Skocz do zawartości

Bismarck 1/200


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Wory - teflon? No i co z Kongo, tamto był zdecydowanie ciekawszy projekt :bleh:

Wory z cytrynowego Liptona - będę jeszcze z nimi walczył, bo nie wszystkie mi się podobają... Co do Kongo, to sobie stoi spokojnie w gablotce i dojrzewa ?

 

eShkI0O.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z tymi worami z herbaty. Wygląda to bardzo dobrze. Jedynie na prawej lufie wieży po lewej to proste załamanie mnie razi. 

W Kongo to Ci blachy zaśniedzieją jak tak będzie dojrzewał. A Japonka na niego czeka... aż sie zestarzeje i zrobi się brzydka. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 08:20, Super_Hans napisał:

Ciekawy pomysł z tymi worami z herbaty. Wygląda to bardzo dobrze. Jedynie na prawej lufie wieży po lewej to proste załamanie mnie razi. 

Worki od herbaty mają niewątpliwie duży potencjał, choć w tej kwesti nic nie jest jeszcze przesądzone. Chcę zobaczyć jeszcze worki z CMK, które dostanę w przyszłym tygodniu i wtedy podejmę ostateczne decyzję. A na razie kolejna przedostatnia wieża.

 

A1RUGSI.jpg

 

q2WTxjx.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, macek25 napisał:

Bardzo ciekawy pomysł. Te worki to tak na sucho założone ? Ps.ciekawe czy będą lepiej wyglądać niż to póki co fajnie ? 

Worki są przyklejone jakimś wikolem do tego co dał Pontos. Na ten moment są jedynie osadzone na lufach, bez klejenia... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dorotka napisał:

Pobawię się trochę nowymi dla mnie farbami... Zobaczymy co z tego wyjdzie ?

Sam zastanawiam się nad zestawem tych farb ?. Opinie są różne więc czekam na test?

Edytowane przez Mirek-M128
Brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirek-M128 napisał:

Sam zastanawiam się nad zestawem tych farb ?. Opinie są różne więc czekam na test?<span>

Na tę chwilę psiknąłem jedynie jakiś złom od Trumpka. Nie miałem firmowego rozcieńczalnika, ani 22A więc wymieszałem  z tamiyowskim Lacquer Thinner. Maluje się normalnie, od czasu do czasu przytyka dyszę. Teraz mam rozpuszczalnik firmowy, więc teoretycznie powinno być lepiej. Farba jak farba, kolory mi się podobają. Na chemię od Wildera reagują normalnie, tzn. nic nie odchodzi. Skrobać też można. Wygląda na to, że się polubimy. Ale to tylko wstępny test…

 

XqpztO4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mirek-M128 napisał:

W każdym razie coś już wiemy?<span>

Wiemy jeszcze coś... Dodanie firmowego rozpuszczalnika, a także rozpuszczalnika Mr Hobby Hobby Color Thinner 400 likwiduje skutecznie kolor farby ? Jeszcze takich rzeczy to nie widziałem muszę przyznać... Z ciemnoszarego na niebieski.... ?

 

s4WYz1R.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki prezentują się świetnie. Gdzie zamawiałeś?

8 minut temu, Dorotka napisał:

Wiemy jeszcze coś... Dodanie firmowego rozpuszczalnika, a także rozpuszczalnika Mr Hobby Hobby Color Thinner 400 likwiduje skutecznie kolor farby ? Jeszcze takich rzeczy to nie widziałem muszę przyznać... Z ciemnoszarego na niebieski.... ?<span>

Dziwna sprawa ? W takiej sytuacji pozostaje tylko lacquer albo zmiana na lakiery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirek-M128 napisał:

Worki prezentują się świetnie. Gdzie zamawiałeś?

Dziwna sprawa ? W takiej sytuacji pozostaje tylko lacquer albo zmiana na lakiery. 

Worki zamawiałem w Mojehobby. Co do farby to sprawdzę jeszcze X-20A od Tamki, ale muszę zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Iron Duke napisał:

Możesz podać link do tych worków?

?

 

https://www.mojehobby.pl/products/Bismarck-3668004.html

https://www.mojehobby.pl/products/Bismarck-3667999.html

 

Ale generalnie to ani te od Pontosa, ani te od CMK w niczym nie przypominają szmat na oryginale...

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie przekonują te ulepione z filmu. Za "teatralne" i masywne są te zwisy.

2 godziny temu, Dorotka napisał:

wszystkie te plastikowe worki wyglądają jak plastikowe bryły. co ma niewiele wspólnego z rzeczywistością....

Zgadzam się. W 1/350 też a jak pokazał Chudyhunter nawet w 1/700 lepiej wyglądają te marszczone z teflonu, mokrego pergaminu itp. Twoje z herbaty też są dobre. Pochyl się nad tymi zmarszczkami żeby nie było sztucznych załamań i będziesz miał efekt jak na focie wyżej.

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.