Skocz do zawartości

Faszystowski Złom TrzydziestydziewiONty ;) - 1/350 [Dragon]


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 336
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Czego używasz do robienia olinowania?

 

Ja używam modelarskich linek rozciągliwych (taka odmiana EZ-Line), ale ich wadą jest średnica. Udało mi się zdobyć jedynie 0,2 i 0,3mm a to trochę za mało szczególnie myśląc o skali 1:200.

 

Będę wdzięczny za radę.

 

P.S. Jedna z linek ma wyraźny luz. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używasz do robienia olinowania?

 

Ja używam modelarskich linek rozciągliwych (taka odmiana EZ-Line), ale ich wadą jest średnica. Udało mi się zdobyć jedynie 0,2 i 0,3mm a to trochę za mało szczególnie myśląc o skali 1:200.

 

Będę wdzięczny za radę.

 

P.S. Jedna z linek ma wyraźny luz. Tak ma być?

 

Zajrzyj do Infini Model. Najcieńsze mają chyba 0,021 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to po kolei

Oczywicie że bedę malował, olinowanie się tak nie świeci jakiś ciemnoszary se zmotam do tego.

Wojtek 0.2 i 0.3 to o wiele za grube do 1:200, ja w tej skali uzywam 0.1. EZ jest plaskata i to strasznie widać, choćby w moim Wariagu... Osobiście wole druty. Te tutaj 0.06 ale mam też 0.05 i 0.03 Jak lubisz elestyczne nitki tu Uni Caenis 20 denier to jest jakieś 0.03~0.04

Co do zwisu to i owszem ma mieć, tam bedzie bandera. Tak naprawdę to wszystkie te flaglinki na bloczkach powinny miec zwis, ale za dużo byłoby z tym pier..lenia

W normalnym przedwojennych łajbach izolatory były porcelanowe, takie piaskowo szare, ale w czasnie wojny pakowali szklane ( butelkowo zielone albo brązowe, przynajmniej na U-bootach ), bo były tańsze. Jeszcze się zastanowię nad kolorem. Jasne wyglądają fajniej, ale na fotach widać że były ciemne, więc pewnie butelkowe.... sie zobaczy czy pójdziemy z historycznOM historycznościOM czy z fajnym statkiem na telewizorze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywicie że bedę malował, olinowanie się tak nie świeci jakiś ciemnoszary se zmotam do tego...

 

Hm... Zapytałem, bo tak sobie kombinuję, że jak malujesz "ciągane" to może lepiej byłoby wykorzystać "bierkową metodę" i nie malować - świecić się nie będą a paleta kolorów szeroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie!

 

Infini, czyli Ci którzy porzucili Kima z Pontos Models...

Pomyłkę zaliczyłem i chodziło oczywiście o 0,02 i 0,03mm. Te są jeszcze ok do 1:350, ale do 1:200 bardziej stosowne są te o oznaczeniu 110 denier z tego co zauważyłem.

 

Pięknie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywicie że bedę malował, olinowanie się tak nie świeci jakiś ciemnoszary se zmotam do tego...

 

Hm... Zapytałem, bo tak sobie kombinuję, że jak malujesz "ciągane" to może lepiej byłoby wykorzystać "bierkową metodę" i nie malować - świecić się nie będą a paleta kolorów szeroka

 

Nie rozumiem o czym do mnie rozmawiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o czym do mnie rozmawiasz

 

Tak sobie gadam... A na poważnie, mówię, że jeżeli ciągniesz te linki z plastiku, to możesz skorzystać z bierek. Wtedy masz kolor od razu i nie musisz malować. Choć faktycznie czasem jest trudno dobrać takie które kolorystycznie pasują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nic nie ciągnę... to jest stalowy drut i nie da sie go ciągnąć, trzeba walcować. Mam tez chromo-niklowy i jego mozna ciągnąć jak miedziaka, ale trochę jest za mientki

 

A to sorry, wpis bazylmusa o ciągnięciu mnie zmylił i pomyślałem, że robisz nitki z plastiku, co zresztą wprawiło mnie w stan zdziwienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze orginal ( model ) jest tak daleko. Chetnie obejrzalbym go na zywo. Prezentuje sie wybuchowo.

Twoja cierpliwosc chcialbym miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy artyleria na tym okręcie była malowana na jaśniejszy kolor ? Pytam bo nie wiem, czy to jakiś kamuflaż, czy efekty specjalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czytania ze zrozumieniem...... do zabicia

ten watek na 19 stron. nie zamierzam tego czytać. po prostu jestem ciekaw czy to stylizacja jakaś, czy malowanie osłon artylerii na jasny kolor to jakis kamuflaż, czy zasada w hitlerowskiej marynarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i liny sOM Paułkownik poszczuł nazioli Ciapkiem więc zwiewając z pędzlami na maszty przy okazji pomalowali conieco. Ciapek był niestety szybszy niż wielu z nich, więc całą operację trza będzie powtórzyć.... zapewne kilka razy. W dodatku Ciapek musi radzić sobie z tym sam Zofjia na diecie odchudzającej.... te baby

Trza bedzie się w końcu wciąśc za izolatory....

 

35738602893_9270d11488_o.jpg

 

35713101854_13aae1eb6f_o.jpg

 

36151252690_e54b870677_o.jpg

 

36547874625_5ee5e8d6a7_o.jpg

 

35738602933_07b794583a_o.jpg

 

A tak na marginesie, nie ma który z Was na wyjściu nazistowskiej bandery w niszczycielowym rozmiarze? Takiej w której nie trzeba hakenkrojców składać z 347 osobnych kalek? Dawcom Pułkownik oferuje całkowity immunitet na miesiąc i prawo do 2 telefonów do Ciapka ( z prośbą o wsparcie rzecz jasna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.