Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja nie wiem Panowie czy tylko ja mam takie wrażenie, ale zdaje mi się, że ostatnio Tamka coś poszalała z odcieniami swoich kolorów - co kupuję słoiczek to jest inny od poprzedniego tego samego koloru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamoczyłem kawałek złomu i powinno być ok Jest to inny czarny niż zwykły czarny, ale nie powinien się zlewać z zielenią która już jest na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając, aż przyjdzie mi camuflage masking putty, zacząłem sklejać rozdział 16, a mianowicie ramę do ciężarówki. Lepiej się tu nie pomylić bo jak coś krzywo spasujemy przy ramie, to później takie kwiatki wyjdą się się można syrami nakryć :P Wiem coś o tym bo wcześniej sklejałem ciągniki siodłowe...

 

2150283dfa69204a.jpg

 

489aa0a1aec09ef1.jpg

 

037eedf77b35dda1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 17 za mną. Musiałem w nim dokleić parę części, między innymi osie kół przednich i tylnych. Muszę tutaj znowu pochwalić Dragona za idealne spasowanie części. Jak do tej pory tylko raz musiałem rozwiercać otwór bo część nie chciała wejść. Porównując Dragon do Italeri to niebo, a ziemia.

Na razie odkładam na półkę rozpoczętą ciężarówkę od Patriota i wracam do malowania bo jutro przyjdzie mi reszta farb i polecany tutaj przez innego użytkownika camulfage masking putty. P.S będę przemalowywał Nato Green od Vallejon na Nato Green od Tamyia, po negatywnych komentarzach części przeglądających ten dział, że to nie jest zieleń natowska ;)

 

a45ce8c598cdf008.jpg

 

5f8826a45cc977f9.jpg

 

8b48c9294c90c128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 17 za mną. Musiałem w nim dokleić parę części, między innymi osie kół przednich i tylnych. Muszę tutaj znowu pochwalić Dragona za idealne spasowanie części. Jak do tej pory tylko raz musiałem rozwiercać otwór bo część nie chciała wejść. Porównując Dragon do Italeri to niebo, a ziemia.

Na razie odkładam na półkę rozpoczętą ciężarówkę od Patriota i wracam do malowania bo jutro przyjdzie mi reszta farb i polecany tutaj przez innego użytkownika camulfage masking putty. P.S będę przemalowywał Nato Green od Vallejon na Nato Green od Tamyia, po negatywnych komentarzach części przeglądających ten dział, że to nie jest zieleń natowska ;)

 

a45ce8c598cdf008.jpg

 

5f8826a45cc977f9.jpg

 

8b48c9294c90c128.jpg

 

 

A gdzie sa osie?

Nosze oklulary ale czy jestem az tak slepy ze ich nie widze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że jak zostawie brudny areograf bo na drugi dzień bedę malował tym samym kolorem to on mi się zatka?

 

Talerze po obiedzie tez zostawiasz na drugi dzień bo zupa będzie ta sama Pomidorowa??

 

Pamiętaj jak dbasz tak masz, żebyś nie jęczał pózniej ze ci nie maluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze ze przez malowanie odechciewa mi sie modelarstwa. Zawsze jest jakis problem. Jak aerograf nie pluje farba to w ogole nie maluje. Mam taki zgrzyt z farbami Tamyia ze zawsze pluja mi farba. Zanim naloze odcień na model to musze wypiskać kleksa na recznik papierowy. W trakcie malowania wychodzi to kilkadziesiąt razy jak nie kilkaset. Nie wiem czym to jest spowodowane. Mam ochotę rzucić to w krzaki i iść robić coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TReS ma rację - zdecydowanie aerograf do czyszczenia, a dysza i igła do obejrzenia pod lupą pod kątem uszkodzeń. Dobrze rozcieńczone tamki, w sprawnym aerografie, psikane z odpowiednim ciśnieniem nie mają prawa pluć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe rozcieńczenie farby i aero do rozbiórki i czyszczenia, farba tu nie jest winna, to nie farba pluje tylko aero, czym malujesz chinolem jakimś??

 

Ja maluję chinolem za jakieś marne grosze, ale pokombinowałem z farbami a drania rozkręciłem i wypolerowałem igłę na lusterko i problemy się skończyły. Mimo bardzo małego doświadczenia problemy z pluciem lub brakiem malowania u mnie były kwestią rozcieńczenia farby jak pisze TReS lub... za niskiego ciśnienia (plucie) jak mi kiedyś zasugerowali na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, chinolem tez malowałem kiedyś i teraz tez mam jakiś chnol z Amazing Artu za 60 Płn z dysza 0,2 bo zawsze sie przyda, pamiętaj farbę zawsze możesz zrobić za żądka wtedy poprostu mniej kryje, wiec warst cienkich nałożysz przy gęstej już masz problem, ciśnienie na reduktorze 0,7 do 0,9 bara i zero problemów z malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem aerka firmy NO name, i na początku było dobrze. Nawet nie źle malował. Zawsze czyściłem go po każdym malowaniu i było cacy. Któregoś dnia, podczas psikania zaczął pluć. Rozkręciłem go więc, wyczyściłem jeszcze raz, ale problem nie zniknął. Postanowiłem przyjrzeć mu się pod lupą. Okazało się że mam wyszczerbioną dyszę. Oprócz tego, farby rozcieńczałem zwykłą kranówą . Kupiłem sobie nowy aerograf, dobry rozpuszczalnik do farb i teraz problemu nie ma. Były małe zgrzyty na początku, bo robił mi się straszny odkurz, ale regulacja przepływu w aero załatwiła sprawę. Dodam że mój nowy aerek, to też chińczyk za nie wielkie pieniądze. Obejrzyj zatem dobrze swojego, bo też może być coś wyszczerbione, lub igła zgięta, no i dobrze rozcieńczaj farby. Weź po prostu do nowego słoiczka z farbką, wlej rozcieńczalnika po samą krawędź, zakręć, potrząsaj przez minutę i już, farba rozrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aero to ma Ultrę.

 

Nie wiem czy na zdjęciach będzie coś widać, ale większy element jest pomalowany farbą Vallejo Air NATO green, a mniejszy element farbą Tamyia także NATO green. Zastanawiam się czy większy element przemalowywać Tamyią czy zostawić tak jak jest i nie będzie widać różnicy w odcieniach.

 

bbf9d30a84ddb7b5.jpg

 

5e01e4cf81c88b76.jpg

 

fbe79b3b693eb185.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam różnicy wcale nie widzę , postaw to to na białym arkuszu choć by bloku A3, fajny masz ten organizer na szpeje ale... I doświetlając elementy z boku nie z góry przy zdjęciach jeśli masz jedna żarówkę, zainwestuj 15 płn w żarówkę 6500k barwa w Leroy Merlin są takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.