Skocz do zawartości

Su-33 Flanker D // Zvezda // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ruszył ,wiec ostro i model zobaczymy w galerii

 

Z przyczyn różnych jeszcze w ogóle nie ruszyłem, zacznę dopiero w przyszłym tygodniu, tak więc cierpliwości.

Model powstanie i będzie zrobiony na czas, zgodnie z umową.

 

a dla mnie Kazachstan ,Ukraina ,Białoruś i inne sojuzy to ruskie

 

Mam bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że ruszysz z kopyta i bedę mógł skorzystać z twojego pomysłu na gondole tym czasem pozostawiasz mnie z tym problemem i to w skali dla mnie nowej.

 

W tej sytuacji biorę się do pracy ze swoim choć oczywiście cały czas czekam na Su z twojej staini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na model mam jeszcze nieco ponad miesiąc, tak więc malowanie silników, które zostawię na sam koniec, będzie miało miejsce najwcześniej za 3 tygodnie.

Jak na Ciebie to chyba trochę za długo żebyś poczekał.

 

O tak, za trzy tygodnie na warsztacie będę miał już inny model.

Nic to już rozpocząłem zabawę z gondolami za dwie godzinki bedzie po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie łatwiej pracować nad gondolami bez stateczników i przyłączam się do polecających taką drogę łatwiej też okleić póżniej gondole.

 

th_20161111_084720_zpslg0ahtic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale nie ma wyjścia.

Solo nie chcę Ci śmiecić wątku ale sprawa dotyczy w końcu tego samego samolotu já już zakończyłem zabawę walka z gondolami zakończona z takim efektem:

 

20161114_15034711_zps3pfyi5cj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam talentu do robienia warsztatów w przeciwieństwie do Solo - tak więc jestem przekonany że ten warsztat sporo nam wszystkim podpowie więc czekamy z niecerpliwością ąz Solo ruszy z kopyta o ile mnie pamięć nie myli wspominał coś o nadchodzącym weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwilka, jeszcze chwilka, zaraz ruszam...

 

Co do Twoich silników KRL, mam dwa zastrzeżenia: po pierwsze wyglądają tak, jakby podkład nie był robiony metalizerem, ale może to wina zdjęcia.

Druga sprawa to brakuje mi tu bardzo ciemnego washa, dość charakterystycznie to wygląda w przypadku Su-33.

 

rvaQ9K6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie jest to Su-33 tylko Su-27 ale to ma małe znaczenie silniki a dokładneiej tytanowe osłony są wykonane z tego samego materiału i przepalają się bardzo różnie. Tytan na samym początku ma kolor srebra wymieszanego z kakao i jest matowy pod wpływem temperatury zaczna się przebarwiać w miejscach łączeń (spawów) robi się bardzo ciemno brązowy w innych blado niebieski do bardzo intensywnego niebieskiego koloru co ciekawe w miejscach przpaleń znika mat a powierzchnia wyglada miejscami jak by miąła połysk.

 

Ostatecznie wpływ na przebarwienia ma wiele czynników temperatura, czas oddziaływania jej i co ważne czas w jakim powierzchnia metalu zmienia temperaturę często w klimacie C5 a więc morskim silniki bardzo szybko stygną lub temperatura gwałtownie się zmienia rozgrzewanie silników wtedy tytan ciemnieje. W tej sytuacji odziaływanie warunków na poszczególne elementy powoduje że odbarwiają się w różnym stopniu.

Wpływ na wybarwienie ma także czystość samego stopu - dlatego też osłony na silnikach Su-27 i całej rodziny bywają bardzo różnie przebarwione.

Jest to dla nas modelarzy z jednej strony trudność a z drugiej pole do zabawy ponieważ osłony są bardzo óznie wybarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wzorować się będę na tym zdjęciu, głównie jeśli chodzi o kolorystykę:

 

962101ac2430.jpg

 

 

Akurat to zdjęcie nie do końca jest miarodajne, płatowiec jest niedoswietlony i to zdrowo tak więc kolory na nim sa zdecydowanie ciemniejsze.

 

Co na temat kolorów mówi instrukcja do kalek BEgemota?

Ano:

Flat Blue/Grey FS 25450

Flat Dark Blue/Grey FS 25237

Flat Medium Blue brak eFeSa :(

 

Osobiście preferuję dorabianie farb samemu do rodziny Su-27, zbieram jak najwięcej zdjęć (aby uśredniać kolory) i zaczyna się zabawa - najlepsze efekty uzyskałem stosując jako niebieską "bazę" farbę Model Master 2715 French Blue (Gloss), żaden inny niebieski nawet nie pozwalał mi się zbliżyć do pierwowzoru - przy czym preferowałem barwy bliższe nowości niż długoletniej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem ze znajomym trochę pokombinowaliśmy i postanowiłem malować tak: szary to prawdopodobnie C308 lub C307, albo ich mieszanka, błękit to H025, jeśli okaże się za ciemny to rozjaśniony, ewentualnie nieco zmieszany z H045, granat zaś to Tamiya XF-8, być może nieco wzbogacona odrobiną kobaltowego błękitu C080.

 

Taki jest plan, jak farby dojdą (pozdrowienia dla Pocztexu, który już tydzień je wiezie z MojeHobby), to zobaczę jaki daje to efekt.

Nie omieszkam się podzielić testowym malowaniem i poddać go pod ocenę forumowiczów.

Jeśli kolory okażą się do niczego (ale nie sądzę), to pomaluję tak jak napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia akurat mam.

Co do przejść kolorów, będą robione przy pomocy patafixu, bo gdybym robił maski z taśmy, to wyglądałyby takie prawdziwie ostre przejścia bardzo nieładnie.

Tak więc przejścia będą płynne, choć bardzo niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.