Jump to content

MiG-29A 9-12 GWH 1:48


KRL
 Share

Recommended Posts

Tem model G.W.Hjak i całą serię MiG'w-29 od tego producenta uważam za modele rewelacyjny w materii jakości może z jednym drobnym wyjątkiem (kalkomanie). Ponownie wziąłem więc na warsztat MiG'a-29 z numerem bocznym 40 i postanowiłem poprawić to czego nie zrobiłem przy pierwszym podejściu.

 

Tym razem poświęciłem więcej czasu na dorobienie właściwych anten i co istotne pozbawiłem powierzchnie sterów przetłoczeń.

Model miałbyć delikatnie zróżnicowany bez jakiś nadmiernych śladów eksploatacji ostatnio zrobiłem sporo modeli po przejściach więc czas na coś mniej agresywnego i zwyczajnie mniej sfatygowanego.

 

Niestety nie obyło się bez błedów największy i najbardziej kującym w oczy to zdecydowanie zły kolor koła z kosami na grzbiecie.

Kalki modelmakera niestety kolorem bardzo odbiegają od oryginału. Postaram się dorobić maski i poprawić ten aspekt tak by model w pełni mnie cieszył.

W kwestii samego zestawu nie napiszę nic innego jak tylko tyle że lepszego zestawu MiG-29 na rynkui nie ma.

 

m6RfWaC.jpg?1z5150I5.jpg?14SAPIgK.jpg?1FqwDeSA.jpg?1JQpo6Fj.jpg?1cxONaM2.jpg?1fYsHweo.jpg?1q7nGJBK.jpg?1swzDEN4.jpg?10lHGLeZ.jpg?1ry7j897.jpg?1L9rTGAG.jpg?1knlFXkI.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

O kurczę, mam identycznego w planach Kalki miałeś widocznie ze wcześniejszego wypustu. W moich kolorystyka jest poprawiona, dołączona jest jeszcze mała kalka z erratą i szablon do narożnego fragmentu. Godło pod kabiną masz szare? U mnie jest srebrne... Poza wiadomym malunkiem na grzbiecie nie za bardzo pasują mi dysze, wyglądają jak osmolone, za dużo czarnego. Bardzo odstają od reszty, która mi się podoba. Fajnie zrobiona powierzchnia. dziwi mnie tylko ta skośna smuga na prawej klapie.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Kalki nim je nałożyłem wydawały się mieć właściwy kolor. Niestety po namoczeniu i nałożeniu są po prostu jasno niebieskie. Ale dam sobie z tym radę jak dorobię maski.

Link to comment
Share on other sites

Odnosząc ten model do poprzednich Twoich prac - robiłeś lepsze. Jest też kilka błędów merytorycznych, co do samej konstrukcji, ale nie będę nudził. I nie zrozum mnie źle, po prostu wchodząc do tej galerii spodziewałem się czegoś innego. Jest "ładny", a można by przywyknąć do wyższego poziomu.

Link to comment
Share on other sites

To mnie zmartwiłeś, że jednak i z moimi może być podobnie. Powtórzę więc, jakie masz godło pod kabiną?

 

 

Godło pod kabina jest srebrne.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że trzeba zrobić maski, napiszę do modelmakera czy nie wykonaliby takich masek? Byłoby świetnie gwarancja tych samych wymiarów itd.

Wtedy łatwoby było wykonać poprawki.

Link to comment
Share on other sites

Dzięuję wszystkim za opinie cieszę się że ogólnie model jest pozytywnie odbierany, teraz na warsztat trafi MiG-29A ale tym razem w skali 1:32 i mam nafdzieję że praça nad nim sprawi mi tyle frajdy co nad modelem G.W.H

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najlepszym wyjściem byłyby maski, jednak można też spróbować na koniec położyć delikatny filtr by złagodzić nie co ten ewidentnie niebieski odcień na kalkach.

Wykonałem takie dwa modele jeden dla pilota który odchodził na emeryturę a latał na MiG'u-29 i jak odbierał model to powiedział mi że ten kolor nie jest błedny podobno te koła bardzo mocno odbiegały kolorystycznie od reszty kamuflażu. Więc może faktycznie nie jest aż tak żle z tymi kalkami jak mi się początkowo wydawało.

Dodatkow są spore różnice między poszczególnymi samolotami zobacz poniżej faktycznie tu także widać ten niebieski odcień:

 

8VvLUmf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chyba jakieś zwarcie w systemie bo zadałeś pytanie w moim zapytaniu,nieważne.

 

Chodzi mi jakiej użyłeś chemii do kalek,może to jest powód?

 

Też brałem to pod uwagę ale sprawdzał na kalkach MM na czterech różnych płynach zawsze efekt jest taki sam.

Używanm Microscale, Tamiya Mark Fit, Humbrol Decal Fix i Mr.Hobby MARK SOFTER NEO

Link to comment
Share on other sites

Kontakt z drukiem bedzie, ponieważ i tak nałożysz pózniej kalki, ale zapewniam cię że to nie kwestia chemii a koloru kalkomanii.

Dobrym rozwiązaniem może być jak wspominałem nałożenie delikatnego filtra z szarego koloru na sam koniec przed aplikacją lakieru matowego.

 

Nie pamiętam też czy koledzy nie pisali gdzieś że caracal robił też te kalki i może mają inny odcień, ewentualnie jak nie masz ciśnienia na czas można zlecić wykonanie masek na podstawie tej kalki i to rozwiąże problem koloru.

Link to comment
Share on other sites

Abstrakcyjny,zależy dla kogo.Dla mnie to oznacza dyskwalifikacje tych kalek.Spróbuję się skontaktować z ModelMakerem czy znają problem,ponoć to modelarze,a może mają jakiś patent na ich nakładanie.Jeśli nie to komuś zlecę,ostatecznie caracal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.