Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Polecam zaopatrzyć się w coś w tym stylu:

 

No i tak jak chopaki piszą: staraj się model doświetlać trzema źródłami światła. Dwa po bokach i jedno od góry. Neutralne tło jak chociażbym biały brystol też pomoże w odbiorze modelu.

Przy budowie to nie ma znaczenia, ale przy malowaniu widać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zaopatrzyć się w coś w tym stylu:

 

No i tak jak chopaki piszą: staraj się model doświetlać trzema źródłami światła. Dwa po bokach i jedno od góry. Neutralne tło jak chociażbym biały brystol też pomoże w odbiorze modelu.

Przy budowie to nie ma znaczenia, ale przy malowaniu widać różnice.

Chyba w przerwie do modeli złożę takie cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem te dwa odcienie w świetle dziennym i nieznacznie się różnią. Myślę jednak, że gdy dojdą inne kolory kamuflażu, zleje się to jeszcze bardziej i nie będzie tego widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem malować drugi kolor kamuflażu. Na początek obklejenie camlufage putty

 

00fec33997b2802e.jpg

 

f72c086854beb35a.jpg

 

dc33e6993dfbd4ba.jpg

 

Po pomalowaniu, ale jeszcze przed zdjęciem maskowania

 

a313e2db331ca8c0.jpg

 

4b850093a3cc8b76.jpg

 

I już po zdjęciu maskowania

 

927117547eacad21.jpg

 

41643162aa4c61cf.jpg

 

349fedb8c1b38a48.jpg

 

ccd3cb048b42da2f.jpg

 

Jedyne zastrzeżenia mam do maskownicy, że mogła by łatwiej schodzić z modelu w niektórych przypadkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masking putty bardzo łatwo się ściąga w momencie kiedy ściągasz kawałek który jest na modelu innym kawałkiem masking putty. Wystarczy że go przykleisz do tego co jest na modelu i odklejasz. Drugim sposobem jest włożenie modelu z masking putty na chwile do lodówki i schodzi jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masking putty bardzo łatwo się ściąga w momencie kiedy ściągasz kawałek który jest na modelu innym kawałkiem masking putty. Wystarczy że go przykleisz do tego co jest na modelu i odklejasz. Drugim sposobem jest włożenie modelu z masking putty na chwile do lodówki i schodzi jak ta lala.

 

Dzięki za radę. Skorzystam następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz trzymać z rok

Grawitacja zacznie sama ściągać z bocznych powierzchni massking putty, ale bez szkody dla modelu.

Po prostu któregoś dnia zobaczysz ze to co było na bocznych ściankach modelu znajduje się na blacie na którym model stał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dzisiaj chwilę i chciałem okleić model żeby przygotować go do malowania. Tylko, że nie wiem kiedy będę miał czas na malowanie... Może za dzień a może za cztery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty wczorajszego malowania podstawy(naczepy) dla wyrzutni.

 

9dfe4ac83f4ab24e.jpg

 

41e45802cfed64b9.jpg

 

e9370338b6bcd8cc.jpg

 

9ed86b0c766ce911.jpg

 

Został mi już do pomalowania jeden kolor, czyli NATO brown. Chyba dam go najmniej tylko w paru miejscach. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny rozkład tych plam i kształt. Może po brązowym bedzie lepiej. Trzymasz sie jakiegoś schematu?

 

Nakładam wedle uznania. A co w nich dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego, że według uznania. Rozmieszczenie plan kamuflażu jest ściśle określone rozporządzeniami. Nie są to przypadkowe kształty i proporcje. Jak tam uważasz....

 

Może to Tobie pomoże

http://amps-armor.org/SiteReviews/showReview.aspx?ID=3943&Type=FB

Lub praca Przemka Przybulewskiego - poszukaj na MW

https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=13016&p=albums&album=28025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem, że kamuflaż jest określony rozporządzeniami Już trudno, nie będę przemalowywał. Poza tym podoba mi się tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem, że kamuflaż jest określony rozporządzeniami Już trudno, nie będę przemalowywał. Poza tym podoba mi się tak jak jest

 

A myślałeś, że to zależy od fantazji faceta z pistoletem natryskowym????

Jak chcesz...Twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem, że kamuflaż jest określony rozporządzeniami Już trudno, nie będę przemalowywał. Poza tym podoba mi się tak jak jest

 

A myślałeś, że to zależy od fantazji faceta z pistoletem natryskowym????

Jak chcesz...Twój model.

Nie wiem nie wgłebiałem sie w to. Panowie ratujcie! Dzisiaj malowalem trzecim kolorem i oczywiscie aero mi bryzgal i mam brazowe kropki na kamo z zieleni i czerni. Jak moge to zakamuflować zeby nie malowac calego modelu od poczatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.