłem koła staram się ułożyć gąsienice tak by potem je zdjąć, pomalować, pobrudzić i zamontować już gotowe

plan prosty ale ciężki do wykonaniajak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooper69 nic Ci nie ucieknie

zacznę od końca, poprawiłem nieobroniony ząb, czemu jeden jest ułamany hmm nie wiem (pewnie nie byłem zbytnio delikatny) no i najgorsze, ślady po wypychaczach nic nie mam na swoją obronę, gapiostwo :(

są na obu błotnikach :( masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia między innymi po to są żeby zobaczyć babole i je poprawić, a nie jechać do przodu bo gdzieś się spieszy...

 

Zakituj w miarę dobrze pobrudź podwozie (przykryje w jakimś stopniu babole) i dopiero zakładaj koła i gąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obejrzałem części to miałeś proste podejście bo błotniki w tym tanku są osobno na przyszłość taka rada sklej najpierw podwozie a potem nadwozie chyba że konstrukcja modelu Ci to uniemożliwi ( np. wszystkie modele transportera M113 i pochodnych zarówno Tamiya , Italeri, Academy jak też AFVClub ). Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooper Dziękuje już 3 dzień szlifuje, poszła tona szpachli, 2l CA i troszkę podkładu, ale bede miał nauczkę do końca życia

 

adams miałem, masz racje, jedynie moja wina ze nie zrobiłem tego dobrze

 

Tak czy tak, jutro w pracy wrze fotki z postępu a na razie robię przerwę bo mnie już ręka boli a jeszcze długa droga przedmna ;)

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bym wrzucał fotki tych przeoczonych baboli ale postanowiłem sobie, że nie ruszę do przodu póki ich nie poprawię

hgpLQoz.jpg

jak do tej pory używałem papieru 320,500,600 po poprawieniu wszystkich przejadę 1000-1500 by była gładka powierzchnia i wtedy dalej do przodu

Więc pewnie do usłyszenia po nowym roku w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bengal, co do brudzenia i malowania gąsek. Montaż wykonaj tak jak na podanym linku, jak będziesz miał uformowane gąski to je pomaluj na czarno, i nałóż pigmenty. masz tu linka.

Tylko dobierz takie pigmenty jak były na pustyni, ja na koniec przecieram suchym pędzlem z srebrnym metalikiem imitując otarcia szczególnie za zębach gąsienic. Potem to przyklej.

Możesz ubrudzić spód błotników przed przyklejeniem gąsek, resztę pobrudź po malowaniu modelu. Ja staram się przyklejać gąsienice jak najpóźniej. Całość brodź na końcu tzn koła pobrudź , dopasuj do brudnych gąsienic przecież czołg nie jest fabrycznie brudny. Musisz zdac sie na intuicje. Oglądaj fotografie z czołgami które wykonujesz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to znowu ja wszystkiego najlepszego w nowym roku po raz enty.

Cooper69 dzięki Twojej czujność ostatnie parę dni spędziłem na szlifowaniu

 

Zdjęcia między innymi po to są żeby zobaczyć babole i je poprawić, a nie jechać do przodu bo gdzieś się spieszy...

Zakituj w miarę dobrze pobrudź podwozie (przykryje w jakimś stopniu babole) i dopiero zakładaj koła i gąski.

 

Jak poradziłeś tak się starałem poprawić babole (nawet jestem zadowolony), poszło z 2 tony szpachli, 2 litry CA, troszkę podkładu

droga wyglądała tak :

tQQmTjb.jpg

uFjRwj5.jpg

u7E2c4Y.jpg

ro3W517.jpg

610BldD.jpg

Dc91Drr.jpg

ZZAgfcq.jpg

P7KAopm.jpg

I po pomalowaniu :

oxHQboS.jpg

uLc9Zc8.jpg

f8TSREB.jpg

 

Na tym zdjęciu widać mój babol z którym nie potrafię sobie poradzić :( nie równo wklejona część błotnika i ślad po wypychaczu

fJe5WqS.jpg

 

Pomalowana wieżą z wanna :

9BYM2NT.jpg

tu zapraszam do narzekania jestem gotowy na wszystko...

 

Jak obejrzałem części to miałeś proste podejście bo błotniki w tym tanku są osobno na przyszłość taka rada sklej najpierw podwozie a potem nadwozie chyba że konstrukcja modelu Ci to uniemożliwi ( np. wszystkie modele transportera M113 i pochodnych zarówno Tamiya , Italeri, Academy jak też AFVClub ). Pozdrawiam A.

 

Teraz już wiem na pewno będę wracał w przyszłości do tego warsztatu.

 

Kolego Bengal, co do brudzenia i malowania gąsek. Montaż wykonaj tak jak na podanym linku, jak będziesz miał uformowane gąski to je pomaluj na czarno, i nałóż pigmenty. masz tu linka.

Dziękuje za linka, tak będę robił odnośnie brudzenia zapewne jeszcze będę pytał was o rady.

 

Tylko dobierz takie pigmenty jak były na pustyni, ja na koniec przecieram suchym pędzlem z srebrnym metalikiem imitując otarcia szczególnie za zębach gąsienic. Potem to przyklej.

Możesz ubrudzić spód błotników przed przyklejeniem gąsek, resztę pobrudź po malowaniu modelu

Za radą Adamsa planuję kupić :

AK-Interactive -022 Africa Dust effects

oraz

AK Interactive AK0120 OIF & OEF - US Vehicles Weathering Set

albo czy coś jeszcze możecie polecić bo zupełnie nie znam się na takiej chemii.

 

Mój plan (tak zakładam) to pobrudzenie spodu błotników, pobrudzenie gąsienic, nałożenie gąsienic i kół a potem brudzenie reszty.

Plan prosty jak konstrukcja cepa

 

dodatkowy bonus

i jak tu nie kochać swojej kobiety

uCXvb1g.jpg

 

a teraz czekam na waszą krytykę

 

Pozdrawiam was serdecznie

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

Nie nastawiaj się na krytykę, tylko na uwagi.

Zapewniam Cię, że nikt tu na forum nie wchodzi z zamiarek krytykowania kogokolwiek.

 

Podejście masz dobre, tylko jeszcze mało doświadczenia to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Nie nastawiaj się na krytykę, tylko na uwagi.

Zapewniam Cię, że nikt tu na forum nie wchodzi z zamiarek krytykowania kogokolwiek.

Podejście masz dobre, tylko jeszcze mało doświadczenia to wszystko.

 

Tzn nie nastawiam się na krytykę, tylko na waszą pomoc bo doświadczenie mam zerowe

 

Jedź dalej... Dobrze jest!

 

a jadę dalej dziś na wieczór i kolejne parę wieczorków gąski

 

dobra potrzebuję jeszcze waszej opinii/pomoce w wyborze chemii

 

oprócz :

AK-Interactive -022 Africa Dust effects

AK-Interactive -120 OIF & OEF - US VEHICLES WEATHERING SET

 

wrzuciłem sobie na razie do koszyka :

AK-Interactive -015 DUST EFFECTS

AK-Interactive -041 NORTH AFRICA DUST

AK-Interactive -066 Africa Korps Wash

AK-Interactive -121 OIF & OEF - US VEHICLES WASH

AK-Interactive -123 OIF & OEF - US VEHICLES STREAKING EFFECTS

AK-Interactive -065 Afrika korps filter

AMMO of Mig Jimenez -1207 STREAKING GRIME FOR US MODERN VEHICLES

AMMO of Mig Jimenez -1401 LIGHT DUST

AK-Interactive -4061 Sand Yellow Deposit (35ml)

AK-Interactive -4062 Light Dust Deposit (35ml)

AK-Interactive -147 Middle East Soil

 

pewnie przesadziłem, ale to nie znaczy, że chcę to wszystko kupić

co z tego jest raczej must have a co zbędne jeśli mogę was zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.