Skocz do zawartości

Rewolucyjna ZIABAAAAAAAA :) Hobby Boss, 1:350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

W bloczkach też nie ma żadnej magii, to kółka polistyrenu o średnicy około 0.9 mm przeklejone do rei. A linki po prostu bierzesz i przyklejasz do nich z jednej strony a do czegostam z drugiej. W tej skali nie bawię się w żadne tam cuda, bezposrednio do pokładów czy nadbudówek. Kółka czy inne kotwy robię w 200 ale tylko wtedy kiedy wiem na pewno gdzie liny szły. Zazwyczaj trzeba rzeźbić i omijać różne rzeczy więc przewidzenie gdzie wypadnie dół liny nie zawsze jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pajOnk to różna technika. 

Laskonogi, wszystkie chwyty dozwolone, może poza nawiercaniem otworów. To bez sensu. Przynajmniej przy metodzie z rozciagnieta ramka. Tak jak Gała pisze, w tej skali a tym bardziej w 1/700 nke ma co się bawić specjalnie w uchwyty na dolnym punkcie przyczepu. Haljardowe linki z reguły wystarczy na dole do relinga zamocować przy koszach na chorągiewki albo do samych koszy. Zalezy co sugeruje schemat. Konstrukcyjne do pokładu, komina itp z reguły wystarczy punktowo chwycyc i ew dać kropelkę pva imitującą bloczek czy coś. W sytuacji bardzo eksponowanych elementów (tak jak u mnie na japonce na wentylatorach i pagodzie) można dodać jakieś pseudo przyczepy z blaszek itp. 

I jeszcze jedno. Przy pracy z rozciagnieta ramka i nie tylko, najłatwiej i najwygodniej klei się z dołu do góry i od środka na zewnątrz. I jeszcze jednojedno, jak się zamoczy nitke z ramki w kleju typu contacta revella to na końcu nitki robi się kulka która można łatwo "położyć" i przykleić w wybranym miejscu. 

Sorry Michał za przydługi post. Ale mój PajOnk mi kazał. 

giphy-downsized.gif.8a98b4afdd4d1399c3195e921fd8ab46.gif

 

 

Edytowane przez Super_Hans
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi to jednak potrafią wszystko wykorzystac, np jak widzę na kutrze z dantona zamontowali jako kominy spiżowe lufy z czasów Napoleona, bo tak na oko przekrój ścianek podobny ?

A na poważnie zajefajoskie plandeki, czy to jest chusteczka, czy osławiona taśma teflonowa ? Trochę tak teatralnie rzucona, ale to Francuzi u nich zawsze nieład na okrętach był

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Panie, ale u Francuzów w czasach pokoju to porządek powinien być, jak na paradzie... Taki pierdzielnik to Oni tylko podczas odwrotu mieli :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinowanie bajka! Cieszę się, że szamańską metodą. Te zwisy to upierdliwe są i trudne. Przy luźnej poziomej (z lekkim zwisem, czyli tak w realu) każda pionowa powoduje że całość zaczyna trochę tańczyć i wichrować w płaszczyźnie horyzonatlnej i strzalkowej. Wiadomo, oko ludzkie jeśli chodzi o symetrię jest strasznie wyczulone i każde nienaturalne ugięcie będzie kłuło. Widzę, że dzielnie walczyłeś i w sumie wyszedłeś z tarczą. 

W japonce miałem podobny problem, że traciłem geometryczny ład w pajenczynie z pionowymi. Ostatecznie poszedłem na kompromis i naciągnąłem podłużne wink4IMG_20200331_200205.thumb.jpg.ef746b19351330b30e4b44e99151608d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Pawle mnie tez to wnerwiało i zwisów już nie ma, poziome dwie naciągnąłem tak jak Ty. Jutro zrobię nowe zwisy i jeszcze te latawce co są na górnej linie. Ze dwie godziny się na to gapiłem i biłem z myślami :haha: tak po prawdzie to tu więcej rzeczy powinno zwisać. No cóż nie mozna mieć wszystkiego.....

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te zwisy nie lepiej robić z mega cienkiej nicy - jej ułożenie z założenia będzie bardziej naturalne ? choć nie wiem czy za bardzo róznica materiału nie kuła by w oczy ?

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.