Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie się zapowiada. Gdzie to lokalizujesz? Pytam z powodu (jak to u mnie) broni strzeleckiej. "Czerwony" ma coś z rodziny G36, "Szary" coś z rodziny AK. Jedyne realne miejsce jakie kojarzę z takim połączeniem to u nas - G36 mają trochę policyjni antyterroryści, jak by zrobić Beryla to "Szary" był by żołnierzem WP, jak AKMS-a to też (no, raczej powołanym rezerwistą). Rezerwistów jak na razie nie powołujemy, ale kto wie jak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michal_G napisał:

Ciekawie się zapowiada. Gdzie to lokalizujesz? Pytam z powodu (jak to u mnie) broni strzeleckiej. "Czerwony" ma coś z rodziny G36, "Szary" coś z rodziny AK. Jedyne realne miejsce jakie kojarzę z takim połączeniem to u nas - G36 mają trochę policyjni antyterroryści, jak by zrobić Beryla to "Szary" był by żołnierzem WP, jak AKMS-a to też (no, raczej powołanym rezerwistą). Rezerwistów jak na razie nie powołujemy, ale kto wie jak będzie?

Wiem, że ci w pomarańczowych kombinezonach mają G36 ( super oko :super: ) i reszta też inna broń.

Nie chcę tej umiejscawiać  z jakimkolwiek miejscem na ziemi, bo ta praca wzbudza bardzo dużo kontrowersji i w pewnych miejscach gdzie jeszcze publikuję wręcz są naciski bym jej nie kontynuował, a wręcz usunął z portali.

Bardzo łatwo zmienić karabiny, by wszyscy mieli takie same, obojętnie czy będzie to rodzina G36 , AK, lub M16 ale problem w tym, że oglądający przypisują a nawet umiejscawiają to z swoim krajem. 

U mnie pomarańczowi to uzbrojone służby epidemiologiczne, ci szarzy ( na razie ) to wojsko pilnujący kordonu i wjazdu w strefę zamkniętą i ich kombinezony będą w barwach OP1

A ja nie chcę nikogo obrazić czy wyśmiewać, chcę pokazać ludziom co może się stać jak nie będą przestrzegać zasad, nakazów i brać do serca ostrzeżeń. 

Nawet tytuł tej pracy to "Coronavirus - 28 Days Later"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba i liczę że nie porzucisz projektu. A ludzie sami są sobie winni bo w kółko się trąbi we wszystkich mediach żeby bez ważnego powodu z domu nie wychodzić i tak dalej ale przecież zawsze się znajdzie jeden z drugim co jest mądrzejszy od całego świata i nie musi siedzieć w kwarantannie. Piwo pod sklepem samo się nie wypije :|. Ze 3 dni temu widziałem pod sklepem jak kobiety mało się nie pobiły o to która pierwsza ma wejść. Ręce opadają jak się patrzy na to nasze "odpowiedzialne" społeczeństwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Monster3 napisał:

A mi się podoba i liczę że nie porzucisz projektu. A ludzie sami są sobie winni bo w kółko się trąbi we wszystkich mediach żeby bez ważnego powodu z domu nie wychodzić i tak dalej ale przecież zawsze się znajdzie jeden z drugim co jest mądrzejszy od całego świata i nie musi siedzieć w kwarantannie. Piwo pod sklepem samo się nie wypije :|. Ze 3 dni temu widziałem pod sklepem jak kobiety mało się nie pobiły o to która pierwsza ma wejść. Ręce opadają jak się patrzy na to nasze "odpowiedzialne" społeczeństwo ?

Jasne, że nie przestanę. :mrgreen:

Nie moja wina, że ludzie nie tylko u nas ale na całym świecie podchodzą lajtowo do pandemii, a potem płacz i szukanie winnych.

To pierwsza tego typu praca na świecie. ( możecie szukać i i tak nie znajdziecie )

Na razie panuje chaos, ale się go uporządkuje, dojdą cywile zmieni się kierunek ambulansu wtedy i odkażający dostanie dymek no i oczywiście maski. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Monster3 napisał:

Jeszcze karabiny na miotacze ognia bym zamienił :D. Dopiero by dym był ?

Mam ten zestaw. Ale w życiu go bym w tej scenerii nie użył.

OD2f46r.jpg

I dwie ciężarówki marki Man, takie które kursują w pewnym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W przerwie nad dioramą coronavirusa postanowiłem zrobić coś innego.

Chciałbym przedstawić kilka mutantów z stalkera, oraz zaprezentować nowy projekt a tym samym pokazać jedyne w Polsce główki.

S.T.A.L.K.E.R - Koszmary z Strefy

Pierwszym jest:

 

„Rzadki mutant widywany niedaleko centrum Zony. Powierzchowne podobieństwo do humanoida z nieproporcjonalnie dużą głową. Ma świetną percepcję i zdolność kontrolowania słabiej rozwiniętych stworzeń. Dorosłe osobniki są w stanie przejąć kontrolę nad umysłem człowieka. To zawzięty wróg - spotkania z nim obawiają się nawet najbardziej doświadczeni stalkerzy.”

— PDA S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

"KONTROLER"

 

 


Uw72WQo.jpg
1XggEYj.jpg
GVPC4xm.jpg
f5f5BsS.jpg
1KS4uhg.jpg
Ao0w5VF.jpg
QjYBw7J.jpg
MYEHrfm.jpg
I9OXBnO.jpg
U8VZIBx.jpg
twELu0C.jpg
SsZqvb3.jpg
966cgI6.jpg
q2MpIwf.jpg
DUGfaOc.jpg
HeNRSlM.jpg
4Y6q020.jpg

Edytowane przez megapol
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 13.04.2020 o 22:49, M.A.V. napisał:

super ta dioramka z CORVID :super:

zrób tylko ambulansowi porządne tablice bo bez nich traci dużo realizmu

Właśnie z tablicami mam największy problem. Nie żebym nie miał kalkomanii, ale pewnie mnie zjedzą, dlatego może zrobię polskie.

A tym bardziej nie chcę nikogo obrazić. 

To czyste sf. nie odnoszące się do żadnego kraju a i tak ludzie czepiają się i utożsamiają,  że w ich kraju tak nie jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 1.05.2020 o 08:41, chorąży napisał:

Coś nowego w temacie ?

Jasne.wink3

 

Kolejnym koszmarem którego przedstawię jest "Snork"

„Wygląda na to, że stworzenia te kiedyś były ludźmi, jednak ciężko sobie wyobrazić, jakie warunki mogły doprowadzić do zmiany istoty ludzkiej w tak odrażającego potwora. Snorki to szalone istoty żyjące jak zwierzęta i niewiele się różniące od innych mięsożernych stworów zamieszkujących Zonę. Poruszają się na wszystkich kończynach, wykonując długie skoki i nieustannie obwą:bip:ą ziemię, szukając zapachu potencjalnej ofiary. Polują ostrożnie i zachowawczo, często robiąc zasadzki. Dzięki niesamowitemu refleksowi i potężnym mięśniom snork może w okamgnieniu zbliżyć się do ofiary i przygwoździć ją do ziemi jednym długim, dokładnym skokiem. Przy ich ciałach znajdowane są czasem resztki mundurów i innego rodzaju ubrań, można więc sądzić, że tylko tyle zostaje z zaginionych wojskowych stalkerów.”

— PDA S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.


"Snork"




uJiDnO3.jpg
nW25v2Y.jpg
ajUENsN.jpg
PKbWsMW.jpg
bl1e4ex.jpg
2JqhWC5.jpg
dGg23Dg.jpg
1zlbkX1.jpg
RhTuM2R.jpg
wQglQs7.jpg
sSdUf1Z.jpg
Z57AKtg.jpg
iJwJKq2.jpg
UrXT8OM.jpg
zndMaOM.jpg
M4vWK3Y.jpg
aWsLZ1H.jpg
4B63eOx.jpg











 

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Szkoda, ze taka cisza, z drugiej strony Master Box wypuszcza figurki desertbattle

 

https://www.themodellingnews.com/2020/08/masterbox-threenew-kits-of-september.html#more

 

będzie jak znalazł   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

I kolejna nowość w "klimatach"

https://www.playergames.pl/pre-order/icm-35905-135-chernobyl-5-evacuation.html

Akurat np. do makiety z "covid" by pasowały..

Ale i do "Dzielnicy obiecaanej" czy innego powrotu z wojny..

Edytowane przez chorąży
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Żyję i nie umarłem, covid mnie nie zabił, chociaż było blisko.  😝

 

Pomysłów ciągłe dużo, materiałów ( figurek ) jeszcze więcej a czasu mało.

Ale coś wymęczyłem na podstawie jednej fotki.

 

Niestety nie widziałem oryginału i nie znam planów budynku ale myślę że źle nie wyszło.

 

"Припять - Украинки 46"

 

Oczywiście to skala 1/35


Jak wyszło sami oceńcie.

 

 

QzBZcfv.png


WPAAQOt.jpg


vJ1c82X.jpg


mZJf3n8.jpg


DOOAu6E.jpg


eby4aeB.jpg


WTN0Vkh.jpg


Lydrhnb.jpg


YsoWZeL.jpg


VUTGMiE.jpg

 

KFKwtFm.jpg


JBVGHzP.jpg


yt9R8HG.jpg


LXZSxoO.jpg


y2Ty4bZ.jpg


 😝
VjccJfD.png

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Skopiuj adres obrazka z Imgura i wklej go na forum.

 

W twoim poscie wystarczylo tylko usunąć znaczniki img. i wszystko jest ok.

Wystarczy poczytac,  a nie pisac że jest gorzej.

 

Przykladowy obraz z imgura.

image.png.98f8cc3bad58098249d0ae39bb9bd711.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jawkers napisał:

Skopiuj adres obrazka z Imgura i wklej go na forum.

 

W twoim poscie wystarczylo tylko usunąć znaczniki img. i wszystko jest ok.

Wystarczy poczytac,  a nie pisac że jest gorzej.

 

Przykladowy obraz z imgura.

image.png.98f8cc3bad58098249d0ae39bb9bd711.png

OKI.

Dobra usunąłem posta 😎

To fakt może nie jest gorzej 😛  nie doczytałem moja wina, -10 do reputacji.

Ale też ciągle nie siedzę na forum i wszystkich zmian nie śledzę.

Powinno być mi to być obojętne, po prostu wklejam link i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.