Jump to content

U-Boot typ IXc U-176 1:350 Mirage Hobby

Mikele
 Share

Recommended Posts

Bardzo fajne wrażenie robi! Wodę zrobiłeś mistrzowsko! Na każdym ujęciu wygląda na prawdę super.!!

Okręt "czyścioch" ale podoba mi się.

Jedynie działka poza czystością wydają się za jednolite kolorystycznie..

Wyglądają trochę sztucznie na zdjęciach.

Nie chcesz w nie zapuścić chociaż trochę odważniejszego łosza?

Ja tu żadnej łodzi nie widzę, za to okręt- bardzo ładny

Działo pokładowe i pelotki trochę odstają od reszty, tym bardziej że te pukawki 20mm na kiosku powinny być w naturalnym kolorze, a nie w kolorze nadbudówki.

Ja tu żadnej łodzi nie widzę, za to okręt- bardzo ładny

Spódnice i sukienki też mi się mylą Oczywiście okręt podwodny

Z uzbrojeniem w kwestii retuszowania i brudzenia nie chciałem szaleć ze względu na brak czucia skali, ale panelliner można położyć zawsze. Co do kolorystyki, czrno-białe zdjęcia, które znalazłem nie zaprzeczały zbyt kolorystyce z instrukcji zestawu.

A z wody jestem zadowolony, dzięki

Na łajbę specjalnego pomysłu nie miałem, więc posklejałem do kupy, pomalowałem i machnąłem oszczędnie szuwaksem tu i tam, nie moje podwórko więc się nie wyrywałem z inicjatywą.

Co do podstawki - płytkę z balsy pomalowałem niebieskim, dodałem zielonkawe odkosy z ciemnymi i jasnymi cieniowaniami alerografem. Na to, po przyklejeniu modelu, poszła swykła dwuskładnikowa, przezroczysta żywica z marketu budowlanego. Fale kształtowałem dopóki żywica nie stęzała. Drobne falki to wilol z wodą rozdmuchany z aerografu.

Mimo że konserwy najbardziej epicko wyglądają na grzbiecie fali to ta woda a`la spacerek przez Biskaje jak dla mnie mistrzostwo. Brudzenie sprawa gustu moim zdaniem jest idealnie brudny. Faktycznie rzuca się w oczy brak symbolu szczęścia na banderze... W czasie Bitwy o Atlantyk U-Booty miały na dziobie numery?

Co wy macie z tym "brudzeniem" ??? Przede wszystkim to jest mu potrzebny łosz, bo w tej chwili jest paski jak płyta chodnikowa. Nadal można to zrobić więc nie ma szkody. Druga sprawa to izolatory, mała rzecz a dodaje tym szFabskim koserwom +50 do respKtu Drobny pędzelek, wikol albo staray gęsty humbrol i do ataku. DziewiONtki nigdy mnie jakoś specjalnie nie jarały więc nie jestem pewien, ale tam w pokładzie chyba były jakieś drewniane skecje, można zrobić przecierki drewnianym kolorem.... Małe robótki na jedno popołudnie, a model od razu nabierze życia i będzie lepiej komponował sie z tą wodą, która jak wspomniałem jest fajna.

Wash jak Wash, ale panel liner Tamiyi to on widział, ale na fotach to rzeczywiście widać tyle co nic, i się chyba dam namówić na poprawkę. Rdzawe i brudne szuwaksy też tam na nim są, mocno oszczędnie.

Te izolatory to co? Te bulwy takie na linach? Toto, co za jegomościem w koszu po lewej stronie zdjęcia widać?

N%C2%BA%2B%2B062%2BC%2BReiner%2BDierksen%2Ben%2Bla%2Bcubierta%2Bdel%2BU-176.JPG

Łaziło mi takie coś po głowie z gęstego kleju malowane na czarno po zastygnięciu, ale jakoś do eksperymentu nie doszło.