Skocz do zawartości

Su-33 Flanker D // Zvezda // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem tą metodą ostatnio jeden model i mam mieszane uczucia. Przy jasnym kolorze(jasny szary) miałem cały czas wrażenie, że czarny zbyt bardzo przebija, a kolejna cienka warstwa kompletnie przykryje marmurek. Przy ciemnym kolorze(ciemny navy blue) nie wiedziałem, czy to dalej czarny podkład czy już kolor który nakładałem uzyskał odpowiednie nasycenie.

Dodatkowo sama idea tej techniki po przemyśleniu mi średnio odpowiada. Otóż przy założeniu efektu skali oraz wyblaknięć to główny kolor kamuflażu powinniśmy rozjaśniać tak na dobrą sprawę. W tej technice najjaśniejszym punktem kamuflażu jest nasz nakładany kolor, wszelkie marmurki to jedynie przyciemnienie koloru, więc idzie to w drugą stronę przyciemniając ogólnie model.

Ja na chwilę obecną raczej pozostanę przy technice-

1. Srebrna baza

2. cienki pre shading w kolorze zależnym od późniejszego koloru.

3. cienka warstwa koloru bazowego.

4. marmurek rozjaśnionym kolorem bazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czarny podkład pod kolory Su-33?

Ciekawe ja taki podkłąd stosuje zwykle pod metalizery lub jak teraz przy F-22 pod imitację powłoki ferytowej, czarny podkład świetnie koresponduje z Flop Controlerem.

 

Pod takie kolory jak na Su wydaje mi sie zbyt pracochłonny trzyeba sporo zabawy by pokryć tak ciemne podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Solo, dziś miałem ponad 9 godzin zabawy z dwoma szarymi kolorami na F-22 by nie wyglądały jak zwykły szary kolor.

Jednak czasem wrto się namęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Solo, dziś miałem ponad 9 godzin zabawy z dwoma szarymi kolorami na F-22 by nie wyglądały jak zwykły szary kolor.

Jednak czasem wrto się namęczyć.

 

Tutaj chodzi o co innego.

Marmurek jako podkład w kolorze bazowym (ale niekoniecznie bazowym też) ma służyć zróżnicowaniu powierzchni po położeniu kamuflażu.

Normalnie ta zabawa nie jest taka męcząca, jak się wali marmurek po całości, nie patrząc co i jak.

Ja staram się "marmurkować" każdy panel oddzielnie, tak aby między nimi zostawały minimalne odstępy, co daje wtedy cienkie, czarne linie podziału.

Nie wiem jak mi to wyjdzie bo to mój pierwszy raz, ale widziałem świetnie pomalowane modele tą metodą: Doogsa i Atlisa i wiem że efekty jakie uzyskuje się tą techniką są raczej nie do uzyskania przy klasycznym preshadingu i malowaniu.

Zastanawiam się tylko czy dam radę tak to robić w następnych modelach, bo to po prostu kupa roboty. Ale jeśli wyjdzie tak jak mam nadzieję że wyjdzie, to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshading/marmurek gotowy.

Poprawiłem też nieco spód, żeby linie między panelami były nieco delikatniejsze.

Błękit to mieszanka koloru bazowego: H025 i H045 (1:1), granat to GX-5, bazowy wydawał mi się zbyt ciemny do tego marmurka.

Zobaczymy jak to wyjdzie.

 

hQ8sn2c.jpg

CX1q9sn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko do zróżnicowania powierzchni, nie będzie żadnego zużycia.

Pisałem na początku, że klient chce żeby model był efektownie pomalowany i bez większych efektów weatheringu.

Jako wzór wziąłem to zdjęcie:

 

su-33-flanker-d-okb-suhogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają ten sam rozkład kamuflażu lecz inne zużycie powierzchni, dostałeś fotki o które prosiłeś, a sugerujesz się inną to trochę brak szacunku do kolegów którzy podesłali zdjęcie tej konretnej maszyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyraźnie: prosiłem o zdjęcia konkretnej maszyny aby skopiować z niej układ plam, nie pisałem że chcę na ich podstawie odtwarzać zużycie powierzchni, nie wiem więc dlaczego oczekujesz że muszę się tych zdjęć trzymać.

Zresztą jak widziałeś, dostałem zdjęcia tej samej maszyny na różnych etapach zużycia powierzchni.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, nawet gdybym na podstawie któregoś z tych zdjęć odtworzył efekty zużycia, tak czy inaczej kogoś bym obraził, bo wybrałbym nie jego zdjęcie na wzór, tylko kogoś innego.

A koledzy - sądzę że mi wybaczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zwolniłem tempo prac przez grypę, ale mimo tego maluję.

Położyłem pierwszy, szary kolor kamuflażu.

Nie chciałem zamalować marmurka, malowałem więc poszczególne panele i segmenty kadłuba dość mocno rozcieńczoną farbą bazową (H307+H308 3:2), potem to wszystko scalając mocniejszym filtrem kładzionym na całości.

 

SjEG0xI.jpg

 

To samo zrobiłem na górze, na szarych łatach kamuflażu. Trochę to trwało, ale efekt wart był wysiłku.

Dodatkowo skończyłem malować rakiety, na niektórych położyłem już nawet kalkomanie.

W rakietach IR zrobiłem głowice z kleju Bondic, pomalowane potem transparent smokiem Alclada.

 

aWnRowF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.