Skocz do zawartości

"Autunno italiano negli Appennini" - Otter LRC - IBG 1:72


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisz coś więcej o kole zapasowym - nawiercałeś je może? Czy może środek jest od IBG a tylko opona CMK? Też mam te koła tylko z 2 wersją bieżnika, kupiłem 2 komplety aby mieć 5 koło...

 

To w 100% koło z CMK z nawierconymi otworami. W sumie robota na pół godziny.

 

Czemu "nie jesteś fanem pootwieranych modeli"? Ja utożsamiam "otwieranie" modelu z wyższą szkołą jazdy.

 

Tylko, że dla mnie poziom trudności w modelu to sprawa wtórna bo nie mam ambicji zdobywać żadnych konkursowych diamentów, pucharów itp. Moje modelarstwo ma jeden cel: chcę mieć kolekcję modeli pojazdów z IIWŚ w skali 1:72. Wybieram te, które mi się podobają, a ich otwieranie psuje to na czym mi zależy, czyli sylwetkę pojazdu i jego charakter. Dla mnie dziubanie wnętrza, którego nie widać to strata czasu. Nie mam w tym ani odrobiny satysfakcji. Wolę ten czas poświęcić na dopieszczenie zieleniny na podstawce, albo dodanie figurki do scenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku nastąpił na rynku wysyp modeli pojazdów, które chciałbym mieć w kolekcji. Głównie ze względu na nienachalną urodę. Toldi i Turan już są, Otter się kończy, a japońskie tankietki i kuriozalne Typ 89 następne w kolejce. IBG mnie wykończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się ten Otter prezentuje i komponuje z podstawką.

 

Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi - IBG jest odpowiedzialne za moją zdradę w lotnictwie... Do tego masa fajnych tematów.. Na szczęście ostatnio w ramach nagród otrzymałem nie tylko najnowszego Chevroleta, ale i Karasia, więc bilans jakoś się wyrównuje.

 

Panzer - w Łasku już można było obejrzeć wypraski C15TA w 72.. Idealnie się wpasowuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dopiero co pierwszy raz zerknąłem na ten warsztat.

MASAKRA!!!

Extra zrobione wszystko.

Do tego skala 1/72 normalnie nie wierzę!

 

Na przyszłość możesz czcionkę trochę na zdjęciach przyciemnić i dać o drobinę większą. Ja czytam na monitorze 24" więc podejrzewam ,że przy mniejszych monitorach trzeba bardziej skupić wzrok. Oraz oddzielaj spacją wszystkie fotki.

 

Bym prosił o opis i najlepiej też zdjęcia na czym robisz fotki (aparat, namiot czy stół bezcieniowy, żarówki jaka ilość i moc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy naprawdę super, drzewko Freon rewelacja. Podstawka klimatyczna a sam model bardzo dobrze zgrany z nią.

Jedyny minusik to kształt plam kamuflażu, które sprawiają wrażenie poszarpanych choć zaznaczam że w temacie tych pojazdów i ich kamuflaży absolutnie nie jestem. Ogólnie relacja warsztatowa i winietka bardzo ładne a co najważniejsze dla mnie ciekawe tzn nie panzeroteciak od dragona (oby był to tylko zabobon:))

 

Rozważasz jakichś dodatkowych figurantów? Jest bardzo fajny zestaw brytyjskich zwiadowców od Zvezdy w 72.

pozdrawiam

 

ps

Nie mogę się doczekać by zobaczyć Twojego Typ 89, mój będzie musiał trochę poczekać na swoją kolej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy warsztat jaki widziałem.

Takie prace dają przykład innym jak to wszystko powinno wyglądać.

Mnie osobiście wiele nauczyło przeglądanie twojej pracy i na pewno wyciągnę wnioski jak prowadzić warsztat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minusik to kształt plam kamuflażu, które sprawiają wrażenie poszarpanych

 

Bo są. Eksperyment z maskolem Neo nie do końca się udał.

 

tylko czemu nie jako diorama ??

 

Bo nie uważam, że jest to diorama. A regulamin konkursu daje mi możliwość wyboru kategorii. Bohaterem scenki jest Otter, a więc pojazd.

 

Bym prosił o opis i najlepiej też zdjęcia na czym robisz fotki (aparat, namiot czy stół bezcieniowy, żarówki jaka ilość i moc)

 

Namiot bezcieniowy (kostka 40cm) z allegro za 40zł + biała kartka papieru. Do tego 2 lampki LED z IKEI ( http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70355455/ ).

 

Dzięki za wszystkie komentarze. Model jest już w galerii, tylko pewnie nikt o tym nie wie, bo nie można go komentować. Tak więc zapraszam do oglądania, a na wszystkie pytania techniczne odpowiem tutaj: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=256&t=59965

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.