Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Przestań głupoty odpowiadać:) krytyka jest od tego by z niej wyciągać wnioski i nauki. Próbuj baw się tym co robisz i zdobywaj doświadczenie:) przy nastepnym modelu nie zapomnisz o silownikach... lub jak coś weź na luz i popraw. modelarstwo to sztuka dążenia do perfekcji:)

 

Większość forumowiczów na prawdę ma zaje....ste doświadczenie i warsztat więc ich zdziwienie lub pewna doza frustracji ma Cię motywować a nie sugerować że się nie nadajesz

 

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomalowałem siłowniki:

 

3c0fb3289d414dec.jpg

 

bfb82e005a2f2712.jpg

 

Zamówiłem też lakier bezbarwny matowy firmy Alclad, polecany przez Grześka oraz wash ale tym razem dark brown do zieleni. Zobaczymy jak on się spisze. Zgodnie z radą jednego kolegi wyżej, zrobię cały model lakierem matowym (aero), a potem spróbuję dać ten wash dark brown. Jak nie będzie dobrze to wyglądało to przyklejam koła, linkę i kończę naczepę. Raczej nie będę sklejał ciężarówki (przynajmniej w najbliższym czasie), a kupię sobie coś innego żeby mieć odskocznię bo szczerze to zmęczył mnie już ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wydaje mi sie ze ogladajacym bardziej zalezy aby ten model wygladal dobrze niz samemu autorowi

 

Robię tak jak potrafię.

 

 

To fakt robisz jak potrafisz ale prosisz o porady z ktorych i tak w wiekszosci nie korzystasz. Jak juz wczesniej wspominano ciezki temat jak sie nie ma duzego doswiadczenia. W moim przypadku to jesli ktos mi mowi ze cos mam zrobione zle to poprostu poprawiam szczegolnie kiedy dolaczy na poparcie fotke ktora to potwierdza.

 

Walcz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Chyba kupię takie coś, żeby zgłębiać wiedzę i nie zawodzić zebranych tu kolegów ;)

 

https://www.mojehobby.pl/products/Encyklopedia-Pojazdy-Pancerne-techniki-modelarskie.html

 

Sam też sobie to kupię . A co do siłowników, to sam widzisz, chwila roboty, a od razu inaczej to wygląda.

Polecam mam 3 tomy tej encyklopedii i można się z niej dużo nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z radą jednego kolegi wyżej, zrobię cały model lakierem matowym (aero), a potem spróbuję dać ten wash dark brown.

 

Chyba przeczyłem jakiś komentarz, ale... wash kłaść na powierzchnię mat to nie najlepszy wybór. Najlepiej kładzie się wash na powierzchnie błysk albo półmat (satynowy).

Bardzo trudno wash ściera się z powierzchni matowych i trudno zrobić na nim pinwash. Na błyszczących powierzchniach (czytaj śliskich) idą te techniki znacznie lepiej.

 

 

Chyba kupię takie coś, żeby zgłębiać wiedzę i nie zawodzić zebranych tu kolegów ;)

 

https://www.mojehobby.pl/products/Encyklopedia-Pojazdy-Pancerne-techniki-modelarskie.html

 

To jest bardzo dobra książka o budowaniu pojazdów. Na temat malowania ich w tym tomie nic nie znajdziesz. Malowanie zaczyna być omawiane od drugiego tomu w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z radą jednego kolegi wyżej, zrobię cały model lakierem matowym (aero), a potem spróbuję dać ten wash dark brown.

 

Chyba przeczyłem jakiś komentarz, ale... wash kłaść na powierzchnię mat to nie najlepszy wybór. Najlepiej kładzie się wash na powierzchnie błysk albo półmat (satynowy).

Bardzo trudno wash ściera się z powierzchni matowych i trudno zrobić na nim pinwash. Na błyszczących powierzchniach (czytaj śliskich) idą te techniki znacznie lepiej.

 

 

Chyba kupię takie coś, żeby zgłębiać wiedzę i nie zawodzić zebranych tu kolegów ;)

 

https://www.mojehobby.pl/products/Encyklopedia-Pojazdy-Pancerne-techniki-modelarskie.html

 

To jest bardzo dobra książka o budowaniu pojazdów. Na temat malowania ich w tym tomie nic nie znajdziesz. Malowanie zaczyna być omawiane od drugiego tomu w górę.

 

Najlepiej to weź wszystkie tomy. Przyda Ci się. Mig Jimenez, to bez wątpienia gwiazda wśród modelarzy i warto słuchać jego rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że pierwszy tom to samo budowanie. Chciałem na początek wziąć jeden tom, żeby zobaczyć czy warto inwestować w następne A możecie polecić książkę podobną do tej Jimeneza? Np odnośnie budowania myśliwców albo czegoś innego? Tylko żeby była po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że pierwszy tom to samo budowanie. Chciałem na początek wziąć jeden tom, żeby zobaczyć czy warto inwestować w następne

 

Kupiłem pierwszą - naprawdę fajna ! I chyba jest w promocji w mojehobby za 90coś blaszek.

Powoli będę kupował kolejne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że pierwszy tom to samo budowanie. Chciałem na początek wziąć jeden tom, żeby zobaczyć czy warto inwestować w następne

 

Kupiłem pierwszą - naprawdę fajna ! I chyba jest w promocji w mojehobby za 90coś blaszek.

Powoli będę kupował kolejne..

 

Tak, właśnie tam kupiłem. Zresztą wszystko tam kupuję, bo mają bardzo duży asortyment i szybko działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem dzisiaj jeszcze raz wash ale do innego odcienia niż "nato". Chyba nie wyszło. Nie wiem co robię źle. Staram się robić tak samo jak na filmikach na YT ale gdy robię white spiritem to ten wash mi się rozciera po modelu i zostawia takie smugi. Po wyschnięciu wydaje mi się, że odbarwia trochę farbę i jest w tych miejscach jaśniejsza. Nie mam pojęcia czy daję za mało washa czy później za dużo lub za małą go ściągam rozpuszczalnikiem.

 

ee7bddc1569e7619.jpg

 

5a3c7d867dd0f51f.jpg

 

0a55f884006a9768.jpg

 

e6de3f4d20bda0cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem naczepę. Na razie odpuszczam sobie sklejanie ciężarówki bo zmęczył mnie ten model. Zajmę się innym modelem albo może pomaluję sobie jakąś figurkę bo ostatnio wpadło mi to w oko

 

c7c9cee1cb1464ce.jpg

 

2157d70a3c04c489.jpg

 

3b4982ef2d7a0839.jpg

 

b7b0e7b3158b0a0d.jpg

 

1109379f2f33c067.jpg

 

268c2e59d68eb652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.