Skocz do zawartości

41.M Turan II - IBG Models 1:72


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Po moich przygodach z autkami jestem fanem lądowego obszaru IBG. Twoje "wykony" bardzo mi odpowiadają, w szczególności czekam na postępy z Bedfordem.

Jedna rzecz mnie interesuje - Turan ma kamuflaż, który jak sądzę z fotek został na modelu naniesiony aero z ręki. Nie do końca mi leży ten sposób, bo w tej skali granice kolorów powinny być prawie ostre. Od jakiegoś czasu myślę nad tym, jak w przekonujący sposób wykonać wielokolorowe kamo na pojeździe w 72, zwłaszcza jeśli kolorów tych jest więcej niż 2. Kilka obiektów czeka u mnie na półce na rozwiązanie tego problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny i oryginalny czołguś. I scenka też śliczna. Bardzo mi się podobają twoje wykony.

Od jakiegoś czasu myślę nad tym, jak w przekonujący sposób wykonać wielokolorowe kamo na pojeździe w 72, zwłaszcza jeśli kolorów tych jest więcej niż 2.

Polecam Blue Tack'a. U mnie linka razy się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest "wykon"? Paskudna nowomowa?

.. A co powiesz o modelu? Tego przecież dotyczy ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że paskudna - dlatego dałem cudzysłów...

 

ams - jasne, blutack się narzuca, choć dla mnie ma jedną niedogodność - w trakcie malowania nie widać efektu.. A to przy malutkich pojazdach w 72 malowanych np 3-5 kolorami pstrokatymi już jest jakimś tam problemem. Co nie oznacza, że go nie używam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich przygodach z autkami jestem fanem lądowego obszaru IBG. Twoje "wykony" bardzo mi odpowiadają, w szczególności czekam na postępy z Bedfordem.

Jedna rzecz mnie interesuje - Turan ma kamuflaż, który jak sądzę z fotek został na modelu naniesiony aero z ręki. Nie do końca mi leży ten sposób, bo w tej skali granice kolorów powinny być prawie ostre. Od jakiegoś czasu myślę nad tym, jak w przekonujący sposób wykonać wielokolorowe kamo na pojeździe w 72, zwłaszcza jeśli kolorów tych jest więcej niż 2. Kilka obiektów czeka u mnie na półce na rozwiązanie tego problemu..

 

Dzięki!

 

Nie zgodzę się, że kamuflaż zawsze powinien być "prawie ostry". Na filmach z epoki widać, szczególnie na pojazdach niemieckich, że malowanie kamuflażu wiele razy odbywało się raczej nonszalancko. W tym konkretnym przypadku kamuflaż był wyjątkowo jak na Węgrów malowany "na modę niemiecką". Jeżeli potrzebne mi są ostre krawędzie to stosuję taśmę i blue-tac. Takie prawie ostre robię z wałeczków blue-tac i wtedy psikam z większej odległości i bardziej prostopadle do maskowania z plasteliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model i wykonanie.

Za chwilę rozpocznę dłubanie w większej wersji Turana II (1:35), więc z przyjemnością oglądam Twoją pracę i traktuję ją jako inspirację.

A Madziarzy skąd przybyli? Myślę oczywiście o figurkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki są z węgierskiej firmy Hunor. Rodzi się pytanie czego to są figurki, bo jeżeli weźmiesz pod uwagę proporcje, aparycje i ogólny wygląd to plasują się między krasnoludami i hobbitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki są z węgierskiej firmy Hunor. Rodzi się pytanie czego to są figurki, bo jeżeli weźmiesz pod uwagę proporcje, aparycje i ogólny wygląd to plasują się między krasnoludami i hobbitami.

Średnia wzrostu była w czasach 2WŚ co najmniej 10 cm niższa niż obecnie, więc nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wzrost, ale o to, że niektóre figurki nie posiadają szyi, inne mają dłonie jak łopaty (ja jedną musiałem wymienić), jeszcze inne głowę w okolicy ramienia, albo łydki grubości takiej samej jak uda. Przy tym wszystkim mikry wzrost to naprawdę nie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładnie stonowany, świetnie komponuje się z podstawką.

Całość przyjemna w odbiorze.

Moim zdaniem delikatność proporcji figurek produkowanych przez 'Zwezdę' jest w tej skali mistrzowska. Mogli by wyprodukować nie tylko Rumunów ale i Węgrów.

Zwezdowy zestaw Rumunów chcę kiedyś wykorzystać w roli Słowaków w projekcie września'39. Będzie pasował?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.