Skocz do zawartości

MiG-29 SMT - Zvezda 1/72


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To teraz mi się trochę namieszało. Kolory starałem się dobrać na podstawie tej fotki, ale te to bardziej szare są.

 

MiG-29SMT_0000.jpg

 

Ten z waszych to bardziej w niebieski wpada. Ale tam na kadłubie zasadniczo widać głównie dwa kolory, gdy tymczasem w instrukcji Zvezdy ewidentnie są trzy, przy czym ten szary znacząco się odcina. Ani 22 ani 25 nie pokrywa się z tym co na fotkach rzeczywistych samolotów. Za to idealnie pasuje do 9 z mojej fotki.

 

Tak więc teraz nie wiem co zrobić. SF i malowanie jak w instrukcji, albo wszystko zacząć od nowa (ewentualnie kupić farby z MRP). Tylko że do drugiej opcji nie mam schematu rozkładu plam kamuflażu.

Mam świadomość że to jak dyskusja z laikiem, ale myślałem że będę miał lajtowo projekt, a tu pod górkę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz się bawić samolotami, to zrób wg instrukcji. Pomaluj, zrób weathering. ciesz się z modelu ładnie wykonanego i cieszącego oko. Inaczej zgłupiejesz od poszukiwania prawdy, całej prawdy i tylko prawdy. Porównywania śladów kolorów na podstawie kawałków fotografii i wyszukiwaniu kolejnych farb tylko do tego modelu. Tak baj we łej to ten komplecik MRP kosztuje 100 + przesyłka. Naprawdę uważasz że warto do pierwszego modelu w 72?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie uważam że nie, tym bardziej że w zasadzie te farby będą tylko do tego i koniec. Dlatego mając w domu farby Tamiya chciałem sobie coś z tego zrobić. Osobiście nie mam ciśnienia na 100% oryginalności, a bardziej na fun modelarski.

 

No to będzie opcja pierwsza czyli mariaż potocznie zwany SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylms, dlaczego uważasz że kolory instrukcji to sf?

Opierasz się na zdjęciu co do którego nie możesz mieć pewności że dobrze odtwarza kolory kamuflażu.

Nie wiesz jakie było światło w trakcie ekspozycji, jak był ustawiony balans bieli, z jakiej odległości robiono zdjęcie, jak matryca aparatu odtwarza kolory, ale wiesz że kolory są ok.

To dość częsty błąd opierania się na jednym zdjęciu w celu dobrania prawdziwych kolorów kamuflażu.

Jeśli chcesz dobrać kolory takie jak na tym zdjęciu to ok, ale jeśli szukasz prawdziwych kolorów jakie są na prawdziwym samolocie to musisz go osobiście obejrzeć i porównać, albo zaufać tym którzy zrobili to wcześniej.

Za bardzo komplikujesz i kombinujesz, a rozwiązanie jest proste: kolory z instrukcji (GWH albo innego modelu godnego zaufania producenta) albo dedykowane farby, w tym przypadku MRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie używaj włąsnych mieszanek. Tu nie ma żadnego silersa co tego Miga macał i wie jakie to kolory, wszyscy tylko fotki z netu mają... Po za tym jak zrobisz weathering to i tak wszystko zmieni lekko odcień, także malować i tak musisz rozjaśnionymi odcieniami. Dopasowuj sobie do fotek i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę bazylms - prowadzisz dyskusję jakbyś nie miał wiedzy i praktyki w kolorowaniu.

Qz9 ma rację. Choćbyś napisał do dyrekcji MiG-a i przysłaliby Ci puszki z farbą od SMT, to co...?

Masz dobrych kilka, o ile nie kilkanaście kroków do przewidzenia, żeby utrafić w kolor: podkład, ewentualne preszjadingi, rozjaśnienia do skali, plamki, brudy, gloss, wpływ kalkomanii, washe, maty, oleje, pigmenty, polerki, werniksy...

Spokojnie to rozplanuj i nie ma mowy o SF.

P.S. Na imprezach spotkałem się z opiniami o trafnym doborze kolorów do mojej greckiej 16-tki. Zakładam, że opinie były szczere. Żaden z tych kolorów nie był gotowcem, wszystko mieszanki we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z waszych to bardziej w niebieski wpada. Ale tam na kadłubie zasadniczo widać głównie dwa kolory, gdy tymczasem w instrukcji Zvezdy ewidentnie są trzy, przy czym ten szary znacząco się odcina. Ani 22 ani 25 nie pokrywa się z tym co na fotkach rzeczywistych samolotów. Za to idealnie pasuje do 9 z mojej fotki.

 

Nie wiem na jakim ekranie oglądasz te fotki, ale niebieskiego na kadłubie nie ma. Są trzy odcienie szarości, z czego dwa wpadają w zieleń.

 

Będziesz robić 09 czy 22/25? Bo jeśli 09, to ok. Jeśli robisz to co w pudle, oglądanie 09 pozbawione jest jakiegokolwiek sensu.

 

Na kadłubie widać trzy kolory. Masz tak również w instrukcji. Po co te dywagacje o dwóch kolorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zachowuję się trochę jak świeżak. Plan jest taki że wolałbym nie kupować czterech farb w cenie modelu tylko po to żeby pomalować jeden model. To jest ostateczność.

Qz9 ma rację. Choćbyś napisał do dyrekcji MiG-a i przysłaliby Ci puszki z farbą od SMT, to co...?

Masz dobrych kilka, o ile nie kilkanaście kroków do przewidzenia, żeby utrafić w kolor: podkład, ewentualne preszjadingi, rozjaśnienia do skali, plamki, brudy, gloss, wpływ kalkomanii, washe, maty, oleje, pigmenty, polerki, werniksy...

Patrz wyżej.

Nie wiem na jakim ekranie oglądasz te fotki, ale niebieskiego na kadłubie nie ma. Są trzy odcienie szarości, z czego dwa wpadają w zieleń.

Będziesz robić 09 czy 22/25?

25 - taki jak jest w instrukcji.

Na kadłubie widać trzy kolory. Masz tak również w instrukcji. Po co te dywagacje o dwóch kolorach?
Masz rację, nie umiem tego wyjaśnić czemu uznbałem że są dwa.

 

Problem wynika z tego że jak wszyscy wiemy jest milion różnych odcieni w zależności od okoliczności i na czym się to ogląda. Jeżeli uda mi się namieszać coś podobnego do kolorów jakie mają być to happy day. Jak nie to wtedy będzie inna opcja.

Na zdjęciach jest ten sam model i też widać go w różnych kolorach - chyba że ja ślepy jestem. Po przeanalizowaniu waszych wypowiedzi rozumiem że trzeba celować w coś jak na drugim?

 

10332934a5.jpg

 

10332934a8.jpg

 

NIe irytujcie się chłopaki - do SU-33 na pewno kupię MRP, bo mam dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bazylms - nie zmuszam Cię do kupna farb, jeśli dasz radę zrobić własny miks - ekstra.

 

Mates ma rację, jeśli chcesz zaoszczędzić kilka funtów, zakup farb Gunze C też jest rozwiązaniem. Hm hobbies ma MRP i Gunze C. 3x MRP - 14.97£. C308, C306, C305, C136 + C1 = 9.95£.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który jest nietrafiony? Wyglądają bardzo podobnie jak na prawdziwym Su-33

Chodzi o jasnoszary.

Nietrafiony? Hmmm.

 

BJurZnA.jpg

 

YrwEApC.jpg

Świetnie, że wstawiłeś te zdjęcia. Pomimo, że są zrobione w zupełnie innych warunkach, co zupełnie dyskwalifikuje je jako materiał porównawczy, to przy odrobinie dobrej woli idealnie można zobaczyć to, o czym mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Oglądam sobie ten warsztacik i mam takie pytanie.

A mianowicie. Na wszystkich (może, ale na pewno na większości) zdjęciach, kolor szyby owiewki jest lekko zielonkawy.

Nawet na zdjęciach wstawionych przez Pana który robi tego MiG-a widać to.

Ponieważ będę składał za jakiś czas też MiG-a 29 to pytam czy wszystkie MiG-i miały taką zielonkawą owiewkę.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało mi się dopasować pitot. Trzeba było użyć kawałka plastikowego bo metalowy nieco za mała średnicę miał. Włożyłem też ciężarki do nosa.

 

dKNgxv1C7f0XZ3SNEqCmQiKbU-BwUCWTILOCRRkpjzmIowV5lY1w2gva4p2vT0jaTsN7AUP4GsuwCsYruuirWC-ZoEWJIj6BX-3q67v1vljbUePTR6tr11L4ltxB42KiQGf9X-6fx9ev0_elRuYeY8qQhPGsZw2dRHsrlyccLXRS93_QY-nXlalocsFcyRYESpXVLvoqHI_sLlZUugyEPNwXP3tOUo2cYzlZU3cDdSDhMugNxkSA7m20KvSHLTpO7fM9a0w7qxDwEc9IPy9atIvSHC9u4uwVkoBB68YY_QKTrDwqolCpyHJ1_Mvau2nRJLPFPAC-vo4FSXBTn2MPTz1pptmeoowp5ng8o4gI7mPCS1lIa_L3J7tZ0TauXuuGVyrYbN5pOw7RY6650YSNOfRBE08VxXc_XAVAgzApD6LrnEMcCD9GOT_C-wWFwqAuJxD_dofv7ASNnZEcmfmTAHQcdPVqLGElygC_KHLYzAfLoR7fsfGerb6xn7MTu4ETNpysuLtsj_kx0avjSQLSyKmA9NFBn67o6gZRDQa-I4OmLR5gu7KuyGyp-0tptti0ZreDuDfCLhYmA8FW-v-BsdzS1gwiSSUH77axzOZg6g0aqjTABZm_Tlm_7ApRx5YhAGLaZ2SzGr_rDZzA9Gt3Ysnp=w1024-h768-no

 

Maluję też wnętrze kabiny, ale dupy nie urywa.

 

ArCJ-5cV0YZGD89qrQIpacImE_ei0ZNd3aJWo3gICojWC6SMU2XuwRvvTvkbV7ciBXWbLU-3NUYXE4j1h4iDxxKXq81peJ1fbpEwrfkIGo-_OgtjXweQgSqOaI--ZySulycf-jyh0UshwW07Xofmv77LRu5PfTl8z9i0y0dVtxG5DKzWKcF20AFb4UJlLU0ht7TJB_eiWQShwjQq6tTfgIfbPYi53FjWD8xIdEmMQL1jjuDXcSB9VT6AWtbWb5F9D4aUee_NpHMpBMP2FKjq5uLNlhJ1OEldK4hA9ayUlD-UPeqb8ne385xOjHW7ONmmtGDaoaVxhZWYeGTq0Panbu6mqf6KMCrG-5ZKqFUlG2aWv4-sEmHFQmJqgw9p3j6FSC6WcPDMEQPdV3jdWp7RxRAEyuZZQKwsc4QlBJ0F8_E1bvHNOB6SIIy1K9Gt-hIHnC1Yoh_B2zdoi8X99oCTS4hx6aRh9AaRr-uY1ileSkv4dN71RcMdPwQv9ElhpJYsE6HxiJIXr7nOwMFVH7yGgt6Azb-FSdViISHQKfauYM7oKZsdW4eJL5aqSYyOs8wbjZfagtWvpzOiQvAwsn2ejP7xywxbrIyEQx0hr5mSxHwaJclGnTzB6whQNMC3PCAquk0XCfTZlYuWmAhtMyD6-xrw=w1024-h768-no

 

5ztfQAbOqkGA9Cc9lyuj6g48tDJPftlIjsjtBi_grjr9JfKFNhg0R8YYSBn3JpZ4fRTBb_uKpg_dcGw-reGiS-l0MACIoPaIAr5XGS2aW11H41y4tr4k041PXjzHOEzo0Nf9XG-HbX9Zo08qRpDj2wCHpfDGnR7aKOTeVJp1D9JQpkXNPT50sI_6J6BBexiP6O70JXX7lSnbbk8eAmmPNb3Trndapad6_S3TNE0-JCQm48QYq8ce8MTwVrAI6tuAv9YUAxPgh7RKjJiJl7WarVbrVcpVfNVYlLtt-pcHEXL-kZg7mnj63JudABQDCDWE7wxeb1J-MCgsFStqMAepxWwN3ovNmINiwgAThbia1GLkSrdIV8mTuClxSr-wyxHu94RCD-OG2FppvMkBt4C8sEdP67cm48bhaxYzp1mKACfMK5z4bz4Oy4ZgwdmbQBnS5vGup3OJLvkxmPzrtM8L5p4oWxWllOxvLAebXdVYvu1hBgsXTJvgh_fqfVlD5cHzrziLHpDjXH5v_WpjIaGSZlLRPyHemHah89pXwACirckwF3zv6aWrOkQQvn7KPe2mAIZtECFPk_DRYM6mhnC5M9ObMU2Gr3-AELaKFG09FFpRyhBhdM7RpyRGyucajMf5MvTE28vtscDVS_a8zB1SX9EK=w1024-h768-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.