Skocz do zawartości

Podstawowe techniki budowy modelu


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię, żeby udało Ci się clearfix zabarwić. Spróbuj nim się pobawić - zobaczysz jaki jest gęsty i jak szybko się zestala. Szanse marne. Łatwiej będzie malować clearfix po nałożeniu transparentnymi farbami. Wymieszaj zwykłą niebieską akrylową (modelarską najlepiej) z przeźroczystym lakierem błyszczącym (najlepiej tej samej firmy) i wtedy maluj, albo poszukaj od razu w palecie jakiegoś producenta farb transparentnych gotowych.

W sumie z tymi niebieskimi wizjerami to radzę ostrożnie. Niektórzy malują na niebiesko (w tym ja - bo mi się tak widzi), niektórzy na ciemny granat, niektórzy całkiem na czarno. Zależy od postrzegania świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Witam

 

Jestem początkujący i mam problem z szpachlowaniem.

Powiedzcie mi jak szpachlować i szlifować pozniej aby nie zniszczyć detali na modelu ?

Do szlifowania używaj papieru ściernego różnej gradacji, zaczynaj od najgrubszego, a kończ najmniejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy po co zapalniczką? nie lepiej odkręcić tego żółtego wyjąc igłe i przepchać

 

Cześć

 

A no po to kolego żeby wypalić stary klej a nie tylko zrobić dziurę w zaschniętym już kleju i od samego początku mieć do dyspozycji pełen przekrój igły a nie być zdziwionym, kiedy przyciśniesz za mocno, bo nie będzie chciało lecieć aż w pewnym momencie okaże się, że wszystko na około jest w kleju tylko nie to, co chciałeś żeby było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

 

szuakłem i nie znalazłem tak więc postanowiłem zapytać

 

z racji że jestem początkującym modelarzem chciałbym się dowiedzieć jak odtworzyć na modelu linie podziału. Niestety pare uległo zatarciu i nie potrafie zrobić tego wystarczająco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie też nadają się zużyte ostrza z nożyków np. AK-3 olfy. Ostrza mają tą tendencje, że lubią się ułamać przy cięciu, jednak nie przestają być użyteczne. W plastiku spokojnie można orać odwrotną stroną. Oczywiście wszystko zależy od skali.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem początkujący i mam problem z szpachlowaniem.

Powiedzcie mi jak szpachlować i szlifować pozniej aby nie zniszczyć detali na modelu ?

Do szlifowania używaj papieru ściernego różnej gradacji, zaczynaj od najgrubszego, a kończ najmniejszym

A co najważniejsze robimy to na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olfe pakowala pod swoim szyldem Tamiya - to dokladnie to samo, jednak ostatnio Tamka wypuscila Plastic Scriber II - pare dobrych pomyslow wdrozyli - jednak chyba wygodniejszy w uzyciu. W azjatyckich sklepach kosztuje okolo 22 PLN.

 

http://dc23-mecharts.blogspot.com/2009/11/tamiya-scriber-ii.html

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Zmywacz wamodu + szczoteczka/patyczki higieniczne dobrze rozpuszcza szarą szpachlę (Humbrol, Revell, Italierii, Tamiya Basic Type).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

joł a jak malować linie podziału blach np w F-14 tak aby były prawie czarne a nie jak cały model szary, słyszałem o mieszaniu tauryny i farby czy to działa czy radzej 000 i krecha po kresce, a może przed malowaniem linie a później cały model ?? proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Pokaż w którym miejscu wyczytałeś o moczeniu modelu przed szlifowaniem szpachli? :D

Zapewne kolega tak zrozumiał szlifowanie papierem wodnym na mokro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
Witam.

Jestem żółtodziobem w modelarstwie. Czytałem wiele wątków. Proszę o poradę. Jaki model jakiej firmy wybrać na początek. Czy są instrukcje w języku polskim? Przeglądałem kilka różnych firm i nie znalazłem tam języka polskiego.

Kolego, gdybyś naprawdę czytał wiele wątków, to niewątpliwie musiałbyś trafić na jeden ze 128624 postów poruszających dokładnie ten temat.

Jeśli jednak chcesz, żeby ktoś udzielił Ci rady to napisz co Cię interesuje.

Firmy z instrukcjami po polsku, np.: ZTS Plastyk, Mastercraft, Revell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.