Skocz do zawartości

Rewolucyjna ZIABAAAAAAAA :) Hobby Boss, 1:350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Wooow! Zajefajne te klapki! Im mniejsze tym fajniejsze - te na bulajach dziobowych rozwalają system...:woot:

Pozdrawiam, Marek

PS. Kiosk makaronowy jeszcze raz trawiEM po drobnej poprawce - dam znać jak już wypłynie z kwasu ;).

 

Edytowane przez donalyah00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Ziaaaba nabiera wyglądu, aż miło.... Muszę częściej robić sobie przerwy od foruma, będzie lepiej postępy widać :haha: A jakby jeszcze Cycu wychynął z szafy, to już w ogóle była by bajka :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo zacnie to wychodzi 

przyznaj sie cienie od 2 luf artylerii pomocniczej - lewa burta przednie kazamyty wymalowałeś sam czy to światło :) 

Edytowane przez laskonogi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest światło w tunelu! Detal robi wrażenie. 

A ja mam prośbę. Za każdym razem te Twoje obicia z towarzyszącym im z reguły zaciekiem rdzy wyglądają niezmiernie sugestywnie i dobrze. Zarowno pod względem kolorów i kształtu. Zrób kiedyś małego tutoriala z pracy olejami przy tym. Kilka zdjęć od zera do efektu.  Jakie farby, benzyna, odstępy czasu, pędzel czy wykalaczka itp. 

Ja osobiście mam zawsze z nimi problem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pierwsze dwie fotki sOM prześwietlone, to bask bijący z cesarskiej korony :haha: Ogarniam jeszcze ten apatrat.

Co do zacieków, to jest to robota bardzo prosta, wymagająca jedynie odrobiny pomyślunku i cierpliwości. Poniżej zestaw narzędziowy:

ll.JPEG

Najpierw trzeba zrobić same obitki, to robię van dyke'iem głównie wykałaczką, ze względu na rozmiar, pędzlem tez mozna ale takim zaczynajacym sie od 5 zer w górę. Po zrobieniu obitków trzeba dac temu wyschnąć, minimum 48 h, najlepiej zabrać sie wtedy po prostu za inna robotę, albo zrobić sobie wolne. Jak jest inna robota to warto zostawić to nawet na tydzień, nie ma wtedy zagrożenia że coś nam sie rozbabrze później. Następny etap to fajna robota. Najbardziej realistyczne rezultaty osiąga się w nastepujący sposób: pod obitkę, na całej jej długości, nakładam paloną umbrę, po czym zwilzonym w łajt spirycie pendzlem ( zwilżonym i nieco osuszonym, coś jak przy suchym pedzlu) wykonuje jedno pociągnięcie z góry przez obitę, robiąc zaciek z umbry. Pierwsze jedno dwa pociągnięcia sa decydujące, trzecie zazwyczaj oznacza zmycie wszystkiego w piz..u i rozpoczęcie prcedury od nowa :haha: Oczywiście po osiągnięciu zadowalającego kształtu mozna sobie pomagać drugim pędzlem w stylu 5-10 zer. Mozna też potem podpicować kolor sieną palona, która dobrze udaje świerzą rdzę. Czasem podkolorowauje zaciek sieną, zeby było barwniej, ale zasadniczo uzywam jej głównie do dodania rdzawej otoczki obitkom którym nie robię zacieków. Robię z niej taka aureloę/halo dookoła obitki sugerujac że jest stosunkowo świerza i zaciek jeszcze się nie zrobił, ale już coś tam się dzieje. To by było w zasadzie tyle, wariacji mozna sobie wyproukowac do woli. Zacieki ze starej burej rdzy robię z samego van dyke'a, ale to zazwyczaj bez obitka, spod jakiegoś pylonu czy węzłówki. Ot i tyle w temacie, TYM temacie. Nastepnym razem może cyknę jakieś fotki przed i po , tylko w zasadzie nie wiem czy to ma sens bo bedzie tak, fotka z obitką, a druga zaciekiem.... tak czy siak najbliższe będe robił pewnie w nagatsuku.

Mam nadzieje że pomogłem :haha: 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlezwiki jakieś się tu pENtaja po okolicy, więc trza się pospieszać :haha: 

 

49645006943_cd150a1f74_o.jpg

 

49645535771_66f25de717_o.jpg

 

49645535961_30e34874d8_o.jpg

 

49645536121_4f4f64ce08_o.jpg

 

całościowo tera wyglada tak (tym razem zdjEŁem koronę, więc nie prześwietlone )

 

49645007498_f0714227da_o.jpg

 

49645007548_e73686c5a0_o.jpg

 

Z moimi relingami pracuje się znacznie przyjemniej niż z tymi od HB :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tera CZa się brac ze zaplatanie sznurkUF..... reszta drobnego śmiecia zostaje póki co w puszkach, coby nie  przeszkadzała.

 

49662642146_9ec9121cdf_o.jpg

 

49662102753_883f48954e_o.jpg

 

49662103143_9647a052c4_o.jpg

 

49662922602_6a63e65379_o.jpg

 

49662922827_6a1e994eb7_o.jpg

 

49662922792_964edc45dd_o.jpg

 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ja siadam i się ucze, więc proszę wykład prowadzić spokojnie i dokładnie tłumaczyć krok po kroku, do czego mocujemy w pokładzie etc

Ps będziesz robił metoda indiańska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylepiłem bloczki od flaglinek i resztę szmelcu, co później miedzy linkami ciulowo by sie wklejało. ŻelastFo postawione tylko dla picu, tu sie pewnie posty z dużą iloscią fotek skończą, wypuszczam z klatki pajONka :haha:

 

49677441291_84e2323eda_o.jpg

 

49677440961_97a6a55913_o.jpg

 

49677724392_97e25dc9b3_o.jpg

 

49677441181_73046155ea_o.jpg

 

49677441106_10dcb3971c_o.jpg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale własnie chodzi o te bloczki ? i jeszcze mi proszę powiedzieć jak montujesz do pokładu etc bo już kilka metod mam w głowie - mikro kółka fot otrawione, nawiercanie otworów, mikro druciki do których sie to dokleja ...- wszystko co z olinowaniem jest mega ciekawe. Wiec nie ociągać się, tylko robić foty i tłumaczyć takim matołkom jak ja :)

na pewno najwyższy wynagrodzi ci to w grogu ... w odpowiednim czasie :)))) a w doczesności to ja się może gdzieś kiedyś także dorzucę w podzięce :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.