Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam wrażenie, że w ogóle nie "skleiły się" one z plastikiem. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jakby nie zostały one dociśnięte do modelu i zebrało się pod nimi powietrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziwisz się że się farba odbarwiła. Pokrywanie modelu, błyszczącym lakierem (sidoluxem), to jedna z podstawowych czynności w modelarstwie. Ja wiem że masz osobliwe podejście do modelarstwa ( czytaj : Olewam wszystko co do mnie mówią, ja się znam najlepiej), ale pewne rzeczy w naszym hobby są stałe i niezmienne. Po to właśnie daje się, chociażby Sidolux, aby zabezpieczyć farbę i uniknąć takich niespodzianek, jak w tym przypadku. Mamy na naszym forum taki dział, Tajniki modelarstwa. Polecam to przeczytać od A do Z i posłuchać rad, tych co umieją sklejać, zamiast ciągle powtarzać: Mnie się tak podoba i tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt w tym wątku wcześniej nie mówił Ci jak nakładać prawidłowo kalkomanie, a Ty zwyczajnie nie pytałeś i pewnie nie zajrzałeś do działu Tajniki modelarstwa

No to wygląda to mniej więcej tak:

przed położeniem kalkomanii: lakier błysk (Tamiya, AK, Ammo co tam chcesz)

a potem:

albo to:

no i po nałożeniu kalkomanii przed washem warto by było położyć znów na cały model lakier błysk.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To mam cały model malować sidoluxem czy tylko te części na których będzie kalka?

Ja bym nie ryzykował. Raz pomalowałem model sidoluxem i nałożyłem na to kalki. Świeciły się jak psu .... Resztę kalek co mi zostało położyłem na lakier bezbarwny i różnica jest bez porównania.

Może ja miałem stary sidolux, nie wiem, nie ważne.

Wybór należy do ciebie, obyś nie żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z sido bym nie eksperymentował. Zwłaszcza, że jest mnóstwo chemii modelarskiej specjalnie przygotowanej a wcale taka droga nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tamki oraz ak varnish glossy ale można sido, choć ja go osobiście nie używałem ;) ale używałem cleanluxa do zmywania farb
Chyba nikt w tym wątku wcześniej nie mówił Ci jak nakładać prawidłowo kalkomanie, a Ty zwyczajnie nie pytałeś i pewnie nie zajrzałeś do działu Tajniki modelarstwa

No to wygląda to mniej więcej tak:

przed położeniem kalkomanii: lakier błysk (Tamiya, AK, Ammo co tam chcesz)

a potem:

albo to:

no i po nałożeniu kalkomanii przed washem warto by było położyć znów na cały model lakier błysk.

 

;)

A położyłeś pod kalki jakiś lakier błyszczący? Na przykład

Sidolux?

Czy Kolega potrafi czytać ze zrozumieniem ?

Wszyscy piszą o bezbarwnym lakierze BŁYSZCZĄCYM, a ty się pytasz czy matowy będzie dobry.

A model malowałeś błyszczącą czy matową farbą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tamki oraz ak varnish glossy ale można sido, choć ja go osobiście nie używałem ;) ale używałem cleanluxa do zmywania farb
Chyba nikt w tym wątku wcześniej nie mówił Ci jak nakładać prawidłowo kalkomanie, a Ty zwyczajnie nie pytałeś i pewnie nie zajrzałeś do działu Tajniki modelarstwa

No to wygląda to mniej więcej tak:

przed położeniem kalkomanii: lakier błysk (Tamiya, AK, Ammo co tam chcesz)

a potem:

albo to:

no i po nałożeniu kalkomanii przed washem warto by było położyć znów na cały model lakier błysk.

 

;)

A położyłeś pod kalki jakiś lakier błyszczący? Na przykład

Sidolux?

Czy Kolega potrafi czytać ze zrozumieniem ?

Wszyscy piszą o bezbarwnym lakierze BŁYSZCZĄCYM, a ty się pytasz czy matowy będzie dobry.

A model malowałeś błyszczącą czy matową farbą ?

 

Matową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnie wypowiedz kolegi o to, ze po to pod kalki kladziemy lakier blysk aby kalkomania latwo sie slizgala po powierzchni. Na lakierze matowym kalkomanie duzo trudniej sie slizgaja, czasem w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Tego nie wiedziałem. Czyli najpierw maluje powierzchnię tam gdzie ma być kalka, nakładam ją, a potem jak wyschnie jeszcze raz lakierem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Spoko Tego nie wiedziałem. Czyli najpierw maluje powierzchnię tam gdzie ma być kalka, nakładam ją, a potem jak wyschnie jeszcze raz lakierem, tak?

Malujesz cały model lakierem błyszczącym, nakładasz kalki i znowu malujesz cały model lakierem matowym.

Jeżeli model miał by być np. błyszczący to po lakierze i kalkach wystarczy kalki malnąć lakierem a nie cały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.