Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jak kalki kladles na poprzednich modelach?

 

Na płyn z Tamyia i wszystkie elegancko się kładły.

 

Zrobiłem parę fotek po naklejeniu kalek i zabezpieczeniu ich sidoluxem

 

743232111cb90cc6.jpg

 

7bf204e399fae7dd.jpg

 

67515703ad4c6879.jpg

 

b042a779fc796bde.jpg

 

1c172e61fd05c387.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

wpisz sobie w google siłownik hydrauliczny... i zobacz jak wygląda i porównaj ze swoim wyrobem...

pytanie dotyczy elementu który jest ruchomy w prawdziwym i NIGDY nie jest malowany a Ty obsmarowałeś jak leci po całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie w google siłownik hydrauliczny... i zobacz jak wygląda i porównaj ze swoim wyrobem...

pytanie dotyczy elementu który jest ruchomy w prawdziwym i NIGDY nie jest malowany a Ty obsmarowałeś jak leci po całość...

 

No i co z tego? Czy ja teraz jestem na etapie malowania? Nie, jestem na etapie washa. Chyba dam sobie spokój z prowadzeniem warsztatu bo co chwilę jakiś spec i guru się do czegoś czepia i ciągle coś nie pasuje. Widzę, że większość tutaj ( nie wszyscy oczywiście) chcą za wszelką ceną pokazać swoją wyższość i jacy to oni nie są "cool" bo robią rzeczy których inni nie robią, lub nie potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć.

Nie denerwuj się. Koledzy chcą Ci pomóc.

Straszne plamy masz na powierzchni.

A widzę że sidolux nie wypalił, to już nikt nie daje rad.

Teraz to już nie będziesz zmywał tego, bo jeszcze coś zepsujesz i będzie gorzej niż jest. Nałóż tak jak koledzy Ci radzili lakier półmatowy (aerografem) i po wyschnięciu na to i nakładaj wash.

Czytaj , przeglądaj relację innych, dużo możesz się nauczyć, dowiedzieć.

No i co z tego? Czy ja teraz jestem na etapie malowania? Nie, jestem na etapie washa.

A wash nakłada się po malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora- Twoja irytacja jest zupełnie zbędna. Zadajesz masę pytań i ok. Koledzy próbują Tobie wyjaśnić co i jak wykazując się niezmienna cierpliwością. Pytanie o siłownik nie było bezzasadne. W skrocie- dwa elementy: metalowy (niemalowany) wysuwający sie w drugi (malowaną rurę). Element metalowy wysuwa się z rury zwiększajac swoją długość i powodując zmianę wysokości i/lub kąta elementu, który podtrzymuje. Sprawdź na zdjęciach w Google i zobaczysz, jaki błąd popełniłeś. To, ze jesteś na etapie washa niczego nie tłumaczy, bo nie odrobiłeś lekcji z malowania w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A czy taki lakier trzeba rozcieńczać? A jeśli tak to czy Thinner Mr.Color się nada?

 

https://www.mojehobby.pl/products/Satin-Cote-Lakier-bezbarwny-satynowy.html

 

Czy lakier Humbrola satynowy, mogę rozcieńczyć Leveling thinnerem od MrColor?

Już pytałeś o to i nikt Ci nie odpowiedział, co może oznaczać, że nikt nie rozcieńczał tego lakieru tym rozcieńczalnikiem.

A jak masz LT to możesz kupić lakier z Mr.Color i będziesz mógł rozcieńczać jak tylko będziesz chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się Bartas, że wybrałeś sobie zbyt ciężki temat, w stosunku do doświadczenia, jakie posiadasz. Nie jestem psychologiem, ale odnoszę wrażenie, że być może jesteś osobą która uczy się w sposób praktyczny, i czytanie komentarzy na forum, nie wiele Ci pomaga. Ja też tak mam. Bardziej do mnie dociera, gdy zobaczę coś w praktyce, niż miałbym o tym czytać. To nic złego, są tacy ludzie. Może w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto modeluje i ma większe doświadczenie? Poproś o pomoc, to nie będzie żadną ujmą na honorze. A pojazdy wojskowe, to niestety taki specyficzny temat, że bez dokumentacji zdjęciowej, to dziś ani rusz. Dla mnie, jak i pewnie dla większości modelarzy, taką skarbnicą wiedzy jest strona o nazwie Prime Portal. Mnóstwo pojazdów wojskowych, obfotografowanych z każdej strony, zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości. Widać każdy szczegół. Nie rezygnuj, nie obrażaj się, bo to do niczego nie doprowadzi. Każdy z nas od czegoś zaczynał i zapewne wielu uważało, że wie wszystko na temat modelarstwa. Skończ ten model. Niech już będzie jaki jest. Weź się za następny model. Tylko po pierwsze, coś prostego ( modele Tamiya są idealne dla początkujących). Po drugie, zanim zaczniesz co kolwiek z ramek wycinać, zdobądź jakąś wiedzę. Jeśli nie pomagają Ci poradniki pisane, wejdź na YouTube. Pełno takm filmów typu ,, jak to zrobić". Potem powoli, systematycznie pracuj. Korzystaj ze zdjęć. Wiem że dasz radę. Tylko zwolnij nie co i nie poddawaj się. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy jak mawia przysłowie... mam wrażenie że zainteresowany jesteś tylko poklepaniem po plecach że jest cool a jak nie jest robisz focha? Robisz model na wyścigi nie słuchasz co Koledzy podpowiadają... oczywiście Twoja wola nikt nikogo nie zmusza do prowadzenia relacji, tym bardziej z czyimiś fochami i dąsami...

Zastanów się bo jak na chwilę obecną kleisz model bardzo chaotycznie nie zważając na uwagi i rady, oczywiście wolno tylko peanów na finiszu nie oczekuj...

@maki tutaj nawet braki są w wycinaniu elementów i ich podstawowym obrobieniu... no a jakakolwiek próba podpowiedzi trafia w próżnię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.