Skocz do zawartości

IJN Tone 1/350 Tamiya


Super_Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli się przekopuję przez wątki działu okrętowego.... Wy to jesteście z zawodu jubilerami, zegarmistrzami? Pomyśleć, że kiedyś dorobiłem narzędzia w 1/72 i się cieszyłem jak chińczyk z bateryjki:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 21:04, Szydercza Gała napisał:

Fajny , fajny :szczerbol:  Tylko śrubę prawą Ci złomiarze zajumali :haha:

No zajumali. Zaszyli się skurczybyki w lesie bambusowym. Ciężka ta cholera mosiężna. Odpocząć chcieli.

Oficerska katana już umyta ale śruba wciąż leży w bambusie. :szczerbol:

IMG_20191213_213902.thumb.jpg.9762871343c771052fbe83d1b9eb63e7.jpg

17 godzin temu, Lipa napisał:

Powoli się przekopuję przez wątki działu okrętowego.... Wy to jesteście z zawodu jubilerami, zegarmistrzami? Pomyśleć, że kiedyś dorobiłem narzędzia w 1/72 i się cieszyłem jak chińczyk z bateryjki:szczerbol:

Haha.. Prowadzimy z reksiem objazdowy cyrk pcheł po prostu. 

Strój szamana założony, kadzidło dymi aż dzieciaki zielone chodzą... Robimy olinowanie. Nie zdawałem sobie sprawy ze skali problemu. Jakoś podświadomie unikalem akurat tych planów. 

IMG_20191217_172907.thumb.jpg.aa39aeeb9e32d76a0163eb0987419822.jpg

Po 2 nocach udało się 1/4 sekcji dziobowej opanować. Okazało się, że zapinki trzeba dorobić ze zlomowiska.  :szczerbol:

IMG_20191217_170827.thumb.jpg.08ed36c1e8291b64c66b19aefa4800b0.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bazylms napisał:

To z czego ostatecznie robisz olinowanie? 

Podluzne długie i krótkie napięte z ramek. Zastanawiam się jeszcze nad krótkimi luźnymi.  Problem z krótkimi luźnymi jest taki, że złapane klejem trochę sprezynuja na boki. Nie trzymają grawitacyjnie pionu. Mam mega cienki drucik nawojowy miedziany. Ale on jest pokryty jakąś powłoką i nie czernieje w oxynie. Wymaga malowania a tego chce uniknąć. Albo zmienię klej (teraz idzie bcg/CA) na taki co daje czas ustawić te z ramek albo będę myślał dalej. Zamówiłem stalowy 0.02, 0.03 i 0.05 mm ale dojdą styczeń/luty więc duupa. Przyda się kiedy indziej. 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było mówić wczesniej, odwinałbym Ci tego mojego 0.06.  Czymaj się to już końcówka, nic nie poganiaj, jak trzeba czekac do lutego to czekaj, zrób całą resztę, zamknij sarkofag i rób Mutsuka w miedzyczasie :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie luźne to moze z cienkiej nici np do mojego Cabeltowna dodawał Flyhawk taką cieniutką megą, przeciągnąć wikolem - usztywni ale nie pogrubi i będzie git ,,, jak coś to mogę odstąpić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 20.12.2019 o 09:43, Super_Hans napisał:

 Zamówiłem stalowy 0.02, 0.03 i 0.05 mm ale dojdą styczeń/luty więc duupa. Przyda się kiedy indziej. 

Jeśli zamówiłeś na szpuli to obawiam się, ze stalowy drut po rozwinięciu będzie się skręcał i będzie trudno go będzie wyprostować. 

Można kupić taki:

https://www.mojehobby.pl/products/Drut-mosiezny-o-dlugosci-10-metrow-i-srednicy-0-10mm.html

Po rozwinięciu jest prosty. Stosowałem go na moim Takao. 0,1mm jest oczywiście przeskalowane nieco ale ogólnie efekt jest ok zwłaszcza kiedy stosuje się dodatkowo anteny radiowe, które są trawione. 

0,02mm zdecydowanie za cienki będzie, 0,03mm bedzie słabo widoczny - choć najbardziej odpowiedni względem skali. 

Czasem warto nieco przeskalowac.... 

 

PS  model piękny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz za podpowiedzi. Masz rację, stalowego nie rozciagniesz, urwie się. Ale niech on najpierw przyjdzie z Chin, kosztował grosze, zobaczę co to to w ogole i jak się z tym pracuje. Pewnie się przyda prędzej czy później. Sam jestem ciekaw jak wygląda 20 mikrometrow na żywo. 

Olinowanie u mnie bedzie jednak w całości z ramki. Udało mi się znaleźć prosty sposób na utrzymanie równej płaszczyzny strzalkowej tych wiszących łuków, jak i ich promienia. Prosta geometria się ukloniła. 2 punkty nie dają płaszczyzny. 3 już tak haha. :nauka:

Także to co było poszło do kosza. Jest nowe. Na razie połowa dziobowej pajeczyny siedzi tak jak trzeba. 

IMG_20200103_203551.jpg

Edytowane przez Super_Hans
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 20:35, Super_Hans napisał:

A tu cały ten głupi przepis na jednym obrazku. :haha:IMG_20200105_203115.thumb.jpg.12ada13867c986af75f104d0f4368315.jpg

dokładnie tak !

ja bym tylko dodał swój sposób na łatwe, beznaciągowe i (co ważne !) kontrolowane tworzenie nawisów przy pomocy sztywnego drutu lub wyciągniętej ramki :

1.thumb.png.24f511ca2e6c0f08d0d3b35b7b8b64fe.png

 

podobnie można wykonać anteny oraz flaglinki z efektem naciągnięcia przez wiatr.....

Edytowane przez blacman
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsza szalupa powieszona. Wsparłem się blaszkami od Alliance model work NW35015 i NW35043 plus belka z odbojnicami  scratch z drucikow. Taśmy z pla paper tamki, bloczki im dorobiłem z blaszek. Linki z ramki. Będzie na to jeszcze łosz i kredki. 

IMG_20200122_145936.jpg.1965282836dc8413d8eb5453fee6f962.jpgIMG_20200122_122959.thumb.jpg.c07d92c0d0eb870402627dba005fec9b.jpg

Edytowane przez Super_Hans
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy pomóżcie! Pytanie do znających zagadnienie bo sam jestem zielony w temacie. Chodzi mi o chorągiewki sygnalizacyjne. Zastanawiam się czy czegoś nie zawiesić. Mam przypadkiem takie coś (ww2 ijn signals flags and pennants)Macie jakieś sugestie co powiesić by miało to jakikolwiek sens? Spotkałem np taki układ (zdjęcie niżej):

71wnAzx5s7L._SL1126_.thumb.jpg.4109470bc598f86bec86603fa84336eb.jpg

 

IJN-Tone-22.jpg.83d58b2a02590d36377938b53a4ee3d6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Chodzi mi właśnie o jakąś kombinacje typu rozkaz czy informacja. Znalazlem coś takiego (link do pdf) . Japońska flota używała dodatkowo swoich sygnałów i tu jest o tym. Są przykłady ogolne więc może coś się wykombinuje. Przy czym jeszcze nie wiem czy w ogóle je powiesze.:hmmm: Żeby kolorowy cyrk objazdowy mi nie wyszedł, nie lubię za dużo koloru na okrecie. :szczerbol:

 http://dreadnoughtproject.org/friends/dickson/Complete_Signal_Book_version_2.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.