Skocz do zawartości

Rewolucyjna ZIABAAAAAAAA :) Hobby Boss, 1:350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Malowanie Dantona to są kafle z fugami, Reksio, kamuflaż się starł hahaha. 

I po co ci to było Gała?! Z peletonu wyskoczyłeś w modelarskie SF i teraz masz na co zasłużyłeś!

Nie ma co kruszyć kopii, niech każdy robi zgodnie z WŁASNĄ definicją realizmu, poczuciem estetyki i na ile mu umiejętności starcza.

Patrząc na model Gały i Taltosa1 widać wyraźnie, że autorzy mają całkiem różne "wyznania" co do malowania okrętów i żaden modelarski "ekumenizm" ich nie pogodzi.

1586452127041-1.thumb.JPEG.183b2348bae66fda19044ab9c7bb610d.JPEG

 

256328287_imageproxy(1).jpeg.6430bdf31c8849d72e5c39fb945b176b.jpeg

Mnie osobiście dużo bliżej do estetyki Michała choć nie ukrywam, tak jak pisał blacman mam wrażenie, że brakuje mi kontrastowego linijnego odcięcia płyt przy mniejszym światłocieniu samej płyty. Czy umiałbym zrobić to lepiej - pewnie nie.

W dniu 9.04.2020 o 22:33, taltos1 napisał:

Tutaj tak, na modelu nie bo burty są gładkie...

Właśnie dlatego, że są na modelu są gładkie a w rzeczywistości nie, to je chłop wymalował.

Edytowane przez Super_Hans
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peace! Chodzimy do różnych modelarskich kościołów jak doskonale widać na tych fotach. Ziaba to w ogóle wyzwolona Francuzka więc odeszła do sekty i pachy zapuszcza z tego co słyszałem. :szczerbol:

Edytowane przez Super_Hans
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie wiem ile lat mają. Nie śledzę innych forum więc te galerie co dałeś ok 10 lat temu nie liczac tych cudzych to jedyny punkt odniesienia na MW. Nowszych okrętów nie widze (pozna pora więc mogę się mylić). Nie chodzi mi o dyskredytację czyjejkolwiek pracy a porównanie dwóch zupełnie różnych sposobów malowania. Każdy sam umie wyciągnąć wnioski.

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to te burty - w porównaniu resztą modelu - wyglądają słabo. Po prostu. Ogólnie super wielka sztuka modelarska przez duże S ale burty są zbyt sztuczne. I wcale nie oddają poszycia z nachodzących na siebie blach. Szczególnie sztucznie to wygląda tuż przed rufową parą kominów na prawej burcie. Być może dodanie imitacji krawędzi poszczególnych blach (np. ciemno szarą kreską) poprawiłoby odbiór wizualny. W tej chwili to nie poszycie tylko tonowane kafelki … 

 

Edytowane przez blacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, z opiniami jak z dupami, każdy ma własną :haha: Nikogo nie namawiam przecież do naśladowania, powiem więcej, popieram apel Mariusza: malujcie oryginalnOM farbOM i zostawcie całe to SF dla takich heretykUF i bluźnietcIF jak ja :wink:

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że napisałem o klinkierze to nie znaczy że mi się nie podoba?

Nie do każdego statka będzie pasować ta sama koncepcja malowania także to chyba nie wyścig?

PS zdjęcia robisz tak że wygląda to renderowo i ludzie mają problem z odbiorem jakby było więcej mebli jakaś firanka i takie tam w tle to by było lepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 23:41, Super_Hans napisał:

Nie chodzi mi o dyskredytację czyjejkolwiek pracy a porównanie dwóch zupełnie różnych sposobów malowania. Każdy sam umie wyciągnąć wnioski.

Hej, tylko jest mały drobiazg, to są stare modele ok. 20 letnie,  wtedy zaczynałem moją amatorską przygodę z modelami okrętów,

i nie miałem pojęcia o washu, blaszkach czy jakichś sztuczkach malarskich, a od dobrych paru lat modeli okrętów już nie robię...

Więc nie bardzo tu jest co porównywać i z czego wyciągać wnioski...

W dniu 9.04.2020 o 23:05, Super_Hans napisał:

Właśnie dlatego, że są na modelu są gładkie a w rzeczywistości nie, to je chłop wymalował.

Ciekawe, bo jak wcześniej napisałem, że są gładkie, to straszny ubaw był, a teraz sam piszesz, że gładkie...

Generalnie chodziło mi o to kontrastowe linijne odcięcie płyt, którego na modelu nie ma...

No nic, życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt ?

 

Edytowane przez taltos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, taltos1 napisał:

Ciekawe, bo jak wcześniej napisałem, że są gładkie, to straszny ubaw był, a teraz sam piszesz, że gładkie...

Generalnie chodzi o to, że sam kadłub modelu był płaski, dlatego Gała natrysnął podkład i nadał mu jeden poziom wypukłości w postaci poziomych pasów poszycia. Następnie pozostało wykonać pojedyncze płyty na tych pasach. Zrobił to cieniowaniem, co jak dla mnie ma sens. Można oczywiście byłoby się pobawić w zrobienie tych płyt wypukłych, w miejscach gdzie nachodzą na siebie, no ale wybrał taka metodę. Te linie o których taltos piszesz, może i by przeszły, nie wiem, chociaż bałbym się czy by nie zrobiło się zbytnio w kratkę na tym kadłubie. Dobra Pany nie ma co bić piany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu człowiek kupił sobie nowy aerograf i chciał sobie pomalować w tym przypadku akrat kafelki, tak bym to widział :) Druga sprawa to nie każdy  musi optować za Francuzkami z włosami pod pachami ( ja bardzo lubię ) Śmierć Burbonom! Niech Żyje Rewolucja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.