Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

 

Maskowanie można zrobić na kilka sposobów

 

Można i bez maskowania żadnego

 

Tak. W pierwszym linku dałem tutka do freehanda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, a kupiłem jakiś czas temu maskol Humbrola. Wydaje mi się, że tym by było najłatwiej zabezpieczyć powierzchnię? Ktoś z tego korzystał? Nie zerwę jego z farbą?

 

Do tak dużych powierzchni nie polecałbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kupiłem jakiś czas temu maskol Humbrola.

Nie nadaje się do robienia krawędzi. Ewentualnie do wypełniania przestrzeni. Jak użyjesz go do maskowania to przy jego zdejmowaniu postrzępi ci farbę na krawedzi kolorów. Głównie używany w lotnictwie do maskowania oszklenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jeszcze w jakich proporcjach rozrabiacie farby Tamyia? Facet z pierwszego filmiku wlał prosto ze słoiczka farbę i tak malował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rozcieńczyłem ją 1:2 (czyli 1 jednostka farby i 2 jednostki rozcieńczalnika) i mi farba spływała po kołach (akurat je malowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nie halo, 1:2 i ci leje?? Ja daje na oko 1:2 lub więcej plus retradera trochę wiec samej farby jest jeszcze mniej, na oko mityczna konsystencja mleka 3/2% , nigdy mi nie lała, jakie ciśnienie masz na aero i jaki skok igły mocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nie halo, 1:2 i ci leje?? Ja daje na oko 1:2 lub więcej plus retradera trochę wiec samej farby jest jeszcze mniej, na oko mityczna konsystencja mleka 3/2% , nigdy mi nie lała, jakie ciśnienie masz na aero i jaki skok igły mocny?

 

Ciśnienie na jakim zawsze malowałem to ok 7 barów. Zawsze po prostu nie odciągałem do końca spustu i jakoś się malowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie na jakim zawsze malowałem to ok 7 barów. Zawsze po prostu nie odciągałem do końca spustu i jakoś się malowało

A model to w imadle mocowałeś ?

 

I spustu do końca nie odciągniesz na takim ciśnieniu bo ci rękę urwie i uszczelki wydmucha,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z takich specjalnych farb firmy AMMO?

 

http://megafun.com.pl/ammo-of-mig-jimenez-efekty-specjalne-c-1_4.html?sort=1a

 

O który specyfik dokładnie pytasz?

Polecam przyjrzeć się bliżej oficjalnemu kanałowi Ammo https://www.youtube.com/user/AMMOofMIGJIMENEZ

Na tym kanale znajdziesz tutoriale i wyjaśnienie jak korzystać z produktów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link Pytałem ogólnie bo myślałem, że może mają jakieś specyfiki którymi mogę zrobić coś a'la pre shading ale prostszą metodą nakładania pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre i po tylko aero z pędzla ci nie wyjdzie

 

Ten koleś robi wszystko bez użycia aero. nawet preshading

Polecam zapoznać się z jego kanałem.

https://www.youtube.com/user/quickkits

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz żeby model był autentyczny pomaluj go jak oryginał, który nie ma ani pre ani post szajdingu, łosza w zakamarkach ino trochę jest zakurzony bo stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie szukam czegoś co mogę nałożyć pędzlem, a co da efekt większej audentyczności modelu.

 

Ogólnie musisz szukać czegoś , żeby się NAUCZYĆ malować .

 

Jeśli chcesz żeby model był autentyczny pomaluj go jak oryginał, który nie ma ani pre ani post szajdingu, łosza w zakamarkach ino trochę jest zakurzony bo stoi w miejscu.

 

Tak . Nie płowieje na nim farba , nie ma zadrapań , przebarwień , nie pada na niego słońce czyli światło , nie występuja na nim cienie , tam gdzie te światło nie pada . Nigdy też nie padał deszcz spłukując osady kurzu i tak dalej .... Tak wykonany model prezentuje się zawsze wspaniale , do tego dodać ciemne farby , sam fakt że model jest duży i efekt smutnego ciemnego jak dupa węża ulepa gwarantowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Nie płowieje na nim farba , nie ma zadrapań , przebarwień , nie pada na niego słońce czyli światło , nie występuja na nim cienie , tam gdzie te światło nie pada . Nigdy też nie padał deszcz spłukując osady kurzu i tak dalej .... Tak wykonany model prezentuje się zawsze wspaniale , do tego dodać ciemne farby , sam fakt że model jest duży i efekt smutnego ciemnego jak dupa węża ulepa gwarantowany .

 

Słuszność posiadasz. Modelarstwo polega trochę na efekciarstwie i sztuczkach. Należy pamiętać, że to co w rzeczywistości sprawia dobre wrażenie, w modelu, który ma naście cm będzie wyglądać słabo. Jak pomalujesz model na czysto, bez żadnych śladów użytkowania, na glanc to efekt będzie przypominać plastikową zabawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przez internet farbę Tamyia w kolorze NATO Black, ale w pojemniczku wygląda on jak zgniły zielony. Czy tak ma być? A może po nałożeniu na model będzie on inaczej wyglądał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.