Skocz do zawartości

MiG-25 1:48 ICM Amatorski inbox


ministersan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie będzie to inbox klasy inboxów Solo, ale może te kilka zdjęć pomoże komuś podjąć decyzje, czy kupić, czy nie.

 

ICM_MiG-25__6_.jpg

 

ICM_MiG-25__8_.jpg

 

ICM_MiG-25__7_.jpg

 

ICM_MiG-25__10_.jpg

 

ICM_MiG-25__9_.jpg

 

ICM_MiG-25__4_.jpg

 

ICM_MiG-25__5_.jpg

 

ICM_MiG-25__12_.jpg

 

ICM_MiG-25__13_.jpg

 

ICM_MiG-25__14_.jpg

 

ICM_MiG-25__15_.jpg

 

ICM_MiG-25__16_.jpg

 

ICM_MiG-25__17_.jpg

 

ICM_MiG-25__18_.jpg

 

ICM_MiG-25__19_.jpg

 

ICM_MiG-25__20_.jpg

 

ICM_MiG-25__1_.jpg

 

ICM_MiG-25__26_.jpg

 

ICM_MiG-25__23_.jpg

 

ICM_MiG-25__25_.jpg

 

ICM_MiG-25__24_.jpg

 

ICM_MiG-25__22_.jpg

 

ICM_MiG-25__11_.jpg

 

ICM_MiG-25__30_.jpg

 

ICM_MiG-25__27_.jpg

 

ICM_MiG-25__21_.jpg

 

ICM_MiG-25__38_.jpg

 

ICM_MiG-25__29_.jpg

 

ICM_MiG-25__28_.jpg

 

ICM_MiG-25__35_.jpg

 

ICM_MiG-25__36_.jpg

 

ICM_MiG-25__37_.jpg

 

ICM_MiG-25__34_.jpg

 

ICM_MiG-25__33_.jpg

 

ICM_MiG-25__32_.jpg

 

ICM_MiG-25__31_.jpg

 

ICM_MiG-25__40_.jpg

 

ICM_MiG-25__39_.jpg

 

ICM_MiG-25__43_.jpg

 

ICM_MiG-25__41_.jpg

 

ICM_MiG-25__42_.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście fotki to jedno ale odrobina komentarza byłaby pożądana.

 

Krótko mówiąc (pisząc ) jak twoja ocena zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie analizowałem podziału, ale linie podziału jak dla mnie są ok. W tej cenie naprawdę wyglądają zacnie.

Nie jestem wielkim znawcą, ale niektóre elementy są rzeczywiście nie do końca takie jakie byśmy sobie zyczyli.

Dopiero otworzyłem pudełko. Model dzisiaj przyszedł, także zabieram się z analizę poszczególnych elementów. Jak tylko przeglądnę instrukcję i dokładnie wypraski to coś powiem - myślę, że w sobotę dam radę. Jeśli potrzeba foto jakiś konkretnych fragmentów proszę pisać, postaram się wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pudle brak uzbrojenia. Co prawda to wersja BRT, czyli rozpoznawcza, ale czy one rzeczywiście nic nie przenosiły?

Jeśli chodzi o podział to obawy wzbudza osobne pasowanie boków kadłuba. ICM z wzorcowego pasowania nie słynie

Jutro postaram się pokazać na fotkach.

Ogólnie linie naprawde coraz bardziej mi się podobają. Nie są to rowy z AMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pobieżnie porównałem wczoraj ICMa z KH i ten drugi wydaj sie być "bogatszym" w rysunek poszycia. Ma więcej linii i nitów. Kilka rozwiązań w podziale płatowca jest podobnych ale są też ciekawe różnice - co kto zrobił lepiej pokaże pewnie dopiero rownolegle sklejanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pudełku jest Mig-25R wersja po przebudowie z 1977 roku. Trzeba tylko uciąć górną wysunięta do przodu krawędź wlotu powietrza na równo ze ściankami bocznymi. Dłuższą krawędź miały późniejsze wersje RB. Wcześniejsze wersje R, bez urządzeń ostrzegawczych na bokach wlotów powietrza i z pojemnikiem na spadochron jak wersji P, latały np. nad Egiptem i Izraelem w 1971-72 roku z oznaczeniami Egiptu lub zamalowanymi gwiazdami. Kolorowe samoloty Mig-25(RBF, RBT, BM) pojawiły się w Rosji 90 latach. Być może pojawi się jakaś żywica do ich budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe samoloty Mig-25(RBF, RBT, BM) pojawiły się w Rosji 90 latach. Być może pojawi się jakaś żywica do ich budowy.

Oby, bo to bardzo kuszące wydanie, choć Egipski epizod interesujący z historycznego punktu widzenia. Swego czasu w "Lotnictwie" był ciekawy artykuł na temat rozpoznania kanału sueskiego i wybrzeża Izraela ze wspomnieniami, że Ma=2.83 było wyjątkowo łatwe do przekroczenia, zwłaszcza jak trzeba było wiać przed rakietami z-p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pudełku jest Mig-25R wersja po przebudowie z 1977 roku.

 

Skąd to info?

Przegladam instrukcje i wypraski oraz monografię Altairu MiG-25 Stalowa Błyskawica i wychodzi mi, że to jest taka wersja jak oznaczył producent RBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rosyjskim forum jest informacja że model jest wzorowany na samolocie Mig-25 z ukraińskiego muzeum w Żulianach. Jest to samolot pierwszych serii Mig-25 R rozpoznawczych przerabianych później na wersje RB rozpoznawczo bombowe. Czyli dodawano im wyrzutniki bombowe i oprzyrządowanie. Samolot w pudełku ma pojemnik na spadochron który wersje RB noszą właśnie od 1977 roku. Z innych ciekawostek z brytyjskiej strony modelarskiej, jest info że mają być wypuszczone wersje P, PD i RBS. Ale kiedy, nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja RBT różni sie od RB tylko użyciem innej stacji rozpoznania - Tangaż stąd to T w oznaczeniu wersji.

Wg rysunku we wspomnianej monografii seryjny RBT wygląda tak jak ten z pudełka - dlaczego więc Ukraińcy mieli by "ściemniać" w nazwie?

Chociaż po publikacji monografii Suchoja T-4 w ostatnim Lotnictwie NS już nic mnie nie zdziwi - autor nie mógł sie opędzić od chęci nazywania T-4 Su-100 chociaż nigdy ta konstrukcja tak sie nie nazywała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te późniejsze wersje mają stację DISS, tę brodę z dołu nosa samolotu. Mig-25RBT w malowaniu "z pudełka" nie może być właśnie z tego powodu, miał wypukłą brodę. A wersji jest tyle że sami piloci mają czasami obecnie kłopot w nazwaniu samolotu którym latali. Modernizacje były prowadzone na bieżąco. Obecne samoloty- pomniki to często składanki z różnych części samolotów pozostałych na lotnisku czy w bazie remontowej. Ten przyszły ICM Mig-25 RBS to tez nie wiadomo co będzie czy to Mig-25RBs seryjny czy Mig-25RBS Sablja... A podobno wykonawca modelu dla ICM chciał robić Mig-25BM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te późniejsze wersje mają stację DISS, tę brodę z dołu nosa samolotu. Mig-25RBT w malowaniu "z pudełka" nie może być właśnie z tego powodu, miał wypukłą brodę.

 

No niby na obrazku i schemacie malowania są anteny ale jakby w plastiku brakowało "akcentu" ;)

 

A podobno wykonawca modelu dla ICM chciał robić Mig-25BM.

 

Brałbym w ciemno

 

 

Trochę się pogubiłem - czy do wersji pudełkowej ICM można zastosować malowania proponowane przez ICM, czy nie bardzo?

 

Się kolega nie przejmuje takimi pierdołami i korzysta z instrukcji - no chyba że ortodoksja nie pozwala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać odrobinę informacji o tym zestawie.

 

Rozpocząłem sklejanie tego zestawu więc mogę napisać już coś o spasowaniu i ogólnej jakości.

 

Model wygląda naprawdę przyzwoicie a linie podziału wręcz bardzo dobrze, sam model jest dość prosty jedyne co mnie na początku przeraziło to rodzaj tworzywa które wydało mi się zbyt miekkie (plastyczne).

 

Jednak w czasie sklejania okazuje się to być WIELKIM atutem model można napradę dzięki tej elastyczności dobrze dopasować choć spasowanie stoii na co najmniej wysokim poziomie.

Problemów nie sprawia też dość dziwne pocięcie kadłuba.

 

Mnie dojście do tego miejsca zajęło 16godz.

 

20161225_192355_zpsiqh8f8nn.jpg20161225_192411_zpsoadm5kih.jpg20161225_192422_zps2jcya4ys.jpg

 

Przyznam że do tej pory nie tylko nie było większego problemu ale w ogóle nie było takowych.

Fakt że dużo robi tu prostosta modelu jednostki napędowe w zasadzie ograniczają się jedynie do dysz wylotowych a elementy kadłuba są duże więc w kilku krokach skleja się sporą część samolotu.

 

Jedyne co mogłoby być zdecydowanie lepszej jakości to golenie podwozia jak na tak duże elementy faktycznie wyglądają słabo.

 

Podsumowując zdecydowanie polecam tem zestaw za tą cenę nawet modelarzą którzy nie mają dużego doświadczenia.

 

WAŻNE:

Model wymaga sporo miejsca!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.