Skocz do zawartości

IJN Tone 1/350 Tamiya


Super_Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Spiton!

 

Nieco pozmywałem jeszcze kamienia, starając się czyścić bardziej wertykalnie, co by nie było za dużo tych poziomych pasów.

Do tego próba wizualna ze śrubami. Jak na razie wygląda jak wygląda. Jest brudno i dziwnie . Teraz znowu pójdzie sido i spróbuje nieco zwashować te poziome linie spawów żeby nie raziły.. A potem zabawa z olejami z góry w dół. Może nie będzie źle..

 

30270249778_389ec0546c_b.jpg

 

30270250748_d0dba11528_b.jpg

 

44089348672_577a91b0c9_b.jpg

 

30270250198_4e6f71d8bc_b.jpg

 

44089347952_c8ab19816f_b.jpg

 

P.s. - tak, psiknąłem sobie niechcący platformy 50 calówek kamieniem

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda przekonująco. Ja to kupuje.I dodam, że takiego fajnego dna w modelu jeszcze nie widziałem. Czy raczej jest to jedno z lepszych podwodnych części kadłuba jakie widziałem. Oczywiście licze jeszcze na jakies bajery w części nawodnej ,-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

Dno i kadłub teraz dostanie sido i właściwe dopiero się zacznie zabawa w zacieki ogólnomorskiego syfu, rdzy i glona. Natomiast wały są polakierowane mieszanką lakierów model master satin i matt i na nie pójdą zwilżone pigmenty gąbeczką. Nie będą takie "igły" Mam tylko nadzieję, że nie wyjdzie z tego jedna wielka kupa.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odcinek pt "Osady, Glony i Srony". Wielbicieli czyściochów uprzedzam - jest hardcore, bez cenzury!

 

A poważnie, męcze się z tym cholernie. Radźcie pls.

Pierwszy raz używam dodatków Miga. Konkretnie dwóch washy o pogodnych jak niedzielny poranek nazwach Slimy Grime Dark i Light do glona - z tym nie mam problemu. Natomiast z suchymi pigmentami do osadów (dwa dirty różne od AK i Abteilunga 501) to jak na razie nie mogę uzyskać pożądanego efektu. Co nałożę to schodzi. Próbowałem to fiksować alkoholem izopropylowym, lakierami akrylowymi i a nawet lakierem Model Master i ni chu chu nic z tego nie zostaje poza coraz większym syfem na biurku i smrodem w mieszkaniu. Jutro przyjdzie orygilany fixer. Zobaczymy. Jak nie podoła to przesiąde się na oleje a pigmenty dam żonie do makijażu w ramach przeprosin za smród acetonu w nocy

 

Takie początki scum line'a, z efektu póki co zadowolony nie jestem:

 

43465284875_5a2933d22d_b.jpg

 

30505695168_611828268a_b.jpg

 

43655832984_eb76d96b48_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest problem i też to przerabiałem. Na sucho wygląda zarąbiscie zaraz po pigmentowaniu, a w momencie pryśnięcia lakierem, lub nawet samym thinnerem wszystko znika. Jeśli nałożysz dużo pigmentu, to nie zniknie, ale za to ściemnieje no i dalej efekt nie będzie taki jakby się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. czyli przechodzę dalej..

 

44443427971_4d5b9bd056.jpg

 

Dzioba na razie zostawię jak jest, mi się podoba. Inspirowalem się modnym ostatnio POW.. Pomyśle jeszcze, popaczam na zdjecia i może coś pokombinuje na finiszu. Tak samo z solą jeszcze poprawię.

 

Nawiasem mówiąc, scumlajny dużo fajniej się prezentują z "czUrnym pasem", których akurat japonce (co za paradoks) NIE mialy..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się dziób podoba, widać, że ciężko pracuje tnąc Pacyfik !!! Wygląda na fajnie spracowany. Ja jestem jak najbardziej na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię stanowcze NIE dla jakości zdjęć.

Moim zdaniem takie fotki cykane bez odpowiedniego oświetlenia nadają się na etap budowy jednak w fazie malowania już wypadało by pokazać właściwe kolory.

Teraz trzeba się trochę domyślać, że szary to szary.

Trzeba poprawić balans bieli i doświetlić fotki.

Pozwoliłem sobie na korektę twojego zdjęcia - 30 sekund pracy w GIMP

30565649698_58079829a5_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz, masz 100 % racji! Dzięki za próbę wydobycia kolorów z mojej foty. (choć w pierwszej chwili pomyślałem : WTF?). Wrzucam zdjęcia w świetle naturalnym, praktycznie bez korekty, WB - auto. Kolory powinny być w odbiorze takie jakie są. Pozdro!

 

44421784702_9478b40a83_b.jpg

 

44421544802_474272b701_b.jpg

 

29533342907_39148778cf_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.