Skocz do zawartości

Mig-29 - G.W.H = 1:48


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

To niech wprost napisze że to jego model, że robi go tak jak chce i bedzie ok. Wtedy nikt nie będzie tracił czasu na sugestie i porady jak wykonać prawidłowo i zgodnie z prawdą model. Zawsze myślałem że forum takie jak to właśnie po to jest, a jak ktoś sobie tego nie życzy niech napisze wprost i bedzie po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo mnie interesuje ten warsztat, może tak zastosować cechę modelarza - cierpliwość ?

Nie strzelać tak ostro krytyka , uwagi kolegów bardzo pomocne i praktyczne do wykonania modelu .

Tutaj się dowiedziałem , że ten samolot miał kilka malowań , itp...

Autor zaczął bardzo sprawnie i w formie nie pospolitej. Sam napisał , że się pogubił . Lepiej chyba poczekać , porozumieć się , wybrać najpierw co robimy - na postoju , na postoju z odpalonym i silnikami , z pilotem albo bez itp.

Jeszcze nie minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia warsztatu , chyba nikt nie siedzi 24 na dobę przy modelu. Dajcie czas autorowi na odpowiedź i zmianę działania .

Nie zamawiać odrazu pierza i smoły .

Dlaczego? Chcę oglądać ten warsztat i dowiedzieć się jak ten model zrobić prawidłowo.

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że to hobby ma odstresowywać i zbliżać ludzi ....

 

Panowie Tazman79, Ferret37 i wisa gratuluję bardzo obszernej wiedzy w temacie - naprawdę.

Szczerze godna podziwu jest Wasza dbałość o szczegóły jednak mam nieodparte wrażenie, że bardzo chcecie się wykazać tą wiedzą ale nie za bardzo na dobre miejsce trafiliście - i mówię to bez cienia urazy....

Przytoczona definicja modelarstwa jest słuszną ale jej interpretacji już jest tyle ilu modelarzy. Powiedzcie mi proszę ile, chociażby tu na tym forum, jest modeli idealnych, takich których autor zadbał o każdy szczegół, tak aby był wierny oryginałowi.

NIE MA takiego idealnego modelu.

Owszem, są modele (nieliczne) które mocno do tego ideału się zbliżają ale i one posiadają jakieś tam błędy. Ich wykonawcy natomiast to już naprawdę artyści i ludzie z Dużym Talentem. Ja nigdy do takich się nie zaliczałem i nie będę się zaliczał.

Śmiem twierdzić, że ponad 90% użytkowników tego forum to pasjonaci modelarstwa przez małe "m".

Kupują, budują i cieszą się latami z tego co ulepią - tak jak i ja, tak jak np kol Solo.

Ktokolwiek oglądał moje modele (różne) nie zauważał błędów w wersji, oznaczeniu, kamuflażu itp, itd... bo nie był znawcą - a Ci którzy oglądali to naprawdę szeroki przekrój ludzi o różnych zainteresowaniach i wiedzy. Każdy raczej oceniał pracę modelarską. Zdaję sobie sprawę z "ułomności" moich modeli i dlatego nie śmiałbym żadnego wystawić do muzeum czy innej galerii historycznej lub tematycznej.

 

Robiąc modele i wystawiając warsztaty i galerie liczę bardziej na krytykę, ocenę i porady dot. techniki modelarskiej. Nie raz już pisałem i powtórzę to teraz głośno

NIE DĄŻĘ DO 100% ODWZOROWANIA ORYGINAŁU i tak naprawdę nie interesują mnie żadne %. Ważne żeby to co robię przynajmniej przypominało oryginał. Myślę, że Mig-29 wygląda jak Mig-29...

 

Ja pomimo zaawansowanego wieku ciągle cieszę się sklejaniem i sklejonymi modelami. Kto czyta moje warsztaty łatwo zauważy, że praktycznie każdy model jest robiony PZP. Gdyby zależało mi na ich wierności zacząłbym od dokupienia tony dodatków, blaszek, żywicy i czego tam jeszcze. Potem "zniszczyłbym" to co w pudle "poprawiając" producenta, tnąc, piłując, dorabiając, zmieniając.... Efekt końcowy ? Dla "normalnego" człowieka niezauważalny (nie znaczy, że niewidoczny !).

 

Tak - zepsułem MiGa 29 (kogoś nawet zabolało, że w tytule MiG jest napisane Mig), jestem ignorantem, ślepym i głuchym.

Przykro mi, że naraziłem niektórych wrażliwe zmysły na taką rzeź.... tylko jeśli się nie podoba moje podejście to po co się męczysz ciągle śledząc wątek ???

Skoro jednak jest tak źle to myślę, że warto w tym momencie zakończyć ten wątek i tę dyskusję tu i teraz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkWing - nikt Cię do niczego nie zmusza. Ale pokazujesz warsztat na forum, więc myślę, że nie powinno Cię dziwić, że ktoś Twoją pracę komentuje. Taki urok forum. Co zrobisz z tymi informacjami to Twoja sprawa. Posłuchałeś w sprawie lotek, wloty już Cię nie interesują. Fair enough. Ale nie dorabiajmy do tego historii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkWing, niepotrzebnie sie unosisz. Po pierwsze, często posiłkujesz się argumentem - bo ktoś tam nie zauważa błędów, Sęk w tym, że model chyba robisz dla siebie, nie dla kogoś i jeśli Tobie te błędy nie przeszkadzają, to luzik.

Drugą kwestią jest sens warsztatu. Ja widzę to tak, że warsztat zakłada się z dwóch powodów - albo ktoś czuje się mocny i udostępnia warsztat, żeby ktoś mógł coś z niego ciekawego dla siebie wyciągnąć, albo ktoś czuje się słaby i oczekuje w czasie pracy pomocy - technicznej, czy merytorycznej.

Z jakiego powodu jest Twój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pokazujesz warsztat na forum, więc myślę, że nie powinno Cię dziwić, że ktoś Twoją pracę komentuje.

 

Komentowania nikt nie broni, gorzej że w tym warsztacie kilka osób zaczęło wywierać dość silne naciski na autora, żeby robił model tak jak oni uważają za słuszne.

Dla mnie to niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentowania nikt nie broni, gorzej że w tym warsztacie kilka osób zaczęło wywierać dość silne naciski na autora, żeby robił model tak jak oni uważają za słuszne.

Dla mnie to niedopuszczalne.

 

Otóż to ! Przecież czy autor modelu zastosuje się do rad czy nie, to jest jego sprawa - a tutaj od razu pod pręgierz go bierzecie Więcej luzu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo nie mylę pojęć, nikt nie wywierał żadnego nacisku i nie jak uwazalismy za słuszne tylko zgodne z autentycznym modelem. DarkWing mógł napisać, sorry chłopaki, dzięki za sugestie ale nie mam dodatków które pozwalały odwzorowac model zgodnie z realiami a sam nie czuje się na siłach ich wykonać. Wtedy było by ok i nikt by nie starał się naprowadzac autora na właściwe tory. Ja wtedy osobiście mógł bym zaproponować odstąpienie jednego takiego zestawu ktory posiadam. A nie odnoszenie się w żaden sposób do sugestii i pomocy odbieram osobiście jako ignorowanie. To wszystko co chciałem napisać i nie mam zamiaru juz się udzielać w tym warsztacie. Autorowi modelu życzę ukończenia projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
DarkWing mógł napisać, sorry chłopaki, dzięki za sugestie ale nie mam dodatków które pozwalały odwzorowac model zgodnie z realiami a sam nie czuje się na siłach ich wykonać. Wtedy było by ok i nikt by nie starał się naprowadzac autora na właściwe tory.
Zrezygnowałem z wierności z oryginałem na rzecz wyglądu modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkWing mógł napisać, sorry chłopaki, dzięki za sugestie ale nie mam dodatków które pozwalały odwzorowac model zgodnie z realiami a sam nie czuje się na siłach ich wykonać.

 

A to? Chyba jasno wyraził się jakie ma podejście.

Tak trudno to Wam ludzie uszanować?

 

Postanowiłem pójść na kompromis. Zrezygnowałem z wierności z oryginałem na rzecz wyglądu modelu czyli szary na górze lekko przyciemniłem. Wyszedł kolor coś pomiędzy wczesną, a późniejszą wersją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Solo nie wygracie on ma zawsze racje i tyle.

Darkwing nikt ci nie narzuca co masz robic (twoj cyrk twoje malpy). Rob co chesz tylko jak ktos ci podpowie ze cos jest inaczej niz w orginale to poprostu napisz ze robisz po swojemu (jakby nie bylo s-f) i tyle w temacie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale podcisnieniowym i " aerograficznym " jest wyśmienita atmosfera to może tak razem rozpedem dobrego humoru popchniemy ten wątek i znów ruszy ?

Bardzo chciałbym oglądnąć do końca ten warsztat , Jest bardzo ładny graficznie , czytelny ( poza komentami do porad ) .

Bo porady jak najbardziej wskazane .

I tematyka bardzo bliska .

Darkwing poproszę o dalszy ciąg warsztatu.

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody działaj ,bo starszy chyba od demnie nie jesteś

Fajnie kleisz i masz takie podejście do klejenia jak ja -po prostu lubię kleić , a to mnie odmładza

W planach mam tez MiGa z GWH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody... No ale Jureczku jeśli Ty jesteś '53 to wybaczam

 

Model na ukończeniu, jak będzie gotowy wstawię fotkę.

Jeśli kogoś interesuje ciąg dalszy warsztatu zapraszam do "sąsiadów" w dziale konkursów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferret37... no i widać jak czytasz posty. Nic dodać, nic ująć.

A potem nie dziwiota, że są nieporozumienia.

 

Doprecyzowując - specjalnie dla Ciebie:

Jurek jest rocznik 53 - co wynika z podpisu

Ja jestem rocznik 70

 

Swoją drogą.... co miało znaczyć

DarkWing - ten twój rocznik 53 wiele wyjaśnia...
bo dla mnie to juz jawna forma obrazy ???

Więc jeszcze raz powtórzę... najpierw pomyśl - potem napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, bo eee :

może DarkWing zapomniał jak tam porównano jego model z kredensem z PRL;

może brakuje trochę asertywności ;

może admin śpi albo olewa stratę warsztatu gdzie jest ruch , wejścia ;

może tak ma być ;

może Welcome in Poland ;

może DarkWing ma inny kolor lub znaczenie nicka ;

I teoria spiskowa - 50 % warsztatów na 100 lecie naszej Ojczyzny udało się obrzydzić i zastopowac ?

 

Więcej nie pamiętam i proszę o przebaczenie jeśli kogoś uraziłem

Też pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.